najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Agnieszka Światkowska
2013-02-15 15:47 75%

Życie pisze dziwne historie. Ona, On i ... Jego mamusia

rozpoczęty ponad rok temu przez Agnieszka Światkowska

Ona miała być tą jedyną, on miał być jej miłością na całe życie. Zakochali się w sobie, choć oboje są po przejściach i kilku nieudanych związkach. Wierzyli, że są dla siebie stworzeni, a tymczasem w ich związku pojawiła się ta druga kobieta – jego mama...i tu czar pięknej miłości pryska. Poznajcie historię nie jak z bajki...

- Początki były cudowne. Kiedy teraz po czasie wracam pamięcią do tamtych dni, mam wrażenie jakby to nie była Nasza historia – wspomina Aleksandra, 29 - letnia elblążanka, na co dzień mieszkająca w Gdańsku. - Czułam, że jestem ważna i kochana - nie miałam ku temu żadnych wątpliwości. Na początku w ogóle nie zauważyłam,  żeby relacja z matką była niepokojąca. Był niezależny, miał dobrą pracę, mieszkaliśmy osobno. Wtedy byłam najszczęśliwszą osobą pod słońcem – opowiada rozmówczyni.

- Zamieszkaliśmy razem, cieszyliśmy się sobą, każdym zakupionym nowym sprzętem do mieszkania. Jego matka nie ingerowała. Do pewnego momentu – mówi Aleksandra. Po jakimś czasie może po pół roku, zaczęły powoli denerwować mnie niektóre sytuacje - dodaje. Sobota rano, podaję śniadanie na stół, dzwoni telefon – mamusia. „Za pięć minut bądźcie pod blokiem. Jedziemy na zakupy, czekam pod klatką”. - Poczułam się wtedy tak jakby uderzył mnie piorun, przecież się z Nami nie umawiała do cholery. Włazi Nam w życie z butami, nie liczy się z naszymi planami – skarży się dziewczyna. - Pamiętam, że to była pierwsza nasza kłótnia o tę właśnie sytuację. Ja się postawiłam, nie pojechałam na zakupy, pojechałam pierwszym autobusem do Elbląga. Nie zostawiłam żadnej wiadomości – mówi dalej.

Traktowała mnie normalnie, do czasu...

- Cieszyła się, że Wojtek kogoś poznał. Bała się, że nie ułoży sobie życia po tym, jak po 9 latach na kilka miesięcy przed ślubem, gdzie wszystko już było dopięte na ostatni guzik, jego związek się rozpadł – wspomina Aleksandra. Pytała go, kiedy zamierzamy się pobrać? Traktowała mnie normalnie, ani źle, ani z zachwytem, zwyczajnie... Nie czułam wówczas, że jestem na dalszym miejscu w jego życiu. Często chciała, żebym wprowadzała jej pomysły w życie, chciała, żebym podjęła pracę w korporacji, w której ona pracuje, żebym rozpoczęła nowy kierunek studiów. Kiedy powiedziałam, że nie chcę być korporacyjnym szczurem, że nie myślę o nowym kierunku studiów, nagle poczułam się jako ktoś gorszy i bez ambicji... Ja po prostu miałam swoją wizję przyszłości całkiem inną...

Jak domino...

- Po tym, jak zmarł jego, tata, a Wojtek stracił pracę, postanowiliśmy przeprowadzić się do jego mamy. Pierwsze miesiące były dla mnie dramatyczne, dała mi odczuć jak bardzo jest niezadowolona z faktu, że zamieszkaliśmy razem pod jednym dachem. Nie szczędziła mi przykrych słów – żali się Aleksandra. Do dziś nie nabrałam dystansu do tego, co wtedy usłyszałam. Kiedy to sobie przypominam, zawsze wtedy płaczę. - wspomina ze smutkiem. Na początku uciekałam w pracę. Układałam grafik tak, żeby cały dzień nie było mnie w domu. Jeżeli byłam zmuszona pracować ranną zmianę, zostawałam po godzinach, umawiałam się z koleżankami na kawę... po prostu uciekałam przed powrotem do domu.

Jak w więzieniu

Po kilku miesiącach relacje się poprawiły, są dalekie od ideału, ale się poprawiły – więcej rozmawiamy, opowiadamy sobie jak minął dzień w pracy, żartujemy. Mimo to, że minął już rok od kiedy mieszkamy razem, nadal nie czuję się dobrze w jej domu - podkreśla. Kiedy idę na imprezę i wiem, że późno wrócę zawsze się tym stresuję. Czasem czuję się jak w więzieniu, chodzenie na palcach, bo już śpi, bądź jeszcze śpi, przykłady można mnożyć... Wiele było sytuacji kiedy czułam, że jestem gorsza.

Ta gorsza...

Weekendy ustawiane pod mamusię, są priorytetem. Fochy jak mamy swoje plany, wzbudzanie poczucia winy, kiedy nie jest uwzględniona w kalendarzu Wojtka. Wszystko jest pod nią – opowiada dalej. Ostatnio miałam wizytę u lekarza dość wcześnie na 7:00 rano. Wiedział już wcześniej, że ma mnie zawieźć. Blisko nie było i słabo skomunikowane. Dzień przed, wieczorem oznajmia mi, że „musi rano wstać”. Odpowiadam więc, że tak, bo jedziemy do lekarza. „Całkiem o tym zapomniałem, jadę mamę zawieźć na 7:00 do pracy”... MAMA ZNÓW WYGRAŁA!

- Od ponad roku, nie mamy swojego życia, żyjemy w trójkącie, gdzie ja czuję się jak piąte koło u wozu. Z każdej strony czuję ograniczenie i opór. Nawet żeby się pokłócić muszę wyciągać go z domu.

Bez ducha walki, odwagi

- Wiele razy myślałam żeby to zakończyć – twierdzi rozmówczyni. Nie można ciągle być na marginesie dla kogoś, kto dla Ciebie jest na pierwszym miejscu. Nie tak wyobrażałam sobie życie w związku. Nie wiem dlaczego nie odeszłam, jak też nie wiem dlaczego nie potrafię tego zakończyć. Walczyłam z tym, wiele odbyłam rozmów z Wojtkiem, ale te rozmowy zawsze kończyły się kłótnią. Po śmierci ojca, powiedział mi, że nie będzie na każde zawołanie matki niestety to były tylko słowa – przyznaje Ola.

- Dziś rozmawiamy bardzo mało, powierzchownie. Coraz mniej mówię jemu, coraz mniej on mówi mi. Coraz mniej spędzamy razem czasu i w zasadzie mam wrażenie, że nie patrzymy już w tym samym kierunku. On mnie nie rozumie, tak jakby przestał się w ogóle ze mną liczyć. Rozmowa z jego matką?  - Nie jestem gotowa na takie wyzwanie – stwierdza. - Wiem, że do przyjemnych taka rozmowa należeć nie będzie. Kiedy siedzimy przy stole z jego rodziną i padają jakże oczywiste pytania „kiedy ślub i dzieci”, ona spogląda na mnie zimnym surowym spojrzeniem. Czuję się tak jakbym nie miała do niego żadnego prawa. Przestałam walczyć i zabiegać... - kwituje.

Nadzieja umiera ostatnia...

- Nie wiem dlaczego nie potrafi wyrwać się spod wpływu matki. W wersji optymistycznej zakładam zawsze, że to się zmieni, kiedy ustabilizuje się Nasza sytuacja finansowa. Z psychologicznego punktu widzenia myślę, że po śmierci ojca czuje się w obowiązku być przy matce i go zastępować. Milion przyczyn chodzi mi po głowie, ale bez względu na swoją różnorodność wiem jedno – nigdy nie będę najważniejsza i to najbardziej boli – kończy ze łzami w oczach.

***   Imiona bohaterów tej historii zostały zmienione   **

 Masz ciekawą historię do opowiedzenia? Napisz do nas na adres: redakcja@elblag.net. Każdemu rozmówcy gwarantujemy anonimowość. Czekamy na Wasze historie. 

oceń wątek 12 4 zgłoś do moderacji
2013-02-15 17:08 44%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Jolka Jolka
w normalnym związku mężczyzna się wycofuje bo jest między młotem a kowadłem, jeśli już zajmuje czyjąś stronę to raczej partnerki bo w grę wchodzi seks, a jak jest inaczej to chyba warto odpuścić
odpowiedz oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
2013-02-15 17:11 43%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez janek
Temat ciekawy ale potraktowany trochę po macoszemu. Ciężko zmieścić tak szeroki i trudny temat na 2 stronach A4. Autorce zdecydowanie to się nie udało.
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2013-02-15 19:51 40%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez ddd
stąd nauka jest dla żuka, żuk za męża żuka-sierotę szuka :P
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-02-15 19:55 50%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Woreksoli
No niestety, mamusie bywają upiorne. A synalkowie wychuchani przez mamunie nie sa za grosz samodzielni i odpowiedzialni. Taki nie zrozumie, że zakładając rodzinę, to żona staje się numerem 1. Oczywiście o rodziców musimy dbać, ale wszystko ma swoje granicę.
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2013-02-15 19:58 50%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez bożenaa
Tak, życie to życie. Interesujący artykuł, czytam go z zapartym tchem i szczerze mówiąc, gratuluję bohaterce, że odważyła się opowiedzieć tak trudną historię. Sama znam kilka takich związków, w których teściowe ostro mieszają. Chyba jestem szczęściarą, bo mam normalnego faceta, a on ma normalną matkę. Więcej takich tematów.
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2013-02-16 11:04 50%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Ina
Ola, spakuj się i odejdź. A on może się otrząśnie. Jeśli nie, to nie jest wart ani Twoich łez ani Twojego czasu!
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.