najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

kultura

forum o kulturze w Elblągu
PanScuda
2012-10-26 15:07 100%

kultura.elblag.net - nowy kulturalny serwis multiplatformy elblag.net

rozpoczęty ponad rok temu przez Konrad Kosacz

W oczekiwaniu na start multiplatformy internetowej elblag.net przyszedł czas na kulturę. Kultura.elblag.net to nowy serwis tematyczny skupiony od początku do końca na szeroko pojętym życiu kulturalnym w naszym mieście.

W tym miejscu pokażemy Państwu kulturalne oblicze miasta, w którym żyjemy - uwzględniając każdy jego aspekt. Informować będziemy o zbliżających się imprezach, wydarzeniach z zakresu szeroko rozumianej kultury - tej małej i tej dużej, lokalnej i ogólnopolskiej. Będę to zarówno imprezy dla dorosłych, jak i dla dzieci, koncerty, wystawy, spotkania, konkursy, festiwale, eventy i wiele innych. Chcemy zaprezentować wywiady z twórcami sztuki -  artystami i innymi ciekawymi ludźmi, foto i wideorelacje a także recenzje. Znajdą tu Państwo również informacje o różnych instytucjach państwowych i komercyjnych, świadczących usługi kulturalne.
 
Główne elementy serwisu kultura.elblag.net, stanowiącego jeden z dwudziestu podserwisów multiplatformy elblag.net, to:
  • baza adresowo – kontaktowa instytucji kultury w Elblągu,
  • artykuły, w tym: recenzje, relacje, wywiady,
  • foto- i wideorelacje z imprez, wystaw, spotkań,
  • interaktywne forum,
  • komentarze i oceny,
  • kalendarz.
Kompleksowo i wszechstronnie, a przede wszystkim funkcjonalnie - tak to będzie wyglądało. Jak w pozostałych uruchomionych przez nas serwisach, stawiamy na szeroki zakres usług i nowoczesne rozwiązania. Nowoczesna baza instytucji pozwala na ich atrakcyjną prezentację, uwzględniającą szczegółowy opis, rozbudowaną galerię, mapę czy powiązanie ze stroną www. Zamieszczane na łamach serwisu artykuły to treści pisane przez dziennikarzy, zawierające materiał autorski – pisany z perspektywy odbiorcy elbląskiej kultury. Treści urozmaicone są poprzez wywiady, relacje, recenzje, konkursy oraz galerie zdjęć. Zaglądając do nas, dowiesz się więcej na temat miejsc takich jak: galerie, kluby, puby, muzea czy też kina i teatry, poznasz ich ofertę, repertuar i precyzyjne namiary.
 
To, na czym najbardziej nam zależało podczas pracy nad serwisem to kalendarz wydarzeń kulturalnych. Staramy się docierać do wszystkich instytucji, które mają coś do zaoferowania elblążanom. Obecnie pracujemy nad jego odbudową. Wyróżnione kolorem podzielone są na imprezy już trwające i te, które mają danego dnia swoją premierę. Po kliknięciu w nazwę imprezy znajdą państwo jej opis, który zawiera  informację o miejscu, dacie i godzinie wydarzenia, krótki opis i cenę biletu. Aby łatwiej było państwu dotrzeć do miejsc nietypowych do informacji została dołączona mapa i dane kontaktowe instytucji.
 
Z myślą o aktywnych czytelnikach kultura.elblag.net udostępniliśmy możliwość komentowania i oceniania artykułów. Tworząc interaktywne forum, możecie Państwo uczestniczyć w życiu naszego serwisu, swoimi sugestiami zaś pozwolicie nam go ulepszyć. Dla ułatwienia na stronie funkcjonuje wyszukiwarka artykułów, instytucji i imprez, a także mapa (w przygotowaniu).
 
Kultura.elblag.net zaprasza w swoje e-progi. Czekamy na Państwa odwiedziny, a wszelkie wnioski i sugestie prosimy kierować na odpowiedni adres w zakładce kontakt.
 
Kulturę może tworzyć każdy z nas. Czekamy na informacje o mniejszych i większych wydarzeniach. Za umieszczenie informacji o wydarzeniach kulturalnych nie pobieramy żadnych opłat. Zależy nam na informowaniu czytelników o każdym kulturalnym aspekcie naszego miasta.
 
 
oceń wątek 8 0 zgłoś do moderacji
2012-10-26 16:40 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez zenek
coraz fajniejsze te wasze serwisy, mi się najbardziej normalny kalendarz podoba, a kiedy będzie w pełnej wersji ?
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2012-10-26 19:54 0%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez morus
fakt tez mi sie rzucilo w oczy
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2012-10-26 19:15 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez szary widz
Znakomity serwis kulturalny. Wypada pogratulować debiutu i życzyć wytrwałości w utrzymywaniu tak różnorodnej palety informacyjnej. Tak trzymać.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2012-10-27 09:36 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez blizniak
to co jest na dziecko.net jest i na kobiecie.net, mam nadzieję, że kultura będzie na kulturze bez powielania :/
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
eijk
2012-10-27 10:28 0%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
artykuły na dziecko i kobieta dotyczą często obu tematyk. Na 10 artykułów 4-5 są tu i tu. Reszta nie jest taka sama.
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
eijk
2012-10-27 10:31 0%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Chociaż jeśli np. artykuł będzie miał tytuł "Matki z dziećmi malują w Galerii EL" wtedy artykuł będzie w dziecko, kultura i kobieta :) Z założenia na każdym serwisie muszą się znaleźć artykuły tematyczne i już nie ma znaczenia że są też na innym serwisie. Chociaż w planach jest po uruchomieniu głównej części serwisu aby kobietę troszkę oddziecić :)
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2012-11-14 09:18 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Monia
po co otworzyiscie tyle serwisow nie lepiej jeden na dobry bylo otworzyc?
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2012-11-14 22:58 0%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez Greg
To jest jeden serwis, tylko madrze podzielony -tematycznie.
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
eijk
2012-11-14 23:13 0%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
wszystkie będą spięte w jeden serwis elblag.net - ale to już wkrótce
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2012-11-17 14:00 100%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez tomek
wp.pl, onet.pl, gazeta.pl też ma swoje podserwisy... służy to podzieleniu jednego wielkiego serwisu na podserwisy tematyczne
oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.