najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
eijk
2012-12-01 12:12 84%

Witamy w elblag.net. Nowa multiplatforma internetowa już otwarta!

rozpoczęty ponad rok temu przez Artur Borkowski

Za nami ponad rok przygotowań nowego elbląskiego serwisu internetowego. Na godzinę przed uruchomieniem, po przepracowaniu łącznie 25 tys. godzin przez wszystkich zaangażowanych, dano mi godzinę na przygotowanie wstępu - na wygłoszenie fanfar i podsumowanie tego czasu w kilku zdaniach. 

Po 10 minutach patrzenia w pustą stronę na monitorze zrozumiałem, na czym polegają uroki niemocy twórczej, z którą raczej nie mam problemów. Po 20 minutach doszedłem do wniosku, że fakt, iż posiadałem największy wpływ na wygląd i formę wdrażanego serwisu - teraz odbije mi się czkawką. 30. minuta została nazwana minutą głębokiej refleksji - jestem optymistą - zostało mi jeszcze drugie tyle czasu, czyli szklanka wody jest w połowie pełna.

Jest to więc dobry moment na oficjalną część tego wstępu...

Z wielką przyjemnością uznaję serwis elblag.net za otwarty. Od 01.12.2012, od godziny 12:12 mogą już Państwo korzystać z większości przygotowanych przez nas rozwiązań. Mamy nadzieję, iż przygotowany przez nas nowy pomysł na pokazanie Elbląga w Internecie, spotka się z Państwa aprobatą...

To jest dobry moment, żeby zakończyć oficjalną część tego artykułu...

Zdaję sobie sprawę, iż to jak czytelnicy przyjmą elblag.net w najbliższych godzinach, dniach i miesiącach, będzie zależało od pracy całego naszego zespołu. Zdaję sobie również sprawę, iż z tym zespołem w ciągu ostatnich 12 miesięcy spędziłem mnóstwo nadetatowego czasu pracy. Chciałbym więc przełamać kanon i formę artykułów serwowanych na otwarcie serwisu i podziękować wszystkim osobom, które miały znaczący wpływ na uruchomioną dziś stronę.

Agnieszka - zastępca redaktora naczelnego. Osoba cicha i spokojna, ale tylko na zewnątrz. Podczas pisania artykułów daje upust swoim przekonaniom i wizjom. Jej treści czyta się lekko i przyjemnie. Zdobyła już uznanie i komentarze od wielu czytelników. Młoda mama - kobieta - odpowiedzialna za serwisy tematyczne: dziecko.elblag.net, kobieta.elblag.net.

Bogdan - człowiek, który z takim samym zapałem podchodzi do robienia herbaty, jak do analizy graficznej poszczególnych części serwisu. Naczelny video-kamero-aparato-operator, którego zobaczyć z kamerą w jednej dłoni, ze słuchawkami na uszach i z mikrofonem w drugiej dłoni jest obrazkiem bezcennym. Człowiek neutralizator – potrafi zgasić burzę, nucąc piosenkę (zawsze śpiewa inną), po to, by w drugim momencie zneutralizować ciszę i spokój pracujących obok niego osób. Zdarza mu się również tańczyć, proszę mi wierzyć, muzyka mu w tańcu nie przeszkadza.

Bartosz I - opanowanie, skupienia i cięta riposta. Kreatywny mediator. Osoba odpowiedzialna za kontakt z klientami i instytucjami. Z wypowiedzi klientów wynika, iż około 17 razy już im udowodnił, że kwadrat jest bardziej okrągły od koła. Analityczny zbieracz i tłumacz opinii klientów na temat naszej pracy. Dzień bez powiedzenia kawału jest dniem straconym. Ludzki mózg nie jest ich tyle w stanie zapamiętać - podejrzewamy, że część z nich przeżył na własnej skórze (historie raczej nie do przytoczenia na forum).
 
Bartosz II - dziennikarz sportowy. Młody. Ambitny. Dołączył do redakcji całkiem niedawno. Braki w doświadczeniu kwituje szczerym uśmiechem. Damskiej części redakcji to odpowiada. Materiał na dobrego dziennikarza. Ma już na karku pierwszy kredyt - kredyt zaufania.
 
Ewa - osoba nieprzeciętnie skupiona na swojej pracy. Potrafi podczas toczącej się debaty nie odezwać słowem przez godzinę, tylko po to, by na jej końcu podważyć wszystkie ustalenia w ciągu 5 sekund. Jest wręcz „niezarzucalna” (czyt. nie da się jej nic zarzucić). Korektor treści i zachowań. 
 
Grzegorz - trzon zarządzający i spinający sprawy organizacyjne. Mistrz przeliczników gotówki - jeśli jedna zapałka dzieli się na czworo, to czemu z jednej złotówki nie można zrobić czterech. Uwielbia poważne rozmowy i długie debaty, ale tylko wysyłane na e-maila. Osoba z mocnym mottem życiowym - ośmiogodzinny tryb pracy wymyślili ludzie leniwi...
 
Konrad - nasz spec od zdjęć. Prowadzi serwis kultura.elblag.net. Jak mówi - nie ma rzeczy brzydkich - są tylko źle sfotografowane. Konrad 8-godzinny tryb pracy odbiera jako karę - uważa, że 12 godzin  to optymalny czas pracy. Zdjęcia wykonuje z każdej możliwej wysokości i pozycji. Posiada również niezaprzeczalny talent obróbki zdjęć. Jego fotoretusze twarzy są powszechnie znane. Człowiek avatar.
 
Krzysztof - megamózg informatyczny. Doświadczeni programiści zwykle nie zadają dużo pytań. Jak już zadają - to Krzysztofowi. Stoicki spokój, opanowanie i czasem zaskakująca puenta. Mistrz magii streamingu video i innych protokołów łączności. Jak trwoga... to do Krzysztofa. 
 
Rafał - naczelny serwisu. Młody ale poważny element naszego składu. Oszczędny w słowa i emocje. Nie da się zagrać z nim w kalambury. Nie da się go wyprowadzić z równowagi. Podejrzewamy, iż podczas pracy stosuje metody medytacji. To na nim spoczywa od dziś największa presja. Jak przystało na prawdziwego dziennikarza, potrafi z newsa - igły zrobić artykuł - widły.
 
Tomasz I - główny programista serwisu. Pomysłodawca wielu ciekawych rozwiązań. Skromny i neutralny. Gdyby udały się próby sklonowania - serwis powstałby kilka miesięcy wcześniej. Zapalony grzybiarz. Gdyby nie grzyby - serwis powstałby również kilka tygodni wcześniej. Człowiek wielkich wizji - czasem ciężko zmienić ich kierunek. Ostatecznie trzon programistyczny elblag.net
 
Tomasz II - podobnie jak Bartosz II, świeży zawodnik naszej ekipy. Od pierwszego dnia pod urokiem kreatywności Bogdana. Z dużym powodzeniem aspiruje na videooperatora. Znakomicie radzi sobie również z montażem materiałów video. Tylko raz muzyka szła w innym kierunku niż obraz. Również spłaca raty od kredytu zaufania.
 
Witold - enigmatyczna osobowość... i na całe szczęście dla nas - wielozadaniowość. Człowiek, który uwolnił większość składu programistów od niewygodnych zadań. Nigdy nie odmówił, przyjmuje każde zlecenie z wielką radością. Uwielbiamy dawać mu radość.
 
Jarosław - chyba najbardziej obiektywny członek zespołu. Ugodowy. Zarządza finansami. Jest obiektem westchnień przed każdą wypłatą. Rozwiązuje sprawy nie do rozwiązania. W wielu sprawach - człowiek orkiestra.
 
Piotrek - duże doświadczenie programistyczne i graficzne. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Ceni sobie powiedzenie - „Ile Ci to zajmie? 15 minut? Tak?”. Wdraża nieszablonowe rozwiązania. Uwielbia po 12 godzinach pracy usiąść wygodnie w domu przed komputerem... i jeszcze troszkę popracować.
 
Ryszard - dział handlowo – rozwojowy. Tak jak Bartosz I, również uważa, że kwadrat jest bardziej okrągły od koła. Z taką samą łatwością rozmawia z osobami z pierwszych stron gazet, jak i z autorami blogów o grach. Fan sportu. Posiadacz czarnego pasa w karate - do tej pory nieużytego w negocjacjach z klientem. Razem z Bartoszem I organizuje i znajduje konkursy małych i wielkich formatów.
 
Artur - dyrektor artystyczny, działa lepiej niż poranna kawa, jego głos stawia na nogi całą firmę i owce z sąsiedniego gospodarstwa. Studnia pomysłów, która w rozwiązywaniu problemów działa lepiej niż wyszukiwarka Google. (dopisek redakcji)
 
Wszystkim w/w osobom serdecznie dziękuję za wkład przy tworzeniu nowej elbląskiej multiplatformy internetowej. Przebyliśmy razem długą drogę. Teraz do kolejnych etapów zapraszamy naszych czytelników.
 
Będziemy Państwa informować o rzeczach małej i wielkiej wagi, będziemy pokazywać sprawy trudne i przyjemne. Chcemy, różnymi formami przekazywania treści i jakością materiałów foto i video, pokazać Elbląg na nowo...
 
Sam serwis w ciągu najbliższych dwóch miesięcy zostanie uzupełniony wieloma niespotykanymi w Elblągu rozwiązaniami. To, czego mogą się Państwo spodziewać, opiszemy już wkrótce.
 
Dziś, zapraszamy do lektury.
oceń wątek 49 9 zgłoś do moderacji
2012-12-01 15:08 36%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez cezary
żadna rewelacja. Info.elblag2 tak to podsumuje.
odpowiedz oceń post 8 14 zgłoś do moderacji
2012-12-01 16:10 43%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez almighty
Klikam tu, klikam tam... hmmm, kilka rzeczy podobnych jeśli o design chodzi (czego można się było spodziewać, grafik ten sam), a to v2 gdzie mogę znaleźć? Tylko grafiką mam się sugerować? Czy są tu jakieś ukryte podobieństwa?
oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2012-12-01 16:20 33%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez BiG
A co to jest info ?
PS. Dobrze, że Rafał się ewakuował :)
oceń post 3 6 zgłoś do moderacji
Czech
2012-12-01 18:17 29%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Czech
A pewnie sam z info jestes :P hie hie hie
oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2012-12-03 08:45 33%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez kryszic
Wpisało mi się niechcący elblag.net.pl i trafiłem na stronę info.elblag.pl

Dobry bajer :D
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
Czech
2012-12-01 15:26 40%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Czech
Dobra, dobra, już tak sobie nie słodźcie, wiśicie mi Elpunkty
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2012-12-01 17:10 33%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez nick
powodzenia
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2012-12-01 18:50 40%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Karolina
Powodzenia :)
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2012-12-02 10:36 44%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez hellboy
Fajna stronka, uporządkowana i przejrzysta - na innych strona jest bałagan, brak kategorii itp. Podoba mi się.
odpowiedz oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
2012-12-02 12:09 40%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez ~kot
Życzę powodzenia :)
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
Amadeuszz
2012-12-02 17:08 0%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Amadeuszz
Konkurencja,dzwignia handlu
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
Isegoria
2012-12-03 08:17 0%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Isegoria
wersja mobilna, a raczej jej brak w momencie startu znacznie obniża ogólną ocenę Waszych 25 tys godzin pracy i przygotowań, reszta ok
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2012-12-03 09:19 38%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez redakcja
wersja mobilna jest pod adresem m.elblag.net - jeszcze ją testujemy. Info uruchomiło wersję mobilną po 8 latach działania serwisu, portel po 4, a e24 chyba dalej nie ma. Spokojnie...
oceń post 3 5 zgłoś do moderacji
FotografiaŚlubnaMaciej Radzicz
2012-12-03 08:27 33%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Fotografia Ślubna - Maciej Radzicz
Powodzonka i pozdro dla Rafała i Konrada :)
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-01-14 23:24 25%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez Jasiek
Będę szczery, wszystko ładnie pięknie kolorowo, ale gdzie się podziała wartościowa treść? Zaglądam regularnie i brakuje mi aktualnych wiadomości co się dzieje w tym mieście, zamiast tego pełno "zapychaczy" - nie ilość a jakość się liczy!
Wchodzę tu tylko dla kultury bo jest co poczytać czego nie mają inne portale.
No i na litość boską przestańcie sobie podbijać głosy pod tym artykułem!
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
eijk
2013-01-15 00:39 33%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
nic nikt sobie nie podbija... co do wartościowych treści - to wszystko jest kwestią względną. Temat kultury w Elblągu jest niestety traktowany dość po macoszemu. Nie wszystkie instytucje podchodzą do informowania mediów rzetelnie. Zauważalne jest jest dziwne zachowanie, że każdy działa dla siebie. My nie jesteśmy w stanie wszystkiego zawsze ogarnąć, wszędzie być. Jeśli masz coś więcej do powiedzenia, oczekujesz konkretnych treści - napisz o tym do redakcji. Postaramy się dostosować i słowa krytyki wziąć do serca...
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.