najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

kultura

forum o kulturze w Elblągu
Paweł Makowski
2015-06-10 09:00 69%

Leszek Wójcik Osobowością Regionu 2015

rozpoczęty ponad rok temu przez Paweł Makowski

Motto plebiscytu na Osobowość Regionu, jak zaznacza jego pomysłodawczyni Anna Daczkowska, brzmi "Trzeba, byś żył dla innych, jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie" (Seneka). Nic więc dziwnego, że nominowani w plebiscycie są ludzie, którzy działają na rzecz innych, wspierają lokalną kulturę czy sport. W tym roku o miano Osobowości Regionu rywalizowali: Antoni Czyżyk, Piotr Imiołczyk i Leszek Wójcik. Zdecydowano, że otrzyma je ostatni z wymienionych.

2 marca w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbyła się prezentacja kandydatów do tytułu Osobowości Regionu 2015. Dlaczego powstał ten plebiscyt, czemu on ma służyć? O tym opowiadała wówczas jego pomysłodawczyni, Anna Daczkowska:

Powstał on w 2004 roku. Stworzyłam go kiedy jeszcze pracowałam w Szkole Podstawowej nr 14. (...) Pierwszym zwycięzcą plebiscytu był pan Ryszard Skotnicki, twórca Zespołu Muzyki Dawnej. Program ten powstał z myślą o was

- mówiła Anna Daczkowska, zwracając się do uczniów.

Dlaczego? Ponieważ bardzo mi zależy, byście mieli autorytety, wzory do naśladowania. Abyście mieli skąd czerpać siły, bo wszyscy bohaterowie plebiscytu mają tę wewnętrzną siłę i "to coś", co nadaje ich działaniu sens. Naśladując ich możecie nabrać pewności siebie, przekonania, że dacie radę, że na wiele was stać.

Mówiła także:

Plebiscyt Osobowość Regionu to również okazja do oddania hołdu temu, kogo wybieramy, bo to, że ktoś pracuje społecznie i nie żyje dla siebie a dla innych, jest niezwykle ważne.

Uczniowie prezentowali także dokonania wybranych kandydatów do miana Osobowości Regionu. O Leszku Wójciku, który w głosowaniu uczniów zajął pierwsze miejsce (zdobył 52 głosy) mówiono, że w roku 1986 "siłą własnych rąk wybudował swój pierwszy warsztat stolarski o powierzchni 250 metrów kwadratowych". Z czasem jego firma rozrosła się, a on sam zainteresował się działalnością filantropijną. Wspiera m. in. Elbląską Orkiestrę Kameralną, projekt "Coolturalna Starówka" Latem czy Noce Teatru i Poezji. Inwestuje również w rozwój sportu, sponsorując lokalną drużynę piłkarzy ręcznych.

Wczoraj zgodnie z zapowiedziami odbyła się uroczysta, VII już gala, na której oficjalnie przekazano miano Osobowości Regionu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz miasta, znajomi i przyjaciele laureata. Na sali przeważali jednak uczniowie. To dzięki nim Leszek Wójcik został wyróżniony. Na początku uroczystości głos zabrał dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka, Mirosław Siedler, który chwalił dokonania właściciela fabryk mebli. Zwracał uwagę na jego upór w dążeniu do celu i pracowitość.

Bohaterem dzisiejszej uroczystości jest człowiek naprawdę nieprzeciętny i wyjątkowy. Większości z was nie było na świecie, gdy Leszek Wójcik zaczynał budowanie, nie bójmy się tego słowa, potęgi fabryk Wójcik, które rozwijają się do dziś. Zaczynał w zasadzie od niczego. Miał jedynie swoje dwie ręce i chęć oraz talent. Talent, dodajmy, organizacyjny i zapał do pracy. Te słowa kierują do młodych ludzi: macie dwie ręce, chęć i możecie wiele zdziałać. Nie oglądajcie się na innych, tak jak to robił bohater dzisiejszego dnia.

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu, Zofia Ostrówka, wprowadzając na scenę laureata do tytułu Osobowości Regionu mówiła, że dzięki takim przedsięwzięciom jak to, którego pomysłodawczynią jest Anna Daczkowska, możemy lepiej poznać przedsiębiorców, samorządowców, ludzi sztuki, kultury, a przede wszystkim ludzi z pasją, którzy działają na rzecz naszego miasta. Leszek Wójcik w swoim krótkim wystąpieniu mówił:

Myślę, że swoją osobą, przez to, co zrobiłem i co jeszcze chcę zrobić, możemy razem jeszcze wiele w naszym mieście osiągnąć. Przypisywane mi dokonania nie są tylko moją zasługą, ale przede wszystkim współpracującego ze mną zespołu. Cieszę się bardzo z wyboru i przyznam, że jestem mile zaskoczony, że młodzież postawiła na przedsiębiorczość.

Kilka słów uznania przekazał laureatowi również Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marian Podziewski:

Znamy się z Leszkiem Wójcikiem od wielu lat i chcę powiedzieć, że to rzeczywiście jest wyjątkowa osobowość, która nie tylko myśli o biznesie, dochodach, o swojej przyszłości materialnej, ale uczestniczy w swoim życiu prywatnym w sposób oddany dla każdego człowieka. Przy swojej rodzinie, bardzo mocno zakorzenionej w takiej właśnie więzi, zyskał nowych członków rodziny - swoją załogę. bo traktuje ją jak bliskich. I to widać. (...) Nie jest zadufany w sobie, nie manifestuje tego, że ma dużo pieniędzy. jest normalnym, zwykłym człowiekiem. Leszku, pozostań taki.

Wczorajsza gala obfitowała w wiele atrakcji. Oprócz występów artystycznych, przygotowanych specjalnie dla Osobowości Regionu 2015, młodzi dziennikarze postawili laureata w ogniu pytań. Opowiadał on m. in. o swoim ulubionym przedmiocie w szkole, o zabawach w dzieciństwie, o studiach. Wszystko po to, by publiczność mogła go poznać z zupełnie innej strony.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wczorajszego wydarzenia.

oceń wątek 9 4 zgłoś do moderacji
2015-03-03 09:19 75%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Twój nick
Ludzie ! Nie wiecie co czynicie ! Jeżeli Wójcik ma być dla Was wzorem, to ja sobie wyobrażam co z Was wyrośnie ! Czy ktoś z Waszych znajomych, bądź rodziny pracuje w jego zakładach ?
Totalny wyzysk, oszustwa i brak poszanowania dla zatrudnionych jak i obowiązującego kodeksu pracy !
Praca w systemie 9 i 10 godzinnym ( chociaż niedozwolone jest planowanie nadgodzin), jemