najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Agata Pinuszewska o sesji Plus Size: Samoakceptacja to klucz do sukcesu
2014-02-24 20:25 49%

Agata Pinuszewska o sesji Plus Size: Samoakceptacja to klucz do sukcesu

rozpoczęty ponad rok temu przez Małgorzata Łuczak

Agata Pinuszewska jak sama o sobie mówi jest ambitną, umiarkowaną optymistką, stara się patrzeć na świat przez różowe okulary. Lubi gotować, czytać książki, śpiewać i jak każda kobieta uwielbia fajne ciuchy. Kocham zwierzęta. Niedawno wzięła udział w sesji zdjęciowej do kalendarza Plus Size. Chociaż miała pewne obawy to wykorzystała szansę. Teraz inaczej patrzy na świat, jest silniejsza i bardziej pewna siebie. W trakcie rozmowy zdradziła dlaczego zdecydowała się na sesję oraz podpowiedziała jak zaakceptować siebie.
 

Chętnie bierze Pani udział w różnego rodzaju akcjach. Szerszej publiczności pokazała się Pani w metamorfozie Groupon Polska. Czy ktoś namawiał Panią do tego? Czy w ogóle się Pani wahała?

Pomyślałam że warto spróbować. Lubię wyzwania, w związku z tym wysłałam swoje zdjęcia i udało się. To było krótko po tym jak przeprowadziłam się do Warszawy - myślę że potrzebna mi była jakaś zmiana żeby odnaleźć się w nowym środowisku. Miałam pewne obawy, ale ogromne wsparcie ze strony męża, najbliższej rodziny, znajomych i przyjaciół dodawało skrzydeł. Żyje się tylko raz więc postanowiłam wykorzystać tą szansę do maksimum. Moja metamorfoza wizerunku była dość radykalna, nie ukrywam że musiałam się z nią oswoić, ale teraz bardzo się cieszę że miałam okazję skorzystać ze wszystkich profesjonalnych porad jakie nam zapewniono.

Wydaje się Pani być bardzo odważną osobą. Czy zawsze Pani taka była?

Wcale nie jestem odważna, ale jak podejmę wyzwanie to realizacja celu przynosi niesamowitą satysfakcję.
 

Z pewnością uznaje Pani swoje kobiece kształty za atut. Czy nie spotyka się Pani z innym zdaniem na ten temat? Czy ma Pani kompleksy? Jeżeli tak to jakie?

Generalnie jestem zdania że o gustach się nie dyskutuje. Myślę że nie powinno się oceniać nikogo po wyglądzie i staram się tego nie robić. Akceptuję siebie, chociaż jak każda kobieta mam kompleksy. Staram się podkreślać atuty mojej figury, a ukrywać jej niedoskonałości. Długo zmagałam się sama ze sobą, nie potrafiłam siebie zaakceptować. Starałam się osiągnąć sukces dążąc do powszechnie akceptowanego ideału, ale w końcu zrozumiałam że aby stać się kimś, najpierw muszę być sobą. Samoakceptacja to klucz do sukcesu. Nie muszę się wszystkim podobać - jeden powie : masz gruby tyłek, inny : ale fajna pupa.

Podczas takich akcji jak ta z kalendarzem padają głosy, że promuje się w ten sposób otyłość. Jak Pani do tego podchodzi?

Myślę że równie dobrze można powiedzieć że modelki na wybiegach promują anoreksję. Żadna ze skrajności - nadmierna chudość jak i otyłość nie są zdrowe ani ładne. Świat ma wiele barw i dlatego jest taki piękny! Zdjęcia do kalendarza miały pokazać że dziewczyny puszyste też potrafią czuć się dobrze we własnym ciele, nie wstydzą się go i śmiało eksponują swoje wdzięki. Myślę że każdy ma prawo czuć się piękny i szczęśliwy bez względu na to co myślą inni. Faktycznie niektóre zdjęcia były dość śmiałe i pojawiło się wiele niepochlebnych komentarzy, ale proszę zauważyć że również cała masa tych pozytywnych! Ja osobiście miałam ogromne wsparcie ze strony męża, rodziców, przyjaciół i znajomych. Myślę że najważniejsze w takich sytuacjach to otaczać się ludźmi życzliwymi i mieć dystans do tych wszystkich którzy plują jadem ... Nie powiem, było trudno, ale po tym wszystkim czuję się jeszcze silniejsza i pewna siebie!

Czy kiedykolwiek podejmowała Pani próby odchudzania?

