najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Redakcja elblag.net
2017-08-04 04:26 0%

W Elblągu brak pigułki "dzień po" bez recepty, ale w Pasłęku lekarz przepisze ją "za złotówkę"

rozpoczęty 11 miesięcy temu przez Redakcja elblag.net

25 maja bieżącego roku Sejm RP przegłosował nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. W myśl noweli wszystkie hormonalne leki antykoncepcyjne będą dostępne na receptę. Oznacza to, że na receptę będzie także pigułka ellaOne (tzw. pigułki "dzień po"), którą od 2015 r. osoby powyżej 15. roku życia mogły kupić bez konieczności wizyty u lekarza.

24 czerwca 2017 prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która weszłą w życie 23 lipca. Od tego dnia wsyzstkie leki antykoncepcyjne są dostępne na receptę.

Najbardziej kontrowersyjny zapis nowelizacji dotyczył sprzedaży tzw. pigułki "dzień po" tylko na receptę. Aby nie dopuścić do zapłodnienia, pigułkę należy przyjąć do 72 godzin po stosunku, przy czym wraz z upływem czasu zmniejsza się też skuteczność jej działania.

Tabletka ellaOne zawiera wielokrotnie większą dawkę hormonalną, która negatywnie może wpłynąć szczególnie na młody organizm, niż stosowane powszechnie środki antykoncepcyjne

- argumentowała wiceminister  zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

W odpowiedzi na zmiany prawa w zakresie dostępności do antykoncepcji awaryjnej niektórzy lekarze postanowili pomóc kobietom w uzyskaniu (tanio i szybko) recepty na pigułkę. Na portalu LekarzeKobietom.pl można przeczytać następujące oświadczenie:

Grupa kilkudziesięciu lekarzy w Polsce zdecydowała się wystawiać recepty kobietom w ramach niniejszej akcji. Recepty wydajemy pro publico bono/za symboliczna złotówkę/rezygnując z naszej części opłaty za wizytę w gabinecie prywatnym.
Najwięcej lekarzy zgłosiło się w Warszawie. Zatem osobom z tego miasta i okolic zapewniamy szybką i bezproblemową pomoc. Mam jednak nadzieję, że będziemy się rozprzestrzeniać.

Jednocześnie zachęcam do wpisywania w komentarze poradni gdzie udało się Państwu bez problemu otrzymać receptę na antykoncepcję awaryjna. Niech to forum służy też do wymiany lokalnych informacji.

Najbliższy od Elbląga gabinet, w kórym można uzyskać receptę w ramach akcji "Lekarze Kobietom" znajduje się w Pasłęku. Organizatorzy akcji przekazują namiary na lekarzy osobom bezpośrednio zgłaszającym się w sytuacji awaryjnej.

Co myślicie o powyższej akcji? Czy uważacie, że jest potrzebna? Czy nie kłóci się z Waszym sumieniem?

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2017-08-04 07:44 27%
1

odpowiedziano 11 miesięcy temu przez waga
Najpierw bara bara bez zobowiązań, a później "dzień po".
odpowiedz oceń post 4 11 zgłoś do moderacji
2017-08-04 09:26 86%
2
odpowiedziano 11 miesięcy temu przez nwo
a Ty zazdrościsz czy co? do twojej informacji w czasie bara bara może również gumka pęknąć więc wypadki chodzą po ludziach. Nie podoba ci się pigułka po ? to jej nie bierz.. jaki kuźwa problem mają z tym ludzie jak się nie podoba to nie bierzcie a nie ograniczacie ludziom wolność wyboru. Co może zamiast tego do kościoła lecieć i opłacać tych czarnych oszustów? pier@#$$ ciemnogród.
oceń post 12 2 zgłoś do moderacji
2017-08-04 10:30 0%
3

odpowiedziano 11 miesięcy temu przez kissssss
nwo może też niestety ciutke polecieć nasionka jak się czek podnieci mocno
odpowiedz oceń post 0 1 zgłoś do moderacji
2017-08-04 14:56 0%
4

odpowiedziano 11 miesięcy temu przez Anonimek1
No to niezła "reklama" dla lekarza z Pasłęka...
odpowiedz oceń post 0 1 zgłoś do moderacji
2017-08-04 18:12 0%
5

odpowiedziano 11 miesięcy temu przez nick
powiedział pleba co płaci za miłość
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.