najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Agnieszka Światkowska
2013-01-11 13:27 92%

"Przywracanie miesiączki". Podziemie aborcyjne wciąż łatwo dostępne...

rozpoczęty ponad rok temu przez Agnieszka Światkowska

Wpisuję w Google hasło "przywracanie miesiączki" i wyskakuje około 50 tysięcy wyników, w tym ogłoszenia dotyczące sprzedaży tabletek wczesnoporonnych. Proceder, choć nielegalny, kwitnie i to w najlepsze. Dostęp do tego typu środków jest dziś prostszy niż mogłoby się wydawać. Wystarczy kliknąć na pierwszy lepszy anons, wystukać na klawiaturze telefonu podany w ogłoszeniu numer i wiemy praktycznie wszystko na temat, jak i za ile można kupić odpowiednie pigułki. Czy w Elblągu również można je nabyć? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama.

Daleko szukać nie trzeba...
Dziewczyna, kobieta, która chce dokonać aborcji, nie będzie miała z tym problemu, o ile ją na to stać. Nieoficjalny koszt zabiegu to od 1500 do aż 3000 zł. Zaś tabletek wywołujących poronienie - około 300-600 zł.
 
(...) Stały kontakt w trakcie zażywania. 100% skuteczność. Całą procedurę można zrobić samemu w domu. Załączam instrukcję stosowania i porady. W razie potrzeby jestem do dyspozycji pod telefonem, aby wyjaśnić wątpliwości, jeśli byłyby jakieś w trakcie zażywania. Kobieta może również wykonać aborcję samodzielnie do 9. tygodnia ciąży, stosując jedynie środek o nazwie Mizoprostol. - tak między innymi zachęcają klientki do zakupu leków, ich sprzedawcy. 
 
W innym ogłoszeniu sprzedawca nazywa innych oferujących medykamenty, oszustami. (...) Oferuję skuteczny zestaw oryginalnych TABLETEK PORONNYCH - tabletki zapakowane w oryginalnych hermetycznych blistrach, i opakowaniach, a nie luzem jak oferują oszuści. Mój zestaw składa się z 8 tab. MISOPROSTOLU ( tak 8 , ponieważ z doświadczenia wiem, że 6 tabletek nie zawsze powoduje całkowite oczyszczenie macicy) i 1 tab. MIFEPRISTONE (Ru 486) i ulotki, wraz z kompletnym opisem zabiegu, który wykonasz.
 
Pod treścią widnieje nr telefonu i cena usługi.
 
I tak można czytać i czytać...
Wybieramy pierwszy lepszy numer telefonu (komórkowego). Trzy sygnały i słyszę miły, męski głos. Krótko przedstawiam cel mojego telefonu i pytam, ile kosztuje "przywrócenie miesiączki" i jaki to lek? Z premedytacją unikam słów "usunięcie ciąży".
- Jest to Misoprostol (Cytotek) - mężczyzna odpowiada bez wahania.
- A ile kosztuje? 
- 400 zł - odpowiada mój rozmówca.
Pytam więc, jak przebiega "kuracja", jak należy brać tabletki...
- Otrzymuje Pani 12 tabletek i należy je przyjmować po 4 sztuki pod język, co 3 godziny. Czyli potrzeba około 12 godzin. Najlepiej jest wziąć wolny dzień w pracy - tłumaczy Pan w słuchawce.
- No dobrze, a w jaki przebiega dostawa?
- Najlepiej odebrać osobiście. - Gdzie Pani mieszka? - pyta rozmówca.
- W Elblągu - odpowiadam.
- To proponuję spotkać się bezpośrednio w Olsztynie. Wie Pani, każdy lekarz, wypracowuje sobie renomę. Ja nie mogę sobie pozowlić na to, by moje pacjentki były niezadowolone. Z pocztą bywa różnie. Z doświadczenia wiem, że nie zawsze przesyłki docierają. Zdarza się, że potem otrzymuję telefony od pań z żalem w głosie, że paczka nie dotarła... (red: to kim jest rozmówca, dowiaduję się dopiero teraz).
- Rozumiem. - odpowiadam.
- To w takim razie, będę się jeszcze z Panem kontaktować. Pozdrawiam... 
- Dobrze, nie ma problemu. Do usłyszenia...
 
