najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

kultura

forum o kulturze w Elblągu
Nel Cybulska
2013-07-10 17:04 94%

Fenomen Facebooka zawładnął ludźmi na całym świecie. Przyjemność czy uzależnienie?

rozpoczęty ponad rok temu przez Nel Cybulska

Pamiętacie jeszcze czasy, kiedy swoje emocje przelewaliśmy na kartki pamiętnika? Każde uwiecznione w nim słowo, stawało się najpilniej strzeżoną tajemnicą. Dziś większość z nas spisuje swoje historie na grupowym memoriale, do którego dostęp jest nieograniczony.

Czy w XXI wieku, staliśmy się niewolnikami portali społecznościowych?


Jedni z nas traktują internetowe giganty, jako miejsce wirtualnych meetingów i kontaktu ze światem. Inni biernie przyglądają się działaniom znajomych, jeszcze inni skupiają się na tworzeniu albumów z najciekawszymi zdjęciami, oraz okazywaniu swojej niezależności poprzez niebanalne wpisy. W biznesie wykorzystuje się zasięg tych portali, do szeroko pojętej reklamy czy nawiązywania bezpośredniego kontaktu z klientami. Bez względu na sposób użytkowania serwisów, wszyscy tworzymy, opierającą się na wzajemnych relacjach, sieć.

Pobawmy się w detektywa…

Być może w przeszłości spotkaliśmy kogoś, kto z jakiegoś powodu trwale zapisał się w naszej pamięci, jednak straciliśmy z nim kontakt. Może zgubiliśmy klucze, chcemy poznać opinię na temat fryzjerów w naszym mieście, poznać osobę, z którą dziś mijaliśmy się w parku, lub po prostu szukamy towarzystwa do wieczornych spacerów. Istnieje duże prawdopodobieństwo rozwiązania problemu, jeśli taką informacją podzielimy się z naszymi wirtualnymi przyjaciółmi. Jednym przyciskiem rozsyłamy wiadomość, która może trafić do tysięcy innych użytkowników.

Facebook to cenne źródło informacji

Wzorując się powyższymi zasadami, zadałam moim znajomym pytanie, dlaczego korzystają z portali społecznościowych? - Mam wszystkie wiadomości pod ręką. Fejsbuk jest szybszy niż nie jeden portal internetowy – napisał Michał. Według Beaty, facebook służy do kontaktu ze znajomymi z którymi nie może się zobaczyć, bo są za granicą lub w innym mieście. Poza tym na fejsbuku znajduje się wszystko, czego chciałaby się dowiedzieć – począwszy na urodzinach, skończywszy na pogrzebach.

Nie sposób wymienić wszystkich zalet wirtualnego świata. Sieć umożliwia nam kontaktowanie się z ludźmi, informowanie o tym, co aktualnie dzieje się w naszym życiu, dzielenie się wspomnieniami. Fejsbukowe grupy zrzeszają ludzi, których łączą wspólne zainteresowania. Portale, z których aktywnie krzystają miliony ludzi, to świetne narzędzie marketingowe. W natłoku innowacyjnych rozwiązań i narzędzi ułatwiających wszelkie czynności, warto przypomnieć sobie, że kiedy dostęp do telefonów komórkowych był ściśle ograniczony, a Internet dla przeciętnego Polaka był tylko abstrakcją, potrafiliśmy odnaleźć interesujące nas informacje, wychodziliśmy na świeże powietrze, a najlepszą reklamą była poczta pantoflowa. W czasach ubogiej elektroniki, największym komfortem była prywatność, którą dziś, dzieląc się każdym szczegółem naszej codzienności, odbieramy sobie sami.
 

oceń wątek 32 2 zgłoś do moderacji
Gifas
2013-07-10 18:04 75%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
a minusy?:( PRISM, wspieranie prywatnej firmy przez instytucje panstwa polskiego, i chocby tak banalne i niezwykle denerwujace na PWSZ rozpowszechnianie waznych info od wykladowcow na fejsbuku (kto bez fejsa ten zwykle wie o newsach itp przypadkiem :X )
odpowiedz oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2013-07-10 18:32 100%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez koko
bardzo fajny artykuł.....................
odpowiedz oceń post 12 0 zgłoś do moderacji
2013-07-10 19:23 100%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez koko
czemu redakcja ucięła mój komentarz? nie było w nim nic obraźliwego
oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2013-07-10 19:53 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez borek8401
a co w nim bylo?
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2013-07-10 20:42 100%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez koko
że pani redaktor J.S powinna się uczyć pisania tekstów od pani Nel
oceń post 12 0 zgłoś do moderacji
2013-07-10 23:10 25%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez lejziminellla
Racja kolego, czyta sie bardzo fajnie, pani n.c. Powinna rozwijac sie w tym co robi, ale pani j.s. Tez niezle sobie radzi, tylko w jej tekstach czuc poglady feministyczne i ma pelno literowek, ale porusaa ciekawe kwedtie
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-07-10 23:14 100%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez koko
nie pani J.S po pierwsze sili się na oryginalność ale niestety jej to nie wychodzi, kolejny mój zarzut do niej to to, że nie zagłębia tematu o którym pisze wychodzi to na zasadzie coś tam słyszałam to napisze, niestety jeśli się o czymś pisze temat trzeba poznać od podszewki
oceń post 8 0 zgłoś do moderacji
2013-07-11 10:36 100%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez kacper
o tak podpisuję się pod koko obiema rękami i nogami ;)
oceń post 6 0 zgłoś do moderacji
2013-07-10 21:43 100%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez BiG
Elegancko :)
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
2013-07-11 07:50 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Kędzior
U Z A L E Ż N I E N I E ! ! !
to się powinno leczyć !!!
odpowiedz oceń post 0 5 zgłoś do moderacji
2013-07-11 10:03 100%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez akit
Uwazam ze autir ma w pelni racje. Sam osobiscie uzywam Fb w celach prywatnych i zawodowych, dziele swoja pasje oraz troski. Uwazam ze to nic zlego uzywac FB w zyciu codziennym. Uwazajmy jednak jaki slad tam zostawiamy. Bardzo dobry artykul. Oby wiecej takich.
odpowiedz oceń post 6 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.