najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Redakcja elblag.net
2017-10-10 08:10 0%

TVN Uwaga o tragicznych wydarzeniach w parku Kajki: elblążanka została skatowana

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Przypomnijmy, że do tragicznych wydarzeń doszło w nocy z 16 na 17 września bieżącego roku w parku Kajki. Niespełna 33-letnia kobieta została skatowana przez swojego partnera. Do awantury doszło po wieczorze spędzonym na zakrapianej alkoholem imprezie u znajomych.

Powodem kłótni miało być między innymi oświadczenie kobiety o zerwaniu związku. Mężczyzna miał wówczas wpaść w szał i ciężko pobić kobietę, w wyniku czego straciła przytomność. Następnie z bardzo poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala, gdzie w dniu 18 września zmarła. 

Kulisami tragicznych wydarzeń zainteresowała się ekipa programu TVN Uwaga. Reporterzy przyjechali do Elbląga, aby zrobić materiał. 

Czy chorobliwa zazdrość mogła pchnąć go do ataku na 33-latkę? Partner miał brutalnie pobić kobietę po tym, jak oznajmiła mu, że od niego odchodzi. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków, nie wezwał na miejsce pogotowia. Pani Monika zmarła w szpitalu.

- pytali dziennikarze.

Telewizja TVN zrelacjonowała na swojej stronie internetowej kulisy tragicznych wydarzeń. Możemy tam przeczytać m.in, że: 

Około północy 16 września 33-letnia Monika miała wybiec z mieszkania znajomych w Elblągu, a tuż za nią wyjść miał jej partner Michał G. Ze względu na agresywne zachowanie, para została wyproszona z imprezy. Gdy szli przez miasto, najprawdopodobniej pokłócili się. Mężczyzna miał usłyszeć, że jego partnerka chce się z nim rozstać i wtedy miało dojść do brutalnego pobicia dziewczyny.

Kiedy wybiegał z parku, Michała G. zauważyć miał przypadkowy świadek.

- Szedł tutaj, bo usłyszałem głos, płakał jak dziecko. Krzyczał: "dlaczego mi to zrobiłaś", wykrzykiwał imię kobiety - wspomina świadek wydarzeń. Jak twierdzi, słyszał na przemian wyznania miłości i groźby, że zabije kobietę. Następnie mężczyzna miał próbować dostać się do jednego z mieszkań, próba ta zakończyła się jednak niepowodzeniem. - Wyglądał, jakby ktoś go pobił, bo twarz była cała we krwi. Powiedział, że "pozabija was wszystkich" i poszedł w tę stronę - pokazuje świadek. Dodaje, że o tym, co się stało, dowiedział się z internetu. - Skojarzyłem fakty, że to może mieć związek - mówi i tłumaczy: - Ciężko brać na poważnie, że on to zrobi. Nie było słychać żadnych krzyków kobiety, ani innych głosów - tłumaczy.

Michał G., był odurzony ciężkimi narkotykami. Pobitą dziewczynę zostawił w parku. Nie wezwał pogotowia. Zadzwonił jedynie do swoich krewnych. Reanimacja rozpoczęła się dopiero czterdzieści minut od zdarzenia. Kobieta trafiła do szpitala z obrzękiem mózgu i rozległymi obrażeniami ciała. Była nieprzytomna.

- Ona nie była pobita, była skatowana. Miała wklęśnięty od pobicia policzek i połamane żebra. To było kilkanaście uderzeń - mówi pani Ewelina. - Już wtedy siostra była podtrzymywana tylko... - dodaje brat pani Moniki.

- Przed odłączeniem byłam u niej. Myślałam, że się zdarzy cud. Prosiłam Boga, żeby się obudziła, ale już się nie obudziła. Teraz muszę chodzić do niej na cmentarz - mówi ze smutkiem pani Ewelina.

Podejrzanemu o pobicie partnerowi Moniki postawiony został zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara od trzech lat pozbawienia wolności. Lekarzom, mimo wielogodzinnej walki, nie udało się uratować życia kobiety. W związku z tym prokuratura nie wyklucza wzmiany kwalifikacji czynu na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym, a nawet zabójstwo.

Rozważamy różnego rodzaju wersje tego zdarzenia. Musimy uwzględnić to, że państwo spożywali alkohol tego krytycznego wieczoru i jeszcze zażywali narkotyki. Aby przypisać sprawcy spowodowanie śmierci w wyniku obrażeń, śledczy muszą dysponować opinią biegłego patomorfologa

- tłumaczył Jarosław Żelazek z Prokuratury Rejonowej w Elblągu. 

Mężczyzna przyznał się do pobicia, ale odmówił składania szczegółowych wyjaśnień. Nie opowiedział, co dokładnie wydarzyło się w parku. Tłumaczył się niepamięcią.

Film i cały materiał znajdziecie pod poniższym odnośnikiem: 

http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/pobita-na-smierc-monika-z-elblaga,243014.html

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2017-10-10 07:27 67%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Elbląg to stan umysłu, sama patologia.
Jedno co mnie martwi. Od jakiegoś czasu nie ma żadnych wiadomośi dobrych o Elblągu,tylko sama patologia: morderstwa,pobicia, gwałty, kradzieże,oszustwa,przekręty mafjne u urzędnicze. Takjat w mediach lokalnych i krajowych. Na po radę ich y na dobrego się nie dzieje?
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2017-10-10 08:26 83%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez VIP
To miasto jest skażone korupcją i kolesiowstwem tu nic nie będzie się dobrego działo.
oceń post 5 1 zgłoś do moderacji
2017-10-10 15:17 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez 123
Do VIP - lokalne bagienko i zwalczanie ludzi z zasadami.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2017-10-10 17:15 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez ...
"Do awantury doszło po wieczorze spędzonym na zakrapianej alkoholem imprezie u znajomych." Nie tylko alkoholem :)
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2017-10-11 00:33 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Ana
Bardzo smutna historia. Skąd się biorą tacy ludzie? Bardzo dołujące. Była po rozwodzie, szukała miłość a znalazła śmierć. Zaufała czlowiekowi, któremuy nie powinna zaufać. Dlaczego? Ładna kobieta, jest tylu wolnych mężczyzn a ona wybrała świadomie tego, który ją zakatował. Dlaczego?
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
MaryKelly1952
2017-10-12 14:18 100%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez MaryKelly1952

Bardzo to smutne i przykre. Wyrazy współczucia dla rodziny. Strach myśleć do czego ten  świat zmierza...Marysia


odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2019-01-26 19:37 0%
7

odpowiedziano 5 miesięcy temu przez Sylwestro
Skąd ta dobrotliwość dla wyrachowanego pijaczka i trzeba nie mieć ani krzty poczucia sprawiedliwości by takich hołubić ten wyrok jest tego świadectwem.......................
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.