najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Chciałam coś zmienić, teraz żałuję. Elblążanki o  wizycie u fryzjera
2013-05-17 06:06 43%

Chciałam coś zmienić, teraz żałuję. Elblążanki o wizycie u fryzjera

rozpoczęty ponad rok temu przez Joanna Siudak

Nadeszła długo oczekiwana wizyta u fryzjera. Przed nami stoi ogromna szansa na to, że po wyjściu z salonu fryzjerskiego staniemy się młodsze, piękniejsze i szczęśliwsze. Niestety wraz z pierwszym cięciem okazuje się, że nasze oczekiwania nie tylko nie zostaną spełnione, ale dalece odbiegają od tego co sobie WYOBRAZIŁYŚMY. Jak elblążanki oceniają usługi fryzjerskie w naszym mieście?

W Elblągu jest około 90 salonów fryzjerskich i 3 szkoły zajmujące się szkoleniem przyszłych fryzjerek. Chociaż marketing fryzjerów polega głównie na poczcie pantoflowej, okazuje się, że nie wszyscy wykonujący ten zawód, biorą sobie to do serca. Co sprawia, że elblążanki nie są zadowolone z usług fryzjerskich w naszym mieście? Być może fakt, że pojawiło się u nas kilka szkół oferujących roczne kursy uprawniające uczestników do wykonywania zawodu. Obowiązkowa ilośc praktyk, jaka jest wymagana w tego typu placówkach to 4 tygodnie. Czy jest to wystarczający czas do tego, by początkująca fryzjerka mogła wykonywać, takie zabiegi jak: farbowanie, trwała ondulacja, strzyżenie, trwałe prostowanie, czy przedłużanie włosów? W siatce zajęć takich szkół jest 120 h rocznie. Z puli tych zajęć zdecydowana większość poświęcona jest przedmiotom typu: prawo i obowiązki pracownika i pracodawcy, obliczanie kosztów wykonanych zabiegów, czy dezynfekcja sprzętu. Porównując profesjonalne szkoły fryzjerskie, które oferują 1200 h rocznie, fakty nie napawają optymizmem. Spytaliśmy co o rynku fryzjerskim w Elblągu myślą przedstawicielki trzech grup wiekowych.

Nigdy więcej

Taką opinię wyraziło 70% elblążanek. Główne argumenty, jakimi posługiwały się kobiety to: brak umiejętności, niski poziom wykształcenia zawodowego i mała wiedza fryzjerek.

- Zawsze kiedy proszę fryzjerki o to by podcięły moje końcówki o 3 cm, one podcinają je co najmniej o 6. Nie pomagają prośby i wyraźne polecenie, które wydaje nim usiądę na fotel. One zawsze zapewniają, że rozumieją czego oczekuję. Dziwnym trafem, do swojego dzieła zawsze dokładają zbyt dużo własnej inwencji twórczej. Do tego denerwuje mnie to, że fryzjerki, dla których własna fryzura powinna być wizytówką, często mają nieświeże i mało estetycznie wyglądające fryzury. Uważam, że w Elblągu, nie ma profesjonalnych fryzjerów - mówi Karina Gręcka, 19-latka z Elbląga.

Pozostała grupa, z którą rozmawialiśmy, wyraziła zdecydowane zadowolenie z usług fryzjerskich bądź mieszane uczucia.

Tak, ale tylko sprawdzony fryzjer

- Długo poszukiwałam dobrego fryzjera w naszym mieście. Metodą prób i błędów znalazłam wspaniałą fryzjerkę. Ma 10-letnie doświadczenie w zawodzie, szeroką wiedzę praktyczną i teoretyczną. Oprócz umiejętności manualnych, pani Ania zawsze doradza mi jakich kosmetyków pielęgnacyjnych powinnam używać. Jeszcze nigdy nie zawiodłam się na niej i nie zamierzam zmienić jej na inną fryzjerkę. – mówi 30-letnia Olga Jabłońska.

Zależy od dnia, pory i humoru...