Mizoprostol w większości krajów występuje też pod nazwą Cytotec i Arthrotec i jest stosowany do leczenia wrzodów układu pokarmowego. Przebieg aborcji z zastosowaniem mizoprostolu przypomina samoistne poronienie. 
 
W ogłoszeniach odnajdujemy również specyfik o nazwie RU 486
 
Jak działa?
RU 468, znany także jako mifepristone, jest syntetycznym środkiem sterydowym. Jego jedynym działaniem jest wywołanie aborcji do 49 dnia ciąży i do tego działania RU 486 została zarejestrowana przez Administrację Żywienia i Leków (Food and Drug Administration - FDA ) . W większości przypadków środek ten jest nieużyteczny, chyba że w połączeniu z silną prostaglandyną jaką jest misoprostol, który powoduje skurcze, w wyniku czego nienarodzone dziecko jest wydalane z łona matki.
 
RU 486 poprzez zablokowanie działania kobiecego hormonu ciążowego progesteronu sprawia, że dziecko w fazie prenatalnej umiera z głodu, a także sprawia, że wyściółka macicy odkleja się.
 
Praktycznie nigdzie, ogłoszeniodawca nie informuje o skutkach ubocznych, a jest ich sporo...
Długie i obfite krwawienie, nudności, silne skurcze, bóle głowy, biegunkę, wysypki na skórze, reakcje alergiczne oraz wymioty. Krwawienie trwa zazwyczaj do 10 dni, ale może też przeciągnąć się do 44 dni.
 
W Polsce aborcja jest zabroniona, prawo zezwala na usuwanie ciąży jedynie w przypadku przestępstwa, zagrożenia życia lub zdrowia matki czy nieodwracalnego uszkodzenia płodu. W praktyce nawet tak restrykcyjna ustawa nie działa - lekarze często boją się wydać skierowanie na aborcję. W 2011 r. dokonano 669 legalnych aborcji, z czego 620 po stwierdzeniu w badaniach prenatalnych upośledzenia lub nieuleczalnej choroby. Organizacje pozarządowe szacują, że nielegalnych zabiegów co roku odbywa się w Polsce od 80 do 200 tysięcy. 
oceń wątek 12 1 zgłoś do moderacji
gochel
2013-01-11 14:31 20%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez gochel
Ciekawy artykuł, kontrowersyjny. Daje wiele do myślenia, kilka pigułek decydujących o nowym życiu, a także życiu wielu innych osób. ..
odpowiedz oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-01-12 08:46 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez hrt
brzmi jak reklama
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-01-12 10:12 25%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Wojtas
dobrze wiedziec, dobry artykul!
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-01-14 12:05 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez zdziwienie
Poraża łatwodostępność tego wszystkiego.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-01-14 12:16 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez abrakadabra
Mnie najbardziej przeraża to, że wiele dziewczyn, kobiet nie bierze pod uwagę tego, że takimi tabletkami można zrobić sobie wielkie "kuku", i nie mówię tu tylko o krwotokach, ale i o zadrach na psychice. Ciekawe, czy za kilka lat będzie potrafiła spojrzeć sobie w twarz.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2018-05-15 22:14 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez netporadnia pl
Jeśli...
- nie planowałaś ciąży, a stało się…
- jesteś w ciąży i źle ją znosisz,
- tel: 586 915 915
email: k o n t a k t @ n e t p o r a d n i a .p l
chat: w w w.n e t p o r a d ni a .p l

Chciałbyś/abyś udzielić wsparcia komuś, kto jest w nieplanowanej ciąży,
- chciałbyś/abyś udzielić wsparcia komuś, kto źle znosi ciążę

… i przeżywasz w związku z tym trudności, którymi nie masz się z kim podzielić...

Zadzwoń lub napisz do nas.
Telefon - Chat – Email ZAUFANIA

Jesteśmy codziennie od 18.00 do 23.00
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.