najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Redakcja elblag.net
2017-09-19 07:25 0%

Maria Kosecka: Wielokrotnie postulowałam prowadzenie działań prewencyjnych

rozpoczęty 2 miesiące temu przez Redakcja elblag.net

Niestety po raz kolejny okazało się, że postulowane przeze mnie należyte traktowanie zagadnień związanych z bezpieczeństwem w praktyce rozmija się z wymaganymi standardami i przynosi ogromne straty dla mieszkańców, infrastruktury miejskiej i dla miasta w konsekwencji.

W załączeniu przesyłam moje wcześniejsze wystąpienia w których postulowałam odpowiednie traktowanie zagadnień bezpieczeństwa publicznego. Niestety odpowiedzi, które również przesyłam, nie dawały szans na należyte traktowanie. na efekty nie trzeba było długo czekać. Dotknęło mnie to również w najbliższym sąsiedztwie. 

Pomimo, że w okolicy nie mamy Kumieli ani innej rzeki czy potoku to mamy powódź. Można by było tego uniknąć gdyby odpowiednie służby dbały o drożność kolektorów deszczowych. Brak przepustowości tych systemów połączony z bezmyślnymi pracami wykonanymi przez Spółdzielnię Jutrzenka... i efekt widoczny.

Nadzwyczajne opady deszczu zdarzają się coraz częściej, sytuacja na skrzyżowaniu Fromborskiej z Bartniczą powtarza się za każdym razem. Nikt nie zainteresował się jakie są przyczyny. Pada to musi być kałuża, tylko jeżeli kałuża przyjmuje rozmiary stawku i zalewa piwnice i wyremontowane pomieszczenia przeznaczone na działalność gospodarczą to już nie są "nomen omen" przelewki. To są wymierne straty mieszkańców i test gospodarności władz miasta. Niestety z tego testu dobrych ocen nie będzie. Prośby o pomoc, worki z piaskiem, udrożnienie odpływu trafiały na powtarzane po wielokroć stwierdzenia, że w mieście jest gorzej i tam kierowane są wszystkie środki.

Wielokrotnie postulowałam konieczność prowadzenia w Elblągu działań prewencyjnych i opracowanie planów postępowania na sytuacje kryzysowe. Obecny problem obnażył po raz kolejny brak należytej koordynacji  i metodyki działań. Prognozy pogody znane są z wyprzedzeniem, jednak nie skłoniło to władz miasta do odpowiednio wcześniejszych działań prewencyjnych.

Po zalaniu dużej części miasta, dopiero około południa zdecydowano się zwołać sztab kryzysowy i ogłoszono alarm. Kumiela po raz kolejny powoduje problemy powodziowe, tak również jest w sytuacji tzw. "cofki" na zalewie.

Czy spotkaliście się państwo w którymś z opracowywanych przez Urząd Miasta dokumentów wzmiankę o konieczności podjęcia odpowiednich prac zabezpieczających w tych obszarach. Czy któraś ze strategii zakłada potrzebę zbiorników retencyjnych, śluz, itp.? Mam nadzieję, że doczekamy się odpowiedniej refleksji i należytego traktowania spraw bezpieczeństwa.

Pozdrawiam, Maria Kosecka

Załączniki 

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2017-09-19 07:55 61%
1

odpowiedziano 2 miesiące temu przez Anon
Czy Pani "radna" mogłaby się nie promować na takich sytuacjach?? Bardzo słabe.
odpowiedz oceń post 22 14 zgłoś do moderacji
2017-09-22 13:25 67%
2
odpowiedziano 2 miesiące temu przez IwonkaK
ta kobieta nie ma juz zadnego pomyslu na siebie i bycie radna...
oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2017-09-19 08:07 93%
3

