najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

kultura

forum o kulturze w Elblągu
Choinka na Placu Dworcowym. Kosztuje 3 tysiące złotych
2013-11-22 11:44 88%

Choinka na Placu Dworcowym. Kosztuje 3 tysiące złotych

rozpoczęty ponad rok temu przez Małgorzata Łuczak

3 tysiące złotych. Tyle kosztuje ustawienie w naszym mieście jednego świerku. Dziś w Elblągu umiejscowiono jedno takie drzewko na Pl. Dworcowym. Jednak do 6 grudnia będziemy mieli w sumie cztery miejskie choinki - przystrojone i oświetlone.

Żywe świerki sprowadzane są ze szkółki poza terenem Elbląga – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej. Jest co coraz większy problem. Świerk kłujący jest droższym oraz rzadziej hodowanym gatunkiem niż świerk pospolity. Jednak ten gatunek lepiej sprawdza się jako choinka. Posiada sztywniejsze gałęzie, które wytrzymują ciężar ozdób.

Mamy nadzieję, że Urząd Miejski z czasem zdecyduje się na zakup sztucznych drzewek. Teraz każdorazowo na zorganizowanie jednego świerku należy przeznaczyć 3000 zł. Są to 15 – 20 letnie drzewa, które mają około 10 metrów wysokości. Zainstalowanie ich wiąże się zawsze z dużym nakładem pracy – dodaje ZZM.

W Elblągu docelowo mają pojawić się cztery choinki – sztuczna przy ulicy Stary Rynek, oraz żywe na Placu Dworcowym oraz na Placu Jagielończyka oraz przy ulicy Hetmańskiej. Dekorowanie potrwa do 6 grudnia. Świerki zostaną ozdobione lampkami oraz girlandami – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

oceń wątek 14 2 zgłoś do moderacji
2013-11-22 13:02 58%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Nie dokońca szczer
To jakiś absurd- choinka przed oknami Wilka- ale prezent.Skandal
odpowiedz oceń post 7 5 zgłoś do moderacji
Gość
2013-11-24 11:43 0%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Kolega
A co ci to przeszkadza jadąc tramwajem czy samochodem jest przyjemnie , jak ci przeszkadza to do pana wilka wyślij prośbę zeby sie przeniusł do ratusza
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-11-22 17:09 71%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez PASKOWY DZIADEK
TYLE LAT!!! tak jakby nie można było posadzić w kilku miejscach choinek - świerków, jodeł - i je tylko ozdabiać - a cały rok byłyby urokliwe!
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2013-11-23 01:23 43%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez ichmen
To Pan Wilk z żoną będą mieli piękny widok z okna. Rozumiem, że choinkę w tym miejscu ustawiono dla władcy?
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2013-11-23 09:07 67%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Ciekawe, u kogo z urzędasów w ogrodzie stoi ta fontanna?-Alojzy
A gdzie jest fontanna, która miała tam stanąć?http://www.portel.pl/artykul.php3?i=30649 Projekt był, fontanna też została wykonana w 2008r (patrz data publikacji artykułu w portel.pl), i co ?fontanny gotyckiej nie ma?
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
krokusik
2013-11-23 14:43 78%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Jemioła
Ile kosztuje postawienie i ozdobienie jednej choinki !!!??? Czyżby ozdoby były z litego złota ? To nie lepiej w tych miejscach posadzić na stałe świerki ? Przez tyle lat wyrosłyby już na dorodne drzewa i nie marnowałoby się co roku wyjęte z sufitu kwoty na ich ustawianie.
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.