najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
5 sposobów na gładkie włosy. To cię zaskoczy
2013-05-24 10:10 79%

5 sposobów na gładkie włosy. To cię zaskoczy

rozpoczęty ponad rok temu przez Joanna Siudak

Połysk, gładkośc, miękkość, zdrowe końce – efekt, który wielu producentów obiecuje, jednak nigdy nie udało Ci się go osiągnąć? Zabiegi keratynowego prostowania włosów, maski, odżywki z silikonami – kiedy nie są skuteczne, warto wrócić do naturalnych metod dbania o włosy. Niski koszt, małe ryzyko, a efekty mogą zaskoczyć nawet wymagającą konsumentkę.

Laminowanie włosów

Zabieg ten można przeprowadzić w domu. Jest całkowicie bezpieczny. Do tego przynosi oczekiwane efekty, czyli gładkie włosy z domkniętymi łuskami. Aby przygotowywać kurację, należy przygotować:

- łyżeczkę żelatyny spożywczej

- odżywkę z dodatkiem olejków

-  3 łyżeczki ciepłej wody

Żelatynę rozpuść w wodzie i wymieszaj dokładnie. Mieszankę nałóż na umyte włosy. Głowę owiń szczelnie folią i pozostaw miksturę na 45 minut. Po tym czasie spłucz wszystko dokładnie. Dla utrwalenia efektu wysusz włosy ciepłym strumieniem powietrza.

Płukanki

Jeżeli zależy ci na naprawdę gładkich włosach, zaraz po standardowym umyciu zastosuj płukankę ziołową. Pamiętaj, że musisz dokładnie zmyć z włosów wszystkie kosmetyki, których używasz do pielęgnacji. Po aplikacji płukanki, włosy należy zostawić do wyschnięcia. Sprawdzonymi płukankami wygładzającymi są:

- lniana

-szałwiowa

-kawowa

- octowa, cytrusowa, hibiskusowa

Skrobia ziemniaczana

Łyżeczka skrobi ziemniaczanej, dodanej do maski lub odżywki wygładzi najbardziej niesforne włosy. Skrobia ziemniaczana działa jak bomba silikonowa , tyle że w naturalny sposób. Polecana jest do masek o rzadkiej konsystencji, ponieważ ma właściwości zagęszcząjące.

Olejowanie

W tym obszarze, trzeba pamiętać o doborze odpowiedniego oleju. Może zdarzyć się tak, że użycie oleju, który nie jest polecany dla posiadaczek wysoko porowatych włosów, wzmocni efekt puszenia się. Najbardziej uniwersalnymi olejami są: oliwa z oliwek i olej sezamowy – te sprawdzają się niemal przy każdym rodzaju włosów. Aby spotęgować działanie oleju, można nałożyć go na włosy zwilżone odżywką w sprayu.

Przyrządy fryzjerskie z funkcją jonizacji

Szczotki, suszarki i prostownice z funkcją jonizacji wytwarzają elektrony, które łączą się z wolnymi atomami na naszych włosach, dając jony ujemne. Jony sprzyjają przede wszystkim utrzymaniu wilgoci w łusce włosa. Stojąc zatem przed wyborem kupna nowego sprzętu do stylizacji, warto zaopatrzyć się w produkt. Odstraszać może jedynie cena, produkty tego typu kosztują od 150 zł wzwyż.

Pamiętajmy, że nie zmienimy struktury włosa za wszelką cenę. Powyższe przykłady służą urozmaiceniu naszych codziennych fryzur. A wy macie sprawdzone sposoby na gładkie włosy?

oceń wątek 11 3 zgłoś do moderacji
2013-05-24 11:21 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez aaaa
"łyżeczkę żelatyny spożywczej

- odżywkę z dodatkiem olejków

- 3 łyżeczki ciepłej wody

Żelatynę rozpuść w wodzie i wymieszaj dokładnie. Mieszankę nałóż na umyte włosy. Głowę owiń szczelnie folią i pozostaw miksturę na 45 minut. Po tym czasie spłucz wszystko dokładnie. Dla utrwalenia efektu wysusz włosy ciepłym strumieniem powietrza." - a co z odzywka?
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-25 19:45 0%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez gevax
Co to jest skrobia ziemniaczana? maka ziemniaczana
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-24 11:34 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Kongo
Stosowałam oliwę z oliwek i płukankę z siemienia lnianego... do wszystkiego trzeba systematyczności trzeba zaznaczyć :) Ja widziałam efekt gdzieś po miesiącu stosowania 2 x w tygodniu. Oczywiście zależy również, jak bardzo zniszczne ma się włosy.
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-05-27 08:21 33%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez zuzia
może pani redaktor poinformuje jakie są skutki częstego stosowania laminowania? laminowania nie powinno się stosować częściej niż raz na dwa tygodnie bo częstsze laminowanie grozi przeproteinowaniem włosów w efekcie czego z włosów zrobi się siano
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-05-27 09:16 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez zuzia
http://kobieta.wp.pl/kat,26369,title,Cala-prawda-o-laminowaniu-wlosow,wid,15041863,wiadomosc.html?ticaid=110a91
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-27 09:28 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez zuzia
http://lilia.celes.ayz.pl/blog/kosmetyki/zastosowanie-zelatyny-w-pielegnacji-wlosow/
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-06-10 09:00 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Jakaś ja
Biowax totalnie nie działa na moje włosy, bo to zwykły drogeryjny produkt.
Dla mnie tylko pielęgnica (taka prostownica, tylko że chroni włosy) albo coś innego dla profesjonalistów, np. lisap ultimate do prostowania, który chroni łuski.
Tyle w temacie.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
Ninika
2016-01-12 11:34 0%
8

dopinane

odpowiedziano ponad rok temu przez Ninika

A ja stosuję właśnie biowaxa, a do tego przesdłużam sobie włosy dopinakmi Europe Hair na tapeach i jest git. Mam ładne, długie lśniące włosy ;)


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2017-04-03 22:12 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez ecia245
Moim sposobem na piękne, gładkie włosy sa produkty ze sklepu pieknewlosyonline który zachwycił mnie jakością i wydajnością
Lepiej kupić coś porządnego i cieszyć się efektami
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2017-08-07 06:29 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez edyta245
Moim sposobem na gładkie włosy są regularne wizyty u fryzjera w Hr Studio Zambrów i odpowiednie pielęgnacja domowa - maski keratynowe, itd.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.