najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Redakcja elblag.net
2017-09-19 07:25 100%

Maria Kosecka: Wielokrotnie postulowałam prowadzenie działań prewencyjnych

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Niestety po raz kolejny okazało się, że postulowane przeze mnie należyte traktowanie zagadnień związanych z bezpieczeństwem w praktyce rozmija się z wymaganymi standardami i przynosi ogromne straty dla mieszkańców, infrastruktury miejskiej i dla miasta w konsekwencji.

W załączeniu przesyłam moje wcześniejsze wystąpienia w których postulowałam odpowiednie traktowanie zagadnień bezpieczeństwa publicznego. Niestety odpowiedzi, które również przesyłam, nie dawały szans na należyte traktowanie. na efekty nie trzeba było długo czekać. Dotknęło mnie to również w najbliższym sąsiedztwie. 

Pomimo, że w okolicy nie mamy Kumieli ani innej rzeki czy potoku to mamy powódź. Można by było tego uniknąć gdyby odpowiednie służby dbały o drożność kolektorów deszczowych. Brak przepustowości tych systemów połączony z bezmyślnymi pracami wykonanymi przez Spółdzielnię Jutrzenka... i efekt widoczny.

Nadzwyczajne opady deszczu zdarzają się coraz częściej, sytuacja na skrzyżowaniu Fromborskiej z Bartniczą powtarza się za każdym razem. Nikt nie zainteresował się jakie są przyczyny. Pada to musi być kałuża, tylko jeżeli kałuża przyjmuje rozmiary stawku i zalewa piwnice i wyremontowane pomieszczenia przeznaczone na działalność gospodarczą to już nie są "nomen omen" przelewki. To są wymierne straty mieszkańców i test gospodarności władz miasta. Niestety z tego testu dobrych ocen nie będzie. Prośby o pomoc, worki z piaskiem, udrożnienie odpływu trafiały na powtarzane po wielokroć stwierdzenia, że w mieście jest gorzej i tam kierowane są wszystkie środki.

Wielokrotnie postulowałam konieczność prowadzenia w Elblągu działań prewencyjnych i opracowanie planów postępowania na sytuacje kryzysowe. Obecny problem obnażył po raz kolejny brak należytej koordynacji  i metodyki działań. Prognozy pogody znane są z wyprzedzeniem, jednak nie skłoniło to władz miasta do odpowiednio wcześniejszych działań prewencyjnych.

Po zalaniu dużej części miasta, dopiero około południa zdecydowano się zwołać sztab kryzysowy i ogłoszono alarm. Kumiela po raz kolejny powoduje problemy powodziowe, tak również jest w sytuacji tzw. "cofki" na zalewie.

Czy spotkaliście się państwo w którymś z opracowywanych przez Urząd Miasta dokumentów wzmiankę o konieczności podjęcia odpowiednich prac zabezpieczających w tych obszarach. Czy któraś ze strategii zakłada potrzebę zbiorników retencyjnych, śluz, itp.? Mam nadzieję, że doczekamy się odpowiedniej refleksji i należytego traktowania spraw bezpieczeństwa.

Pozdrawiam, Maria Kosecka

Załączniki 

 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2017-09-19 07:55 58%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Anon
Czy Pani "radna" mogłaby się nie promować na takich sytuacjach?? Bardzo słabe.
odpowiedz oceń post 22 16 zgłoś do moderacji
2017-09-22 13:25 55%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez IwonkaK
ta kobieta nie ma juz zadnego pomyslu na siebie i bycie radna...
oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2017-09-19 08:07 82%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez krokodyl
No jest problem, taki jeden Pan radny (nie będę pisać który, mam nadzieje że się sam domyśli że o nim mowa) przy sprzątaniu swojej posesji, śmieci zgarnia do studzienki, bo ciężko się schylić, zebrać na szufelkę i wyrzucić do śmietnika - to mamy jak mamy.
odpowiedz oceń post 14 3 zgłoś do moderacji
2017-09-19 08:16 77%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Jan
Fajnie, że zgłaszała. Niefajnie, że nikt z tym nic nie robił. Ja mówię: w temacie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w Elblągu kluczowe miejsce ma basen przy Spacerowej. Jak słyszę o planach stworzenia tam jakichś baseników to mnie krew zalewa. Miasto będzie co jakiś czas zalewane, jeśli nie przywróci się przeciwpowodziowej funkcji tego basenu. To była mądrość Niemców i rządzących Elblągiem przez kilkadziesiąt lat po wojnie komunistów, że wykorzystywali ten basen do obniżenia stanu wody w Kumieli. A teraz co? Teraz mamy miasto pod wodą!
odpowiedz oceń post 20 6 zgłoś do moderacji
2017-09-19 08:25 63%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Maria
Dostrzegajmy fakty a nie krytykujemy bo tak mamy Podziękowania dla tych ,którzy z sercem i troską zaangażowali się w ratowanie dobytku i usprawnienia przejazdu ul Fromborską w kierunku Bartniczej .
odpowiedz oceń post 10 6 zgłoś do moderacji
2017-09-19 08:33 62%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Obserwator
Do tej pory zajmowała się tylko pierdołami takimi jak nazwy tramwajów itp a teraz struga bohaterkę!!
odpowiedz oceń post 24 15 zgłoś do moderacji
2017-09-22 13:23 54%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez MariuszK
to prawda, zawsze jak jest po...to robi z siebie wielka zaangazowana i szybciutko reaguje zeby zwrocic na siebie uwage! zenadka
oceń post 7 6 zgłoś do moderacji
2017-09-19 08:36 56%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Jdjd
Jak zwykle każdy mądry jest po szkodzie, po za tym politycy mają to do siebie, że próbują wybić się na takich wydarzeniach. Szkoda, że działanie w takich sprawach nie idzie wam tak dobrze, jak mielenie jęzorem... Weźcie się w końcu do roboty, bo inaczej będziemy częściej świadkami takiej sytuacji.
odpowiedz oceń post 10 8 zgłoś do moderacji
2017-09-19 09:44 45%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanin
Zgadzam się w pełni z opinią radnej. Nikt nie myśli o naszym bezpieczeństwie. Kiedy zrozumieją, że jest to najważniejsze!
odpowiedz oceń post 10 12 zgłoś do moderacji
2017-09-19 10:40 55%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez roberto
A gdzie była wtedy jak mafia PO-PSL rzadziła ,czy tez zgłaszała postulaty ??????
odpowiedz oceń post 12 10 zgłoś do moderacji
2017-09-22 13:26 50%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez ElwiraJakubiak
Smutne jak ta kobieta cwanie sie ansuje i NIC kompletnie nie robi!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 7 7 zgłoś do moderacji
2017-09-25 15:17 43%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez j1
Jak tam proces z tygodnikiem "Newsweek"? Wystartował w ogóle?
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2017-10-25 13:37 0%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Vicemistrz135
Robi na tym swoją aprobatę u wyborców. Szkoda. Warto się chwalić swoimi osiągnięciami a nie porażkami.
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.