najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Mateusz Milanowski
2015-09-25 18:35 83%

Temat na weekend: jesienna depresja, czy coś innego?

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

Czy słowo „depresja” nie jest przypadkiem nadużywane? Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień jest krótszy, brakuje słońca a za oknem jest szaro, ponuro i deszczowo. To, że czujemy się w tym czasie zdecydowanie gorzej niż latem nie musi wcale oznaczać, że dopadła nas depresja.

Niewiele osób o tym wie, że jest zaburzenie, które nazywa się „Sezonowe Zaburzenie Afektywne”, w skrócie SAD od Seasonal Affective Disorder. Ta specyficzna postać depresji pojawia się najczęściej podczas długich, ciemnych miesięcy jesiennych i zimowych, szczególnie wśród osób żyjących w krajach położonych na północy.

Ma to związek z poziomem melatoniny, czyli hormonu wrażliwego na światło. Reguluje on nasz wewnętrzny zegar biologiczny. Stąd właśnie teraz pojawia się coraz więcej reklam, gdzie zaspany profesor poleca swojej studentce suplement diety z melatoniną.

I coś w tym jest. Dzięki tej wiedzy, że melatonina reguluje nasz biologiczny zegar, można opracować skuteczną terapię wpływającą na poziom melatoniny, polegającej na codziennym poddawaniu osób cierpiących na SAD działaniu jasnego, sztucznego światła. Nie bez znaczenia jest jego barwa – ma odwzorowywać barwę światła dziennego, słonecznego. Wielu lekarzy, psychiatrów i psychoterapeutów łączą różnego rodzaju terapie, aby osoba z takim problemem mogła prawidłowo funkcjonować podczas jesieni i zimy.

A Wy, jak radzicie sobie z tego rodzaju objawami? Uważacie to za objawy depresji, czy normalny, stały i niezmieniający się element w trakcie roku kalendarzowego?

 

oceń wątek 5 1 zgłoś do moderacji
2015-09-26 09:42 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez tak uważam
A ja uważam, że słowo może być nadużywane a nie nadużywana.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
Kubera
2015-12-04 15:45 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Kubera

Ja sobie zawsze chumor poprawiam zakupami. ostatnio kupiłam sobie fajną sukienke z dekoldem na tej stronie http://quiosque.pl/sukienki-z-dekoltem.html


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2019-03-05 15:08 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Asieńka

Ja w czasie jesiennych, szarych dni wychodzę z przyjaciółkami na kawę lub siadam do internetu i dokonuję zakupów. Ostatnio poratował mnie zakup bluzy i płaszczyka. Humor poprawiony, a o wpadaniu w żadne gorsze stany nie ma mowy. Co więcej myślę, że niestety dość często dramatyzujemy i wyolbrzymiamy problem,y i zamiast usiąść i spróbować problem rozwiązać, nakręcamy się jeszcze bardziej.. I tak, wówczas może to po prewnym czasie doprowadzić do depresji.. 


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
MarzenkaLove
2020-01-09 18:31 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez MarzenkaLove

Zdecydowanie tak jak poprzedniczki, uważam, że dla kobiety najlepszym lekiem na jesienne przygnębienie są zakupy! Ostatnio kupiłam sobie sukienkę wieczorową w sklepie Inubia, która jest po prostu przepiękna. Nie sądziłem, że tak szybko można przejść z depresji do księżniczki


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
majki
2020-02-24 12:03 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez majki

Dokładnie, nie ma nic lepszego niż zakupy! Nie musisz nawet wychodzić z domu, może znajdziesz coś fajnego na wyprzedażach. 


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.