najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

kultura

forum o kulturze w Elblągu
Mateusz Milanowski
2015-07-28 10:55 100%

Amfiteatr likwidują - szukają ratunku dla muszli koncertowej

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

Równo za dwa miesiące ruszy głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego na 2016 rok. Wśród pomysłów pojawił się wniosek o renowację muszli koncertowej w Bażantarni zgłoszony przez PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Nadleśnictwo Elbląg, Lasy Państwowe.

W sezonie letnim w muszli koncertowej odbywa się wiele koncertów i wydarzeń przyciągających elblążan i turystów. Miejsce obecnie wymaga remontu i uporządkowania przyległego terenu - wymianę nawierzchni placu i odnowienie ławek. Inwestycja jest wyraźnie sygnalizowana przez mieszkańców. Już rok temu pojawiły się dwa wnioski dotyczące remontu muszki koncertowej i jej otoczenia.

- Pomysł na odnowienie muszli koncertowej to kontynuacja naszych ubiegłorocznych działań na rzecz Bażantarni. Wtedy to, razem z wieloma partnerami wydaliśmy nową mapę Bażantarni, nagraliśmy film promocyjny oraz odtworzyliśmy dawne oznakowanie. Budżet obywatelski poza tym że pozwala mieszkańcom realnie decydować o ich otoczeniu, pozwala także na nagłośnienie wielu ważnych potrzeb a tak jest w tym przypadku. - informuje Kamil Zimnicki, rzecznik prasowy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.

Temat jest tym bardziej na czasie, gdyż w tym miesiącu zapadł „wyrok” na amfiteatr w Parku Dolinka. Miejsce, które zostało zapomniane a jego potencjał nie był wykorzystywany przez zaczęło popadać w ruinę. Urzędnicy stwierdzili, że nie będą w niego inwestować i łatwiej jest je ogrodzić i rozebrać. Widząc tę sytuację mieszkańcy nie kryją oburzenia. Jednak w żaden sposób nie wpłynęło to na decyzję urzędników.

- Muszla koncertowa tak jak i cała Bażantarnia wymaga większej uwagi, dlatego też współnie z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym i Nadleśnictwem Elbląg zdecydowaliśmy się złożyć i promować ten pomysł. Poza tym, amfiteatr w Parku Dolinka ma być rozebrany, jeśli muszla nie przejdzie remontu, za kilka lat również może czekać ją taki los. W ramach działań promocyjnych do elblążan trafią okolicznościowe pocztówki, zachęcające do głosowania we wrześniu, pomysł odnowienia muszli koncertowej promowany jest także podczas koncertów w ramach "Letniego Salonu Muzycznego" organizowanego przez ETK a także na "Sobotach z przewodnikiem" organizowanych przez PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. - dodaje Kamil Zimnicki.

Miejmy nadzieję, że zaproponowany wniosek zostanie przychylnie przyjęty przez elblążan. Najwyraźniej tylko poprzez budżet obywatelski można uratować to, co jeszcze działa w naszym mieście i spełnia swoje funkcje.
 

oceń wątek 6 0 zgłoś do moderacji
2015-07-28 11:19 100%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez obcy
Pieniądze na rozbiórkę amfiteatru są a na remont nie ma ??? Coś tu chyba nie gra !!!!
odpowiedz oceń post 7 0 zgłoś do moderacji
2015-07-28 11:59 100%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez bartoszz
Jak zwykle tylko rozbierac ale nikt tego za darmo nie zrobi.
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2015-07-28 14:41 100%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez ikiv
Proponuje rozebrać ratusz .
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2015-07-29 12:58 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez W Tolkmicku POmyśleli i....
...budynek Urzędu Miejskiego burmistrz sprzedał. Teraz będą ich radni urzędować w namiocie:) . #A poważnie, Wróblewski, pakuj się . Wylecisz tak samo jak Nowaczyk.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2015-07-29 12:59 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez tolo
...co na to radna Maria Kotecka?
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.