najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
„Chcą bym pracowała w niedzielę? Niech zrobią to samo” - mówi pracownica elbląskiej „Biedronki”
2017-07-16 02:15 100%

„Chcą bym pracowała w niedzielę? Niech zrobią to samo” - mówi pracownica elbląskiej „Biedronki”

rozpoczęty ponad rok temu przez Witold Chrzanowski

Postulat zakazu handlu w niedzielę podzielił Polaków prawie po połowie. Być może właśnie dlatego ta przedwyborcza obietnica Prawa i Sprawiedliwości nie została dotąd zrealizowana. Na to, by tak wreszcie się stało naciskają związkowcy, którzy o wolne niedziele walczą od dawna.

 

Rząd i wspierający go parlamentarzyści proponują rozmaite wyjścia kompromisowe. Jednym z nich jest skrócenie niedzielnej pracy placówek handlowych do godziny 13, a drugim – wprowadzenie dwóch wolnych niedziel w miesiącu, przy normalnej pracy w dwie następne.

 

Związkowcy niechętnie patrzą na te propozycje, choć, w ostateczności, są gotowi do kompromisu.

Moglibyśmy się zgodzić na wariant z dwiema niedzielami z zakazem handlu, a w pozostałe niedziele sklepy pracowałyby tylko na jedną zmianę – powiedział „Rzeczypospolitej” Alfred Bujara, szef sekcji handlowej NSZZ „Solidarność”.

Dwie niedziele wolne od pracy dla pracowników sieciówek to jednak dla niektórych o dwa dni wolne za dużo.

Kiedy mam zrobić zakupy? W tygodniu przecież pracuję – mówi pani Karolina, 35-letnia elblążanka.

Pracownice elbląskich „Biedronek”, z którymi rozmawiał nasz reporter skarżą się na wyczerpującą, ciężką pracę.

Ludzie od nas odchodzą, więc ci co zostają muszą pracować ciężej niż dotąd. Co tu mówić o wolnych niedzielach, jak są kłopoty z wzięciem urlopu w lecie – mówi jedna z kobiet.

Druga z kasjerek nie kryje rozgoryczenia postawą zwolenników handlu w niedzielę.

Gdyby ktoś chciał ich pozbawić wolnych sobót, to pewnie wyszliby na ulicę. A nam nie chcą dać prawa nawet do niedzieli z rodziną. Tym, którzy chcieliby bym pracowała w niedzielę, radzę by zrobili to samo – kobieta nie kryje emocji.

A jakie jest Państwa zdanie?

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2017-07-15 18:58 35%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez 91
Kobieta ktora pracuje caly tydzien prowadzi dom i wychowuje dzieci moze sobie czas tak zorganizowac ze w niedziele nie musi isc do Biedronki robic zakupow.Niech pomysli o tych ktorzy tez maja rodziny i dzieci i w niedziele musza przyjsc do pracy wlasnie dla takich niezorganizowanych klientek jak ona.Niech sama popracuje w niedziele to zobaczy jak to jest.EGOISTKA!!!
odpowiedz oceń post 7 13 zgłoś do moderacji
2017-07-18 20:46 67%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez ell
Czy lekarze, pielęgniarki, obsługa stacji benzynowej, pracownicy pogotowia wodnego i tp. też są egoistami? Kolejarz, pilot, stewardesa, pracownicy domów pomocy, opiekunowie domów dziecka też są egoistami? Ile mam jeszcze wymienić aby ktoś zrozumiał, że to praca i wolny wybór pracownika. Nie podoba Ci się zmień pracę.!
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2017-07-15 20:00 55%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Eh
Nie popadajmy w paranoję. Skoro tak to dajmy wolne wszystkim: szpitalom, remizom strażackim, restauracjom, domom opieki społecznej, policji. Bo wszyscy tam pracujący, pracują w weekendy i zgodnie z prawem na każde 7 dni przypadają 2 dni wolnego czyli tak jak każdy Panie w Bierdonce mają 2 dni w tygodniu wolnego. Najłatwiej narzekać nie patrząc na innych.
odpowiedz oceń post 11 9 zgłoś do moderacji
2017-07-18 04:58 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez AmX
Biedronka po raz kolejny ponad prawem? ;)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2017-07-15 22:53 43%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez zmęczona
Wolne niedzielę lub 2 niedzielę pracujące a reszta pierwsza zmiana mi odpowiada. A nie tak jak teraz. Ja np nie mialam wolnego dnua w tym tygodniu. To tego poniedziałek 9-21 sobota 9-21 i niedziala 10-20, a gdzie czas dla siebie? Odpoczynek? Wolny weekend?
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2017-07-16 09:56 38%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez mr.x
zawsze można zmienić pracę
odpowiedz oceń post 5 8 zgłoś do moderacji
2017-07-16 13:59 60%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez PRAWDA
Co z tego ze pracują w niedzielę skoro nie mogę wziąć dnia wolnego. A jak już wezmę to po co jak wszyscy są w pracy a reszta w szkole.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2017-07-16 16:31 60%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez lukasz12700
nawet więźniowie maja w niedziele wolne. życze wszystkim taniego oleju
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2017-07-16 16:40 33%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez gru
Też pracuję w niedzielę a także w dni ustawowo wolne. Niekiedy prace zaczynam przed godz 4:00 niekiedy kończę o 23:30.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2017-07-21 12:43 50%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin

Podaj gdzie ,poniewaz prawo wypowiada sie w tej kwesti bardzo wyraznie!...po ilu godzinach pracy ,nalezy Ci sie odpoczynek i ile godzin dziennie mozesz pracowac . A skoro wlascieciel lokalu tak was wykorzystuje i nie chce zatrudnic wiecej osob!.. wiadomo, kazda osoba wiecej ,to minus dla jego kieszeni.
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2017-07-16 17:35 71%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Tisel
A co z pracownikami gastronomii?! Nie dostaną wilnego, bo bązowie, związków w niedziele zrą w knajpach. W jednej z elbląskich firm gastronomicznych ludzie pracują po 12 godzin dziennie. Tajemnica poliszynela ;)
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
MartikaKoko
2017-07-19 15:33 33%
12

TAK BYŁO JEST I BĘDZIE

odpowiedziano ponad rok temu przez MartikaKoko
Jeżeli ktoś chce pracować w niedzielę - niech pracuje. Jednak - według mnie - nie powinno to być z góry zakazane. Wszystko tak na prawdę leży po stronie uczciwości pracodawcy, z którymi jak wiadomo czasem bywają problemy. Dlatego warto nie dawać na sobie zarabiać w lichej firmie która nie jest fair wobec pracownika - pracy jest w Polsce coraz więcej więc i pracodawcy nie mogą sobie już na tyle pozwalać.

 

Ja założyłam swoją własną firmę i teraz mogę żyć tak jak chcę. Jestem masażystką i na pracę nie narzekam :)

 

Pozdrawiam.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2017-09-11 15:45 0%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez James1998
jestem za pracą w niedzielę. Czasami tylko w weekendy mam czas na zakupy, jak równiez na wyjście do siłowni, muzeum, kina czy czegos takiego. W tygodniu nie mam na to czasu - praca, dom, dzieci. Jeśli nie będzie można pracować w niedzielę, to co mam robić siedzieć w domu? Nigdzie nie będe mogła wyjśc, zabrać dzieci? No bo kiedy? Co to za życie... Bez przyjemności. Nie moja wina, że w tygodniu nie mam na nie czasu, dopiero w weekend mogę pooddychać kulturą, wyjśc, poznać nowych ludzi, nowe miejsca.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.