najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Maria Kosecka nie znajdzie się w przyszłej Radzie Miejskiej. Dlaczego?
2018-09-20 06:50 100%

Maria Kosecka nie znajdzie się w przyszłej Radzie Miejskiej. Dlaczego?

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Chyba każdemu, kto choć w niewielkim stopniu śledzi wydarzenia polityczne w naszym mieście, znana jest postać Marii Koseckiej, która w elbląskim samorządzie sprawuje funkcję radnej już piątą kadencję (była radną w latach 1994-2006 oraz jest nią od 2010 r. do teraz). Nie wystartowała w wyborach samorządowych w tym roku. To z pewnością jedna z największych niespodzianek. Dlaczego podjęła decyzję o niekandydowaniu?

Aby uciąć dywagacje, domysły i powtarzające się pytania radna wydała oświadczenie, w którym wyjaśniła przyczyny niekandydowania do Rady Miejskiej w Elblągu. Jednocześnie zapewniła, że zamierza w dalszym ciągu realizować własną koncepcję "budowania miasta i regionu, gdzie wszyscy mieszkańcy będą mogli realizować swoje plany i marzenia". 

Poznaliśmy listy kandydatów na radnych Rady Miasta Elbląga. Niektórzy zauważyli mój brak na tych wykazach. Jest to konsekwencja uprzednio podjętych decyzji. Przypomnę, że w grudniu 2014 r. wystąpiłam z klubu radnych PO. Postanowienie to było poprzedzone analizą działań i intencji osób zgormadzonych w partiach politycznych. Jako osoba bezpartyjna wierzyłam w ideę budowania miasta, w którym wszystkim mieszkańcom będzie żyło się lepiej. Niestety idea ta w zderzeniu z partyjnictwem i słabościami lokalnych polityków spowodowała, że działałam, jako radna niezależna. Po pięciu kadencjach w elbląskim samorządzie nie przystąpiłam do kolejnych wyborów. Była to świadoma decyzja, skutkująca przystąpieniem do nowego projektu, który sobie wytyczyłam. Czasami, bowiem trzeba wykonać krok wstecz, aby w następnym ruchu pokonać dwa. Takie plany mam na najbliższą przyszłość. Moja działalność to troska o sprawy społeczne i w tym zakresie szczególne miejsce mają sprawy bezpieczeństwa. Są to zagadnienia, którymi dalej zamierzam się poświęcać i chcę to realizować na nowej płaszczyźnie

– wyjaśniła Maria Kosecka w wydanym wczoraj (19 września) oświadczeniu. 

Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach samorządowych do Rady Miejskiej w Elblągu, które odbyły się w 2014 r., Maria Kosecka uzyskała najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów Platformy Obywatelskiej. Zdobyła wtedy 928 głosów. W grudniu 2014 r. odeszła z klubu radnych PO. Swoją decyzję motywowała dyktatorskim stylem rządzenia, który według niej zaczął dominować w tej partii. Kością niezgody był sposób, w jaki dokonywano wyboru przewodniczących komisji RM. Radna wskazywała wówczas, że jej głos nie miał żadnego wpływu na obsadzanie funkcji.

Kandydując z listy Platformy oczekiwałam innego stylu rządzenia w partii, zwłaszcza szerokiej i swobodnej debaty, gdzie każdy głos się liczy, bo przede wszystkim liczy się dobro mieszkańców Elbląga. A przede wszystkim oczekiwałam mechanizmów, które by zdecydowanie hamowały wyniesione z socjalizmu skłonności roszczeniowe a promowały ciężko pracujących, aktywnych i zaradnych. Zapewne pojawią się zarzuty, że otrzymałam mandat dzięki logo PO, jednak uważam za zasadne zauważyć, że na osiągnięty wynik zapracowałam przede wszystkim własną pracą, nie tylko w okresie kampanii wyborczej, ale pracą dla dobra mieszkańców na co dzień. 

– informowała w wydanym wówczas oświadczeniu.

Maria Kosecka urodziła się w 1963 r. Elblągu. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim, a także studia podyplomowe w zakresie zarządzania funduszami unijnymi.

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2018-09-20 07:26 60%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Markk
Pani Mario moje uznanie, nie trzeba być politycznym aby realizować dobre pomysły.
odpowiedz oceń post 15 10 zgłoś do moderacji
2018-09-20 08:36 35%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez sinuche
NARESZCIE !!!!
odpowiedz oceń post 8 15 zgłoś do moderacji
2018-09-20 09:33 38%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez NIKT JEJ NIE CHCIAŁ NA LISTACH WYBORCZYCH
Marysia płacze i swe żale w gazetach wylewa, że jak to , ona już nie POtrzebna? Teraz bedzie musiała uczciwie pracować po 40 lub więcej godzin na etacie, a tak dobrze się pasożytowało.
odpowiedz oceń post 9 15 zgłoś do moderacji
2018-09-20 15:54 29%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez rudi
Pani Mario, nie wiem co napisać. Żal, bo oprócz Pana A.Tomczyńskiego i Pana R. Turlej brakuje strasznie takich społeczników. Większość osób, które wylewają na Panią wiadra pomyj, w związku z Pani zasługami i podjętą decyzją, za największe życiowe osiągnięcie ma marszczenie się przed klawiaturą i wyjście do sklepu po chleb. Życzę im więcej spolegliwości i jakichkolwiek sukcesów. A Pani samych największych.
odpowiedz oceń post 4 10 zgłoś do moderacji
2018-09-20 21:21 47%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanka
Pani Mario długo Pani pracowała aby Pani Nazwisko było dla każdego rozpoznawalne, budowała Pani wizerunek swoją ciężką pracą, no i żal że Pani teraz nie będzie.Powodzenia.
odpowiedz oceń post 8 9 zgłoś do moderacji
2018-09-22 13:57 58%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez reakcja
Właśnie chcieli ale trzeba mieć kręgosłup a jeśli chodzi o PIS to była dla nich niebezpieczną konkurencja Pojęcie zjednoczonej prawicy to chyba jakieś nieporozumienie .Myślę ,ze w tym wszystkim nie chodzi o dobro mieszkańców ale o swój byt na pięć lat.
odpowiedz oceń post 7 5 zgłoś do moderacji
2018-09-27 07:32 50%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Fan Gargamela
Ten kto to pisał nie ma pojęcia o polityce samorządowej w Elblągu i powiązaniach poszczególnych osób od dekad bawiących sie na nasz koszt.
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
tomlok
2018-09-26 16:06 33%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez tomlok

To nie jest jeszcze dojrzałe dla Rady Miejskiej, to wszystko.


dafabet mobile
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
hanulka
2018-10-01 13:48 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez hanulka

Oczywiście że nie trzeba być upolitycznionym aby zasiadać na publicznych funkcjach, a przedewszystkim aby miećpoparcie! Sama popieram osoby nie zwiazane partyjniactwem.


„Krawcowa z Elbląga.”
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
Marcek
2020-11-08 20:34 0%
10

bardzo ważne jest

odpowiedziano ponad rok temu przez Marcek

bardzo ważne jest, aby usłyszeć szczerą opinię, bez względu na to, do jakiej partii politycznej należy dana osoba lub jakie są jej motywy. nie jest nawet tak ważne, czy się tym podzielisz, czy nie, najważniejsza jest możliwość bycia prawdziwym. dzięki, bardzo szczery artykuł


slot na android
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.