...oczywiście fryzjerki. Spora cześć elblążanek, z którymi rozmawiałam narzeka na to, że ulubione fryzjerki zwykle wykonują swoją pracę należycie, ale do czasu. Nawet po kilku wizytach, następuje ta pechowa, która przekreśla naszą dalszą współpracę z fryzjerkami. Spalone rozjaśniaczem włosy, zbyt krótkie cięcie, zniszczone końcówki - to najczęściej podawane powody rezygnacji z usług.

- Przez pół roku korzystałam z usług młodej fryzjerki. Dałam jej szansę i początkowo nie zawiodłam się. Niestety popełniła najgorszy błąd jaki mogła, użyła 12 % wody i zniszczyła moje włosy. Nigdy więcej nie wróciłam do niej – mówi Dorota Orzeł, 56-latka z Elbląga.

Jak widać poziom satysfakcji elblążanek z usług fryzjerskich w naszym mieście jest różny. Dominują jednak negatywne opinie. Opinie, które poparte są dowodami, w postaci nieudanych fryzur.

oceń wątek 22 29 zgłoś do moderacji
Pin up Elbląg
2016-12-01 16:00 50%
1

Pin up Elbląg

odpowiedziano ponad rok temu przez Serce
Byłam tam prosząc o balejaż dwukolorowy więcej jasnych nie dość że siedziałam prawie cztery godziny skasowania mnie160 zł to wyszło że włosy miałam jeszcze w kitku ciemniejsze pani powiedziała że one zjasnieja niestety po kilku myciach nic nie zjasnialo poszłam do innego salonu wytłumaczyła i pani zrobiła mi włosy tak jak chciałam i poinformowała mnie że źle nałożyli mi balejaż więc nie polecam pin up Elbląg przereklamowany szkoda pieniędzy
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
polecam PARIS
2017-04-22 09:33 0%
2

polecam PARIS

odpowiedziano ponad rok temu przez Emka

Polecam studio PARIS na osiedlu za Politechniką, fachowa obsługa fryzjerska i kosmetyczna, bardzo miłe dziewczyny super atmosfera.


odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
polecam BIONDA
2017-05-24 12:33 25%
3

polecam BIONDA

odpowiedziano ponad rok temu przez Ade

Polecam salon Bionda na Królewieckiej. Świetny, sympatyczny, profesjonalny, wyszkolony zespół młodych ludzi! Fachowa obsługa, super atmosfera, fryzjerzy cały czas podnoszą swoje umiejętności na szkoleniach. Rozmowa z klientem to podstawa. Polecam :)


odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
Nie ma wyobraźni.
2017-07-27 12:26 33%
4

Nie ma wyobraźni.

odpowiedziano ponad rok temu przez zozkaa

Moim zdaniem fryzjerzy w Elblągu nie posiadają wyobraźni. Jeśli przyjdę i powiem,że chcę coś zmienić,ale nie wiem jaka mi fryzura pasuje,to wydaje mi się,że "fachowiec" w swoim zawodzie powinien wiedzieć i mi doradzić. Przecież w końcu tego podobno się uczą. Podobno......Ale słysze najczęściej ..."jak pani nie wie to ja tez nie wiem". I na tym wizyta się moja kończy. 


odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
w końcu styliści w Elblągu
2018-05-24 10:07 25%
5

w końcu styliści w Elblągu

odpowiedziano ponad rok temu przez gosia

Super ja chodzę do Marco i jest super. Dotąd wizyta u fryzjera to był dramat prawdziwy dramat. Od razu po takiej wizycie myłam głowę i kupowałam farbę nie wiem czy im się nie chciało, albo nie chcą żeby inna pani lepiej wygladała. Treaz wierzę w sztukę fryzjerską jaka jest mój jedyny Salon stylizacji. Jutro tam bede i znowu zabłysnę, :) Pozdrowienia dla całego zespołu. Nie znam ich prywatnie, ale jako fachowcy są mega doskonali. Każda z klientem wychodzi z taaaaaaaaaaaakim bananem na twarzy :) 


odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.