najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

kultura

forum o kulturze w Elblągu
Konno przez Starówkę? Taki jest plan
2015-06-18 10:00 89%

Konno przez Starówkę? Taki jest plan

rozpoczęty ponad rok temu przez Magdalena Marcinkiewicz

Trwają rozmowy, by na Starym Mieście umożliwić mieszkańcom i turystom przejażdżki bryczką. Przedsięwzięcie byłoby nie tylko dodatkową atrakcją, ale wsparłoby również lokalne stadniny konne. Czy pomysł wejdzie w życie?

Wczoraj, 18 czerwca odbyło się posiedzenie Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta, na którym przedstawiono dalszy plan pracy departamentu odpowiedzialnego za uatrakcyjnianie Elbląga. Ujawniono pewien pomysł, który we współpracy z Klastrem Turystycznym może przynieść zaskakujące efekty.

Odbyliśmy już kilka rozmów w tym temacie, by wykorzystać m.in. potencjał naszych stadnin konnych na Starym Mieście. Chcemy, by chociaż jednego dnia była możliwość przejechania się bryczką albo koniem. Ale to dopiero „świeży” pomysł

– mówiła Hanna Laska – Kleinszmidt, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury.

Takie przedsięwzięcie od dwóch lat ma miejsce m.in. w Kaliszu. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści z przejażdżki bryczką mogą korzystać w niedzielę w godzinach popołudniowych. Wyznaczone są trasy o różnej wielkości, ale wycieczka po kaliskiej starówce kosztuje 10zł od osoby. Jak donoszą lokalne media – chętnych nie brakuje.

Plan jest, ale żeby go zrealizować, potrzebne są osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i dokumentacją. - Mamy taki potencjał. Są osoby, które mają zarówno konie jak i uprawnienia do jazdy konnej ulicami. Myślę, że byłoby to pewne ożywienie, stworzenie możliwości dla naszych przedsiębiorców i wykorzystanie tego co mamy – dodała.

Dyrektor Departamentu Promocji i Kultury podkreśliła, że z pomocą niedużych pieniędzy ze strony Miasta, a może w ogóle bez dokładania środków, na zasadzie współpracy można stworzyć naprawdę dobrą atrakcję w Elblągu.

Co na to miłośnicy zwierząt?

Coraz głośniej jest natomiast na temat koni, które w Zakopanem zdychały w drodze. Stowarzyszenia apelowały, by nie korzystać z tego typu udogodnień, a zainteresowanie tego typu przejażdżką zaczęło spadać.

Skontaktowaliśmy się z Agnieszką Wierzbicką, kierowniczką Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu, z pytaniem, czy elbląskie przedsięwzięcie nie przyniesie negatywnych skutków.

Większość koni tak naprawdę woli pracować. Jeśli przejażdżki będą dostępne tylko jednego dnia, a właściciele będą pilnować, by zwierzęta nie były przeciążone – to nie widzę zastrzeżeń. Na Starym Mieście nie ma górek, ale trzeba będzie uważać w upały

– informuje.

Czy zatem pomysł wejdzie w życie? O tym zapewne przekonamy się już wkrótce.
 

oceń wątek 8 1 zgłoś do moderacji
2015-06-18 12:10 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez pytajnik
a co w wypadku gdy koń zostawi co nieco na drodze podczas jazdy? Kto to posprząta?
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
NoName
2015-06-18 12:32 100%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Jeżeli bryczki będą obsługiwane przez odpowiedzialnych ludzi kochających zwierzęta, to jestem jak najbardziej za. Ale jeśli obsługą bryczek mieli by się zajmować typowi Janusze nastawieni wyłącznie na zysk, to jestem zdecydowanie przeciwny.
odpowiedz oceń post 5 0 zgłoś do moderacji
2015-06-18 14:41 80%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez zwierzolub
pytajnik, jak T się boisz o nawozy, zacznij się martwić co będzie jak turyści będą zaśmiecać miasto butelkami, woreczkami i puszkami. Pomysł bardzo dobry, tylko niech miasto choć raz się przyłoży i w umowie z osobami wypożyczającymi konie, niech zadbają o ich zdrowie i bezpieczeństwo
odpowiedz oceń post 4 1 zgłoś do moderacji
2015-06-19 01:25 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez PrawdziwyMiłośnikZwierząt
"Większość koni tak naprawdę woli pracować"??? Poproszę to na piśmie. Podpisane przez konia i notariusza. Tak na poważnie - ironia losu, człowiek lepiej wie, co woli koń.
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
NoName
2015-06-19 13:12 100%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Miłośnikiem zwierząt może i jesteś, ale raczej masz o nich nikłe pojęcie. Nie wiem czy wiesz ale istnieje odmiana koni zimnokrwistych. Są to silne i masywne konie robocze które zostały przystosowane do prac rolniczych i transportowych.
oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
Gifas
2015-06-21 16:49 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
poroniony pomysl :p to juz lepiej bryczka po bazantarni pojezdzic niz po nowej starowce >.>
odpowiedz oceń post 0 1 zgłoś do moderacji
2015-06-21 20:12 100%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez hirek
Koń po sobie posprząta , jest zasada każdy po sobie sprząta .
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2015-06-23 15:33 100%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez izka
świetny pomysł
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
konik
2015-10-09 08:57 0%
9

konik

odpowiedziano ponad rok temu przez konik

kiedys konno jezdzili i nikt nie mial problemu. Dowod ponizejhttp://forum.elblag.pl/viewtopic.php?f=18&t=14


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.