najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

kultura

forum o kulturze w Elblągu
Kolejki do restauracji McDonald's w pierwszy dzień swiąt. Nasz Czytelnik: To upadek świątecznej tradycji
2019-04-23 09:22 100%

Kolejki do restauracji McDonald's w pierwszy dzień swiąt. Nasz Czytelnik: To upadek świątecznej tradycji

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Nasz Czytelnik poinformował o kolejkach, które tworzyły się w pierwszy dzień świąt do restauracji McDonald's przy Al. Grunwaldzkiej w Elblągu. Był tym faktem wyraźnie zdegustowany.

Upadek świątecznej tradycji w moim kochanym Elblągu. Nie czepiam się, że Mac był otwarty w pierwszy dzień świąt lecz, że ludzie tworzyli do niego kolejki. To już koniec wszystkiego

– napisał na portalu społecznościowym pan Ireneusz.

Podobne spostrzeżenia miała pani Grażyna:

W ogrodach również mack otwarty i oczywiscie mamusie z maluszkami w kolejce.

Czyżby na naszych oczach dokonuje się zmiana świątecznej tradycji?

Przypomnijmy, że lokale gastronomiczne McDonald's, podobnie jak wszystkie pozostałe restauracje, nie podlegają ustawie wprowadzonej przez sejm o zakazie handlu, ponieważ świadczą usługę. Poza tym warto podkreślić, że samo otwarcie punktu nie budziło negatywnych emocji u naszego Czytelnika, budziło je natomiast duże zainteresowanie ze strony mieszkańców naszego miasta. Można się zastanowić, czy nie lepiej tego czasu spędzić w inny sposób.

Co myślą o takiej formie spędzania świąt nasi Czytelnicy?

