najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Najlepsza szkoła podstawowa w województwie. Rozmowa z dyrektor Katarzyną Rachfał (+ zdjęcia)
2017-09-06 10:51 0%

Najlepsza szkoła podstawowa w województwie. Rozmowa z dyrektor Katarzyną Rachfał (+ zdjęcia)

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Na wstępie przypopmnijmy, że w drugiej połowie czerwca bieżącego roku warmińsko-mazurski kurator oświaty ogłosił swoje obiektywne rankingi szkół podstawowych i gimnazjów. Kryterium była liczba laureatów olimpiad przedmiotowych. Na uwagę zasługuje bardzo wysoka pozycja elbląskiego szkolnictwa. Szczególnie dobry wynik uzyskały podstawówki z naszego miasta, które zdeklasowały konkurencję. W złotej dziesiątce szkół podstawowych znalazły się aż cztery placówki edukacyjne z Elbląga, przy czym dwie z nich zajęły 1. i 2. miejsce. Numerem jeden już drugi rok z rzędu jest Szkoła Podstawowa nr 21 w Elblągu pod dyrekcją mgr Katarzyny Rachfał.

Aż 12 tytułów laureatów oraz 6 tytułów finalisty  olimpiad przedmiotowych. Tak przedstawia się roczny roczny dorobek szkoły. Jest on zasługą zarówno dzieci, jak i nauczycieli tej placówki, którym od trzech lat przewodzi dyr. mgr Katarzyna Rachfał (wcześniej pełniła funkcję wicedyrektor), związana z tą szkołą od ponad 20 lat.

W związku z początkiem roku szkolnego postanowiliśmy spotkać się i porozmawiać z dyrektor SP nr 21 w Elblągu - o sukcesach, o szkole i planach na przyszłość.

Marcin Mongiałło: Szkoła Podstawowa nr 21 w Elblągu została oceniona jako najlepsza szkoła podstawowa w województwie. Jaka jest przyczyna tego sukcesu? 

Katarzyna Rachfał: Nie przypisuję sobie w całości tego sukcesu. Wiele osób się do tego przyczyniło. To jest wieloletnia praca. to nie jest wynik, który pojawił się nagle. to sukces poprzednich dyrektorek, uczniów, ale i rodziców. Każdy ma jakąś część pracy do wykonania. 

Z tego co wiem do lat szkoła cieszy się bardzo dużą renomą. Macie uczniów z całego Elbląga.

Mamy uczniów z Zawady, ale także z okolic Elbląga. To nie są tylko i wyłącznie uczniowie mieszkający w pobliżu. Do szkoły uczęszczają nawet  uczniowie z Pasłęka.

Na miejskiej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 prezydent wspominał o inwestycji, która ma wkrótce zmienić oblicze szkoły. Czy może Pani rozwinąć ten temat?

Staramy się o sfinansowanie przebudowy terenów sportowych przy szkole. Były wstępne rozmowy w tej sprawie z prezydentem i udało się. Przypuszczam, że przymiarki będą robione jeszcze w tym roku. Myślę, że w ciągu 2 lat inwestycja zostanie zakończona. Prawdopodobnie będzie m.in. wykonana nowa bieżnia. Być może uda się nawet ten teren zadaszyć. 

W szkole uczy się bardzo dużo dzieci. Jak dajecie radę pomieścić je wszystkie na tak niewielkiej przecież przestrzeni? 

Klasy 1  – 3 są na wydzielonym piętrze, a klasy 4 –7 zajmują drugie piętro, łącznie z salami. Kiedyś było tu nawet 1000 uczniów. Radzimy sobie. Zajęcia nie kończą się późno  – w tym roku najpóźniej będą się kończyły o 15.25. Niektóre z lekcji dla klasy 7 będą zaczynały się o godz. 7.00. 

Jak długo jest pani związana z tą placówką?

Niedługo będą miała jubileusz 30-lecia pracy, w większości w tej szkole. Zaczynała tutaj jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. 3 rok pełnie funkcję dyrektora, wcześniej byłam wicedyrektorem. 

Tyle lat to też na pewno wiele zmian. Co się zmieniło w szkole w ostatnich latach?

Wiele lat temu zajęcia edukacji wczesnoszkolnej zostały przenesione na 3 piętro. Stało się to jescze za czasów, kiedy dyrektorem był pan Edward Pietrulewicz. Bibliotek miała kiedyś inne miejsce, pokój nauczyciellski jest w innym miejscu. lokalizację zmeiniła także świetlica szkolna. od lat nie jest już w tym samym miejscu co stołówka. W ostatnich latach udało nam się przeprowadzić remont podłogi w sali gimastycznej. 

Dziękuję Pani za rozmowę.

RozmawiałMarcin Mongiałło


Zachęcamy was do zapoznania się z fotogalerią, na której prezentujemy Szkołę Podstawową nr 21 w Elblągu

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2017-09-06 14:19 54%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez rodzic
Pani Rachwał "to sukces poprzednich dyrektorek", zapomniała pani, że ostatnio był tam dyrektor (rodzaj męski), i to wówczas szkoła zaczęła odnosić sukcesy. Jako rodzic dzieci tej szkoły widziałam, jak zmieniała się wówczas szkoła.
odpowiedz oceń post 7 6 zgłoś do moderacji
2017-09-06 15:35 57%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanka
Ale pani Rachfał utrzymała te sukcesy. To też jest wielką sztuką!
oceń post 8 6 zgłoś do moderacji
2017-09-06 17:10 54%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez mama
Odkąd pamiętam to zawsze była bardzo dobra szkoła. Na pewno słada się na to wiele czynników, ale duża w tym zasługa także dyrekcji i nauczycieli. Szkoła miała szczęście do bardzo dobrych belfrów.
odpowiedz oceń post 7 6 zgłoś do moderacji
2017-09-06 21:25 62%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Eliza
Bardzo dobra szkoła, super nauczyciele. W większości były Panie na stanowisku Dyrektora w tej szkole. Obecna Pani Dyrektor to wspaniały człowiek i odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. Serdecznie pozdrawiam i gratuluję.
odpowiedz oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
2017-09-06 22:11 67%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Marta
Dlaczego nie potrafimy cieszyć się z sukcesów? To moja uwaga do wypowiedzi niektórych osób, które zamieściły komentarze na stronie i na fb. Z tego co widzę sukces SP 21 został ogłoszony przez kuratora oświaty z Olsztyna kilka miesięcy temu. Były brane pod uwage obiektywne czynniki. Tylko się cieszyć, ale niektórzy potrafią jedynie biadolić.
odpowiedz oceń post 10 5 zgłoś do moderacji
2019-02-11 22:11 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Uczeni szkoły 21
Najgorsza szkoła świata najgorsi nauczyciele
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.