najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Bartłomiej Ryś
2015-02-10 18:00 71%

W sklepie Kaufland kobiety w ciąży są gorzej traktowane?

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Kilka dni temu jedna z Czytelniczek, pani Katarzyna, zgłosiła się do nas z problemem, jaki zaistniał podczas zakupów w sklepie sieci Kaufland. Pani Katarzyna, jak sama mówi, jest w zaawansowanej, widocznej ciąży. Pomimo chęci skorzystania ze specjalnej kasy we wspomnianym markecie, jedna z kasjerek wygoniła ją na koniec kolejki. Czytelniczka swoje musiała po prostu „odstać”.

Do tego nieprzyjemnego zdarzenia doszło w supermarkecie Kaufland w Elblągu przy ulicy Teatralnej. Pani Katarzyna nie raz robiła tam zakupy. Odkąd jej brzuszek ciążowy stał się widoczny, a możliwości długiego stania na nogach zostały ograniczone, z chęcią korzystała ze specjalnych kas z wygodniejszym przejściem. Nigdy w żadnym sklepie nie spotkała się z sytuacją, kiedy w kasie pierwszeństwa zostałaby „przepędzona” na koniec kolejki. Aż do minionego czwartku.

- Udałam się do Kauflandu, szybko zrobiłam zakupy, powoli tocząc się skierowałam się do kasy pierwszeństwa. Niestety, kasjerka wygoniła mnie na koniec kolejki twierdząc, że każdy i tak i tak musi swoje „odstać”. Nie pomogły tłumaczenia, że jestem w ciąży, boli mnie kręgosłup i nogi – tłumaczy pani Katarzyna. I dodaje: - W tym sklepie nie ma ulg dla kobiet w ciąży? Po co w takim razie jest odpowiedni znaczek nad kasą? Swoje musiałam odstać, ale to moja ostatnia wizyta tam.

Aby wyjaśnić tę sprawę skontaktowaliśmy się z biurem prasowym Kaufland Polska. Podaliśmy dokładną datę oraz czas. Pani Katarzyna przekazała nam nawet numer kasy, w której doszło do tej nieprzyjemnej sytuacji. Na nasze pytania odpowiadał Grzegorz Polak, rzecznik prasowy Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.

W odpowiedzi na Pana zapytanie chciałbym przekazać, że we wszystkich naszych marketach funkcjonuje specjalna kasa, która konstrukcyjnie przygotowana jest do obsługi Klientów chcących skorzystać z wygodniejszego przejścia. Ułatwia ono obsługę osób korzystających z wózków inwalidzkich, z wózkami dziecięcymi itp. Kasa ta jest specjalnie oznaczona znaczkiem wózka dziecięcego i wózka inwalidzkiego oraz czynna stale w godzinach otwarcia sklepu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie, nie jest to kasa pierwszeństwa, jednak nasi Klienci bardzo często przepuszczają w kolejce osoby tego potrzebujące. Jest nam niezmiernie przykro, że tym razem Klientka nie została obsłużona poza kolejnością i poczuła się niekomfortowo. Gdyby tylko nam o tym powiedziała, np. w Punkcie Informacyjnym, z całą pewnością natychmiast byśmy odpowiednio zareagowali i sprawili, żeby opuściła nasz sklep w miłej atmosferze.

Nasza Czytelniczka wyjaśnia, że pozostali Klienci chcieli ją przepuścić, jednak to właśnie kasjerka kazała jej przejść na koniec kolejki.

Pozostaje więc pytanie: rzecznik prasowy tłumaczy, że, według przepisów prawa takie kasy nie są kasami pierwszeństwa. A czy w takich sytuacjach, jak powyższa, nie powinny funkcjonować po prostu przepisy... moralne?