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2019-04-23 09:51 54%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez oburzonyoburzeniem
nie kazdy musi obchodzić wielkanoc, dla niektórych to dzień jak co dzień, więc co szkodzi jak sobie pójdą zjeść, gdzie chcą?
odpowiedz oceń post 15 13 zgłoś do moderacji
2019-04-23 10:18 55%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Mieszkaniec okolicy
Czy autor artykułu myśli że 100 % mieszkańców to praktykujący katolicy raczej wątpię. Narzucanie komuś swojej religii i tradycji i zmuszanie do siedzenia w domu bo jest dla niektórych święto to głupota. Wedle ścisłości jestem katoliczką obchodzę święta i w kościele z rodziną i w domu ale nie oceniam i nie wytykam palcami.
odpowiedz oceń post 12 10 zgłoś do moderacji
2019-04-23 12:59 73%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Redakcja
Nikt nikogo nie zmusza do siedzenia w domu w dni świąteczne, dotyczy to także Wielkanocy. Skąd w ogóle takie spostrzeżenie? Narzucanie komuś religii? Gdzie pan to wyczytał? Druga sprawa - autor opublikował jedynie głos czytelnika, nieodosobniony zresztą. Wystarczy zrobić krótki przegląd na Facebooku, żeby dowiedzieć się, że wiele osób dostrzega zmianę obyczajów, a media są m.in. po to, żeby opisywać rzeczywistość.
oceń post 11 4 zgłoś do moderacji
2019-05-13 09:36 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Ta
To ci niepraktykujacy niech idą do roboty w Wielkanoc;)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2019-04-23 10:38 58%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Śmiechuwarte
Ale ludzie mają problem co kogo obchodzi czy ja pójdę do mąka czy nie jak tak swietujecie tradycje to siedźcie z rodziną a nie piszecie że jesteście zdegustowani
odpowiedz oceń post 14 10 zgłoś do moderacji
2019-04-23 14:56 85%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Barbara
Każdy może jeść gdzie chce, co chce i kiedy chce. Dla mnie święta Wielkanocy i Bożego Narodzenia to zawsze było spotkanie z rodziną i spędzanie czasu z rodziną, także tą trochę dalszą niż rodzice. Spotykaliśmy się w większym gronie. Mam na myśli nasze rodzeństwo i nasze dzieci, rodzice, dziadkowie. Wspólnie spędzaliśmy czas. To było wspaniałe, a wracam do tego z łezką w oku.. Jak widać teraz więzi rodzinne zanikają i czasu na rodzinne spotkania coraz mniej. Szkoda.
odpowiedz oceń post 17 3 zgłoś do moderacji
2019-04-23 15:42 67%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez barbi
Dokładnie tak jest społeczeństwo woli do maka do marketów niz na spacer do parku lub nad wodę jecgać lub iść gdyby markety były otwarte non stop to by ludzie chodzili cały czas na spacery do ogrodów tak wychowują dzieci więcej ludzi w marketach niż w kościele co niektórzy to nie powinni obchodzić świąt obchodzą bo muszą lub na pokaz a nic nie rozumieją z tych świąt tak samo jak byłam w sobote z koszyczkiem ludzie nie byli zainteresowani kościołem tylko rozmawiali i aby ksiadz poświęcił i szybko do domu nie rozumieją powagi wielkiego tygodnia i świąt dla mnie to wszystko na pokaz bo tak inni robia a mamusie to juz przesadzają z dziećmi do maka w pierwszy dzń świąt masakra tylko markety i maki gdzie tu wychowanie dzieci co te dzieciaki wiedzą nic jest wiele wiele innych mniejsc aby spędzić z całą rodziną ale to polskie mamusie niestety
odpowiedz oceń post 12 6 zgłoś do moderacji
2019-04-23 15:55 56%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez MISIO
ekstra temat...:)
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2019-04-23 15:56 63%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez zuza
Jasne bo przeciez juz małe dzieci muszą koniecznie wcinac bardzo niezdrowe jedzenie ,brawo rodzice.Te dzieci w wieku np.20 lat juz będą bardzo schorowane jak dzisiejsi staruszkowie w wieku 80 lat.Brawo rodzice bo rozumu to nie macie za grosz.
odpowiedz oceń post 15 9 zgłoś do moderacji
2019-04-23 17:54 40%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez kkk
Idę sobie w niedzielę na siłownię, a tu patrze pod kościołem kolejka ludzi. Byłem zdegustowany, zamiast pracować, zarabiać na zus, albo zadbać o zdrowie to oni stoją pod kościołem. Byłem zdegustowany.
odpowiedz oceń post 8 12 zgłoś do moderacji
2019-04-23 23:26 57%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Magda
To jest smutne :( i nie chodzi o religię-bo nie każdy musi być katolikiem i przeżywać Wielkanoc w sposób religijny, ale jak już są wolne dni i święta to fajnie by było nawet wspólnie z dziećmi swoimi coś zdrowego upichcić, na spacer pójśćpójść, uczyć że atrakcją w życiu nie jest fast food...
odpowiedz oceń post 8 6 zgłoś do moderacji
2019-05-14 18:59 0%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez Baba
Cały tydzień przy garach. To i w święta też.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2019-04-24 15:30 55%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez EL
Zrozumiecie kiedyś co tracicie, albo nie zrozumiecie. Przyszłość młodego pokolenia zależy w dużym stopniu od rodziców i dziadków. Jeśli rodzice wyprawiają małemu dziecku urodzinki w MacDonaldzie to później niech się nie dziwią, że jak te dziecko dorośnie będzie tam chodziło i nie ważne, że to jedzenie jest marnej jakości. Chodzi o przyzwyczajenie. Spędzam święta w domu z rodzinką, ale gdybym już miał pójść i zjeść coś na mieście to poszedłbym z całą rodziną do dobrej restauracji.
odpowiedz oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2019-04-24 21:29 50%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez qaz
Bo kto chodzi do Maca? Grażyny i Janusze. hahahaha
oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2019-04-24 22:50 29%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez ni mom nicka
A ja po sniadaniu w niedziele wsiadlem na rower i wybylem na caly dzien. Spedzilem go na lonie natury. Wole tak niz siedzac przy stole i obzerajac sie. Zawsze mnie smieszyla ta glupia tradycja siedzenia w swieta w domu i jedzenia tak jakby nastepnego dnia mials wojna wybuchnac.
odpowiedz oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2019-04-29 07:13 33%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez jimi ziomal
nastala demokracja i kazdy spedza wolny czas jak chce , i wara komus do tego ...
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.