odpowiedziano 2 miesiące temu przez krokodyl
No jest problem, taki jeden Pan radny (nie będę pisać który, mam nadzieje że się sam domyśli że o nim mowa) przy sprzątaniu swojej posesji, śmieci zgarnia do studzienki, bo ciężko się schylić, zebrać na szufelkę i wyrzucić do śmietnika - to mamy jak mamy.
odpowiedz oceń post 14 1 zgłoś do moderacji
2017-09-19 08:16 83%
4

odpowiedziano 2 miesiące temu przez Jan
Fajnie, że zgłaszała. Niefajnie, że nikt z tym nic nie robił. Ja mówię: w temacie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w Elblągu kluczowe miejsce ma basen przy Spacerowej. Jak słyszę o planach stworzenia tam jakichś baseników to mnie krew zalewa. Miasto będzie co jakiś czas zalewane, jeśli nie przywróci się przeciwpowodziowej funkcji tego basenu. To była mądrość Niemców i rządzących Elblągiem przez kilkadziesiąt lat po wojnie komunistów, że wykorzystywali ten basen do obniżenia stanu wody w Kumieli. A teraz co? Teraz mamy miasto pod wodą!
odpowiedz oceń post 20 4 zgłoś do moderacji
2017-09-19 08:25 71%
5

odpowiedziano 2 miesiące temu przez Maria
Dostrzegajmy fakty a nie krytykujemy bo tak mamy Podziękowania dla tych ,którzy z sercem i troską zaangażowali się w ratowanie dobytku i usprawnienia przejazdu ul Fromborską w kierunku Bartniczej .
odpowiedz oceń post 10 4 zgłoś do moderacji
2017-09-19 08:33 65%
6

odpowiedziano 2 miesiące temu przez Obserwator
Do tej pory zajmowała się tylko pierdołami takimi jak nazwy tramwajów itp a teraz struga bohaterkę!!
odpowiedz oceń post 24 13 zgłoś do moderacji
2017-09-22 13:23 64%
7
odpowiedziano 2 miesiące temu przez MariuszK
to prawda, zawsze jak jest po...to robi z siebie wielka zaangazowana i szybciutko reaguje zeby zwrocic na siebie uwage! zenadka
oceń post 7 4 zgłoś do moderacji
2017-09-19 08:36 63%
8

odpowiedziano 2 miesiące temu przez Jdjd
Jak zwykle każdy mądry jest po szkodzie, po za tym politycy mają to do siebie, że próbują wybić się na takich wydarzeniach. Szkoda, że działanie w takich sprawach nie idzie wam tak dobrze, jak mielenie jęzorem... Weźcie się w końcu do roboty, bo inaczej będziemy częściej świadkami takiej sytuacji.
odpowiedz oceń post 10 6 zgłoś do moderacji
2017-09-19 09:44 50%
9

odpowiedziano 2 miesiące temu przez Elblążanin
Zgadzam się w pełni z opinią radnej. Nikt nie myśli o naszym bezpieczeństwie. Kiedy zrozumieją, że jest to najważniejsze!
odpowiedz oceń post 10 10 zgłoś do moderacji
2017-09-19 10:40 60%
10

odpowiedziano 2 miesiące temu przez roberto
A gdzie była wtedy jak mafia PO-PSL rzadziła ,czy tez zgłaszała postulaty ??????
odpowiedz oceń post 12 8 zgłoś do moderacji
2017-09-22 13:26 64%
11

odpowiedziano 2 miesiące temu przez ElwiraJakubiak
Smutne jak ta kobieta cwanie sie ansuje i NIC kompletnie nie robi!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 7 4 zgłoś do moderacji
2017-09-25 15:17 75%
12

odpowiedziano 2 miesiące temu przez j1
Jak tam proces z tygodnikiem "Newsweek"? Wystartował w ogóle?
odpowiedz oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2017-10-25 13:37 0%
13

odpowiedziano miesiąc temu przez Vicemistrz135
Robi na tym swoją aprobatę u wyborców. Szkoda. Warto się chwalić swoimi osiągnięciami a nie porażkami.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź