najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

kultura

forum o kulturze w Elblągu
Paweł Makowski
2014-10-09 08:47 68%

63 lata temu urodził się Ryszard Rynkowski

rozpoczęty ponad rok temu przez Paweł Makowski

„Dary losu”, „Jedzie pociąg z daleka” czy „Dziewczyny lubią brąz” to tylko niektóre z przebojów Ryszarda Rynkowskiego. Dziś, 9 października, najbardziej znany elblążanin obchodzi 63 urodziny.

Z tej okazji chciałbym młodym elblążanom przybliżyć, starszym zaś przypomnieć sylwetkę i dokonania znanego muzyka. Wszystko zaczęło się 9 października 1951, gdy w rodzinie Rynkowskich na świat przyszedł Ryszard. Od samego początku przejawiał zainteresowanie muzyką. Nic więc dziwnego, że uczył się gry na fortepianie
w Państwowej Szkole Muzycznej. Po jej ukończeniu i kontynuowaniu nauki w I Liceum Ogólnokształcącym, założył kabaret pod nazwą „Tak To Bywa”, z którym zdobył II nagrodę na Przeglądzie Zespołów Szkolnych Polski Północnej w roku 1968.

Gdy dwa lata później skończył liceum, kontynuował naukę na Wydziale Wychowania Muzycznego olsztyńskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej. W czasie studiów, w roku 1972, wystąpił wraz z zespołem El na V Festiwalu Kultury Studenckiej w Olsztynie. Gdy rok później przeniósł się do Warszawy, współpracował m. in. z Teatrem na Targówku i Operetką Warszawską. Lata 1977-1978 to okres współpracy z zespołem Gramine, gdzie artysta grał na pianinie. W późniejszym czasie jego losy skrzyżowały się z grupą Victoria Singers, w której wokalistą był wówczas Grzegorz Markowski. Kiedy jednak odszedł z zespołu, pierwsze skrzypce grał właśnie Rynkowski.
 

Z Victoria Singers (późniejszy Vox) muzyk współpracował do roku 1987. Po tym okresie rozpoczął karierę solową. Mimo, iż od dawna nie mieszka w Elblągu, nie zapomina o rodzinnym mieście. Dowodem na to jest chociażby fakt, iż wspiera działalność Fundacji Elbląg, fundując stypendia dla najzdolniejszych uczniów elbląskich szkół. Za swoją działalność charytatywną w 2010 roku mianowany został elbląskim filantropem roku.

Jeśli chodzi o nagrody i wyróżnienia, do najważniejszych z nich należą m. in. Order Uśmiechu, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski i tytuł Honorowego Obywatela Miasta Elbląga.

Wśród najbardziej znanych utworów na uwagę zasługują: „Szczęśliwej drogi, już czas”, „Jedzie pociąg z daleka”, „Dary losu”, „Za młodzi, za starzy”, „Wypijmy za błędy”.

Panie Ryszardzie, korzystając z okazji redakcja serwisu elblag.net pragnie złożyć Panu najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym. 

oceń wątek 15 7 zgłoś do moderacji
2014-10-09 09:01 44%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Prorok Igor
Rysiu wszystkiego najlepszego i sto lat!
odpowiedz oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
2014-10-09 09:56 60%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez mmmm
Najlepszego !!!
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2014-10-09 12:49 33%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez plif
100-latek i pogody ducha.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2014-10-09 14:07 40%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Nie lubię Rysia.
On się nawet wypiera tego, że....pochodzi z Elbląga.
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2014-10-09 16:57 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez ;)
Tak, bo pan Ryszard na pewno czyta elblag.net
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.