najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

kultura

forum o kulturze w Elblągu
Jednodniowa restauracja – społeczna inicjatywa dla elblążan
2013-11-16 21:04 100%

Jednodniowa restauracja – społeczna inicjatywa dla elblążan

rozpoczęty ponad rok temu przez Karolina Król

Bigos, fasolka po bretońsku, grochówka, czy gulasz – te i wiele innych dań, również słodkich, można było dziś skosztować, podczas jednodniowej restauracji. Każdy elblążanin mógł, w trakcie spaceru po Starym Mieście, zatrzymać się przy Moście Górnym i za symboliczną kwotę zjeść ciepły posiłek.

Między rozstawionymi namiotami jednodniowej restauracji „Niebo w gębie” stały dwa kotły, w których przygotowano główne posiłki. Organizatorzy zadbali również o słodki deser oraz kawę i herbatę.

- W poprzedniej, sierpniowej edycji sprzedaliśmy około 170 dań – mówił Mariusz Lamp, organizator. – Dziś przygotowaliśmy się na minimum 400 obiadów.


Choć pogoda nie sprzyjała, chętnym nie przeszkodził nawet lekki deszcz.

– Gulasz wyśmienity, akcja świetna, tym bardziej, że słyszałem, że pieniądze z niej idą na cele charytatywne – opowiadał jeden z gości.

- Ta akcja jest inicjatywą czysto społeczną – mówił Mariusz Lamp. – Uważam, że trzeba brać udział w takich akcjach i zachęcać elblążan do uczestniczenia w nich, bo dają oderwanie od życia codziennego.

Ta inicjatywa jest nowym, nietypowym i, sądząc po liczbie uczestników, przedsięwzięciem, które warto organizować. Jak zapewnia Mariusz Lamp, kolejne spotkanie z jednodniową restauracją odbędzie się już w lutym.

oceń wątek 5 0 zgłoś do moderacji
2013-11-16 23:03 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Syla
Super inicjatywa...ale znikomy rozgłos...ja dowiedziałam się o tym dopiero z tego artykułu...juz po...gdyby było głośno przed o tym dzisiejszym przedsięwzięciu zapewne ja i wielu innych elblążan chętnie wybrałoby się skoszotować dania :)
Szkoda...mam nadzieję, że przed kolejnym razem pojawią się jakaś informacja itp. :)
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-11-17 01:03 0%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez miki
Było o tym na elblag.net http://www.elblag.net/artykuly/jednodniowa-restauracja-po-raz-drugi-w-elblagu,7950.htm
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-11-17 12:11 33%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez po
niektórzy z nas pracują i nie mają czasu siedzieć cały dzień na dupie przy komputerze , są w Elblągu stację radiowe jakoś nie było tam słychać żadnych informacji .
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-11-17 13:51 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez wqert
Symboliczna kwota to ile ??
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-11-17 15:10 0%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez drasop
25 zl za zupę i ziemniaki
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-11-17 19:35 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez MIECIA
fajne te babki z rodzin zastepczych,brawo dla MOPS za imprezkę.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.