Oczywiście - wielokrotnie :)  skutek bywał różny ze względu na brak silnej woli i trochę lenistwa. Nie cierpię diet, bo zazwyczaj są niestety strasznie monotonne. Warto po prostu postawić na ruch i wysiłek fizyczny, oraz systematycznie i zdrowo się odżywiać. Obecnie 5 dni w tygodniu chodzę z przyjaciółką na fitness i siłownię, co pozwala utrzymać dobra kondycję i świetne samopoczucie, a nie zmusza do drakońskich diet i wyrzeczeń.

Niestety w dzisiejszych czasach króluje kult przeraźliwie chudych kobiet. Wiele dziewczyn podejmuje próby odchudzania za wszelką cenę. Stosują różnego rodzaju specyfiki często szkodliwe dla zdrowia lub życia. Co mogłaby Pani poradzić takim osobom? Co mogłyby zrobić żeby zaakceptować siebie?

My - dziewczyny puszyste jesteśmy prawdziwe i naturalne, nie warto gonić za modą lansowaną przez media tylko być sobą i siebie pokochać. Nie ma ludzi idealnych, trzeba docenić swoje atuty, a przestać demonizować niedoskonałości. Każdy z nas jest inny, niepowtarzalny, piękny. Ogromną rolę w samoakceptacji odgrywa również nasze najbliższe otoczenie - ci ludzie kochają nas za to jakie jesteśmy !  Nie zmieniajcie się na siłę, dla kogoś - bądźcie sobą i bądźcie szczęśliwe ! Zaakceptujcie swoje wady, pokochajcie zalety - to już połowa sukcesu !
Każdej puszystej dziewczynie, która siebie nie lubi polecam spróbować wzięcia udziału w sesji zdjęciowej. Po wykonaniu perfekcyjnego makijażu i szałowej fryzury poczujesz się jak gwiazda, a profesjonalny fotograf zrobi ci cudowne zdjęcia, na których zobaczysz okiem innej osoby jak piękna jesteś i jak fajnie możesz wyglądać. Poza tym to fantastyczne uczucie wyglądać jak milion dolarów i być w centrum uwagi :) z całego serca polecam !

Serdecznie dziękujemy za rozmowę

oceń wątek 27 28 zgłoś do moderacji
2014-02-24 22:07 39%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez nika
wygląda na fajną babkę :)
odpowiedz oceń post 16 25 zgłoś do moderacji
2014-02-25 11:50 39%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Kate
I jest fajna !!
oceń post 9 14 zgłoś do moderacji
2014-02-25 08:31 80%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Odchudzony
Samoakceptacja otyłości prostą drogą do wieńcówki.
odpowiedz oceń post 28 7 zgłoś do moderacji
2014-02-25 11:12 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez k5488558856
jaki kult przerażliwie chudych kobiet????? Koleżanka kreuje koleżankę???????
odpowiedz oceń post 0 8 zgłoś do moderacji
2014-02-25 11:59 26%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez przemyslowiec
Niezła szprotka :-).
odpowiedz oceń post 8 23 zgłoś do moderacji
2018-02-06 09:19 100%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Dorota.
Chyba waleń
oceń post 7 0 zgłoś do moderacji
2014-02-25 12:39 67%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez nie unikaj W-Fu
Komentarz niezgodny z regulaminem
odpowiedz oceń post 10 5 zgłoś do moderacji
2014-02-25 13:55 44%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez HS
SUPER BABKA , ODWAŻNA , ZDJĘCIA SUPER, TAKIE DZIEWCZYNY POWINNO SIE LASNOWAĆ
odpowiedz oceń post 11 14 zgłoś do moderacji
2014-02-25 14:46 45%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez KateBlade
Jestem z Ciebie dumna :*
odpowiedz oceń post 9 11 zgłoś do moderacji
2014-02-25 23:38 75%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Fałsz
Jak mozna chodząc 5 razy w tygodniu na siłownie lub fitnes oraz zdrowo sie odżywiając doprowadzic sie do takiego stanu?
odpowiedz oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
2014-02-26 08:56 67%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez ela
Obojętnie co by mi kto wmawiał uważam ,że grube nie jest piękne tylko jest to zaniedbanie ,lenistwo i wygodnictwo .
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2014-02-27 19:28 89%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez AD
Znam. Nie polecam!
odpowiedz oceń post 8 1 zgłoś do moderacji
2014-03-01 10:08 50%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez df
paskudna fryzura, dziewczyny nie obcinajcie sie na chlopaka , nie ma nic gorszego niz krotkie wlosy, strasznie postarzają, pasuja tylko 50-letnim babom
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2014-03-06 11:13 88%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez yt
grubaska leniwa wmawia sobie ,że grube jest ok
odpowiedz oceń post 7 1 zgłoś do moderacji
2019-01-15 15:10 0%
15

odpowiedziano 6 miesięcy temu przez marel
nie polecam ,trzymać się z daleka .Dobra rada
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.