oceń wątek 17 7 zgłoś do moderacji
2015-02-10 18:44 48%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez parasol
Ciekawe bylem świadkiem identycznej sceny w tym sklepie. Nikt nie protestował i nie robił problemów. Autor chyba historię zmyślił
odpowiedz oceń post 10 11 zgłoś do moderacji
Bartłomiej Ryś
2015-02-10 18:50 33%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś
Mam się już śmiać?
oceń post 9 18 zgłoś do moderacji
2015-02-10 20:41 47%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez plif
Autor nie zmyślił -to wszystko zależy od kasjerki-jedne są miłe a drugie ciągle mają ,,złe dni''
oceń post 7 8 zgłoś do moderacji
2015-02-10 22:21 18%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez ciężarna
Człowieku nie pisz bzdur to nie będziesz się musiał śmiać ani Ty ani czytelnicy co Twoje bzdury czytają !
oceń post 3 14 zgłoś do moderacji
2015-02-10 18:47 71%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez anojasetui
w miłej atmosferze z talonem na 5 zł na kolejne zakupy....
odpowiedz oceń post 10 4 zgłoś do moderacji
2015-02-10 19:13 68%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez anna
hej kobietki a co wy święte jesteście teraz nie ma takich kolejek a ciąża to nie choroba też jestem kobietą urodziłam trójke dzieci i to co teraz się piszę jakie to wy biedne i pokrzywdzone dajcie spokój wstyd
odpowiedz oceń post 19 9 zgłoś do moderacji
2016-03-14 22:16 0%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Arleta
Wiesz każda jest inna ,ja nawet leżąc mam bóle straszne bo Bobas uciska na nerw kulszowy ,wiec pomysł nim cos piszesz.Nie każda miała tyle szczęścia co Ty .Moze troche empatii?Sa takie co im sie nie chce a mi np paralizuje nogi mądralo kiedy dłużej stoje .Moze w kolejnej ciąży doświadczysz o czym mowie i zaczniesz myślec nie tylko o sobie
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-02-10 19:21 28%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez EuPi
W Kauflandzie (i nie tylko) chyba powinien ktoś zaprowadzic porzadek. Prowadzę wojne, bo nie daję sobie zajrzec do torby na zakupy. Jak dotychczas, nie doczekałem się przyjscia Dyrektora, ani nie chcą dzwonic po policję. Po prostu każą mi swobobnie wyjść, więc nie wiem czy cos ukradłem, czy nie. Wniosek - bałagan, bo nie mozna domniemywać, że każdy klient to złodziej. Jestem w róznych miastach i takiego zwyczaju nie ma, a w Elblągu zmowa marketów sugerująca, że wszyscy klienci kradną.
odpowiedz oceń post 5 13 zgłoś do moderacji
2015-02-11 18:24 50%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez izis
Bo tak robią.byle g... ukradną. Oczywiście , że nie wszyscy, ale okazja czyni złodzieja
oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2015-02-10 19:23 46%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez qwwqe
Ciekawe jak Pani sobie z bólem podczas porodu poradzi?
odpowiedz oceń post 12 14 zgłoś do moderacji
2015-02-10 20:34 64%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez plif
co ma piernik do wiatraka?
oceń post 9 5 zgłoś do moderacji
2015-02-10 19:46 44%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez fd
Kasjerka pozazdrościłą, bo sama w ciąże zajść nie może. Ot co!
odpowiedz oceń post 8 10 zgłoś do moderacji
2015-02-10 19:53 86%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez hrt
jak klient puszcza, to się korzysta, co ma do tego kasjerka? ona ma obsłużyć pierwszego w kolejce, a jak klienci między sobą wymieniają uprzejmości, to nic pracownicy do tego
odpowiedz oceń post 19 3 zgłoś do moderacji
2015-02-10 21:15 59%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez jola
Ciaza to nie choroba ja pracowalam do 6 miesiaca w ciazy i nikt mi miejcsa nie ustepowal ani w autobusie ani w tramwaju nawet nie walczylam o to by ktos mi ustapil pierwszenstwa nie mowiac o przepuszczaniu bez kolejki do kasy. Kobieta w ciazy nie powinna poslugiwac sie ciaza do wymuszania pierwszenstwa przy kasie bo gdyby tak kazda robila to bylby wielki haos przy kasach. Po to sa specjalne kady dla kobiet w ciazy i kasy do 10 artykulow. przesadza ta kobieta w ciazy poczula sie urazona? Napisane jest ze przyszla zrobic szybkie zakupy to od razu zaplanowala sobie ze wcisnie sie miedzy kolejka. Skoro nic nie zagraza ciazy mo mozna stac w kolejce.
odpowiedz oceń post 16 11 zgłoś do moderacji
2015-02-10 21:17 71%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez Dante
nie ma kasy "pierwszeństwa" więc nie ma co zwalać winy na kasjerkę, inaczej jak by wszyscy stojący w kolejce przepuścili ta cieżarną, a że sklep ma takie przepisy to nic nie poradzimy.
odpowiedz oceń post 12 5 zgłoś do moderacji
2015-02-10 21:44 71%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez hrt
gdzie jest przepis, że nie można obsłużyć kogoś poza kolejnością, jeśli klienci sami przepuszczają?
oceń post 10 4 zgłoś do moderacji
MartaA.
2015-02-10 21:37 43%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez MartaA.
Idźcie powiedzieć tym kobietom co leżą na podtrzymaniu w szpitalu na oddziale patologii ciąży, że "ciąża to nie choroba..." osoby, które mają takie zdanie to cymbały nie mające pojęcia jak potrafią ciężkie takie stany być. NIE CHODZI O KATAR! Ciąże bardzo często są strasznie uciążliwe i męczące a żyć trzeba. Nie każda kobieta przechodzi ciążę lekko i wesoło.
odpowiedz oceń post 16 21 zgłoś do moderacji
2015-02-10 21:59 63%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez nwo
bo ciąża to nie choroba durna babo.... zarażasz się nią ? nie ! a to że leża na patologii ciąży to są komplikacje a nie choroba ... ciążą jak się zarażasz skoro twierdzisz że to choroba? wirus? bakteria? nie... co najwyżej z własnej głupoty skoro nie jest to planowana ciąża....
oceń post 19 11 zgłoś do moderacji
2015-02-11 09:01 40%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez do nwo
Nie każda choroba jest zaraźliwa, nie każdą wywołują wirusy lub bakterie, a jak tego nie wiesz, to widocznie "zaraziłeś" się już głupotą, o której tak śmiało piszesz.
oceń post 6 9 zgłoś do moderacji
sonik
2015-02-11 13:02 25%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez MartaA.
...
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2015-02-12 16:56 8%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez ja
To jak ma zagrożoną ciążę to niech leży a nie na zakupy idzie!!!
oceń post 1 12 zgłoś do moderacji
2015-02-10 22:24 70%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez Zack
Ludzie to bydło, nieobyte. Nie dojrzali do demokracji i kapitalizmu. Niektórym ciągle się wydaje, że tkwią z komunizmie i że każdy swoje musi odstać. Wstają tacy skoro świt i myslą, że załapią się na lepszy towar, bo później mogą wykupić. Zero zrozumienia dla kobiet w ciąży, schorowanych czy rodzin z małymi dziećmi. Stoją i nie przepuszczą, bo po prostu byli pierwsi i pierwszeństwo im się należy!
odpowiedz oceń post 14 6 zgłoś do moderacji
2015-02-10 23:04 64%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez inesa
Do marty a. Zgadzam sie ze moga byc ciezkie takie stany ale chyba nie powie sie ze,, prosze mnie przepuscic bo choruje na ciaze"... zgadzam sie ze ciaza to nie choroba.
odpowiedz oceń post 9 5 zgłoś do moderacji
2015-02-11 00:55 22%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez Bo dla KAUFLANDU jest ważna kasa, Wasza, klienci....kasa z portfela.
Dawniej człowiek był podmiotem, dziś przedmiotem. Tylko kasa się liczy, niestety.
odpowiedz oceń post 2 7 zgłoś do moderacji
2015-02-11 07:44 80%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez pil
nie wierzę że jak ludzie ją puścili do kasy to kasjerka ją wygoniła
odpowiedz oceń post 16 4 zgłoś do moderacji
2015-02-11 08:06 74%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez A
Co jak co, ale Kauflandu będę bronić zawsze, tam kobiety zawsze są dla mnie miłe, a jeśli nawet zdarzy się, że któraś ma "zły dzień" to zaraz automatycznie to naprawia uśmiechając się, czy miłym, kulturalnym słowem i zachwaniem. Zawsze z uśmiechem na twarzach, zawsze zapraszając na kolejne zakupy, w potrzebie pomocne. Cięzko mi uwierzyc w tę historię, że kasjerka wygoniła na koniec kolejki...
odpowiedz oceń post 14 5 zgłoś do moderacji
2015-02-11 08:37 44%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez fotopstryk
krzywy ten Kaufland Panie Redaktorze
odpowiedz oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
2015-02-11 09:47 67%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez izka
ja miałam taką sytuację w tym samym sklepie - z malutkim dzieckiem stałam w dość długiej kolejce kiedy przyszła moja kolej poprosiłam panią kasjerkę o sprawdzenie mi ceny jednej z rzeczy gdyż nigdzie nie mogłam tej ceny znaleźć - kasjerka z oburzoną miną powiedziała do mnie cytuję - " skanerów na sklepie brakuje ? " ja w szoku mówię nie wiem nie robię tu na co dzień zakupów nie mogłam znaleźć ceny i proszę by mi ja pani sprawdziła a kasjerka cytuje - " nie nie sprawdzę od tego są skanery proszę pani " SZOK i CHAMSTWO !!!!
odpowiedz oceń post 10 5 zgłoś do moderacji
2015-02-11 09:47 59%
29

odpowiedziano ponad rok temu przez ja
ale temat. Ciąża to nie choroba !!!!! a jak jesteś chora to nie lataj po sklepach.Byłam 2 razy w ciąży do samego końca pracowałam niestety musiałam dzwigać i to normalne- nikt mnie specjalnie nie rozpieszczał.
odpowiedz oceń post 17 12 zgłoś do moderacji
2015-02-11 10:38 69%
30

odpowiedziano ponad rok temu przez Aisza Kediv
Kasjerki z "Kauflandu" są bardzo miłe i uważam, że ten cały artykuł to bzdura. Obsługa jest zawsze miła, szybka i kulturalna. Kilka razy wpuszczałam przed siebie kogoś tylko z bułką i wszystko było ok. Słowa "Nasza Czytelniczka wyjaśnia, że pozostali Klienci chcieli ją przepuścić, jednak to właśnie kasjerka kazała jej przejść na koniec kolejki" - to fikcja.
odpowiedz oceń post 18 8 zgłoś do moderacji
2015-02-11 12:41 56%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez imiennick
Niech zrobią porządek z dolnym parkingiem, bo przez brak odpowiedniego oznaczenia ludzie parkują gdzie popadnie. Parkowanie tam to jakaś masakra. Czy ludzie zarządzający mają wystarczającą ilość szarych komórek, żeby zwrócić na to uwagę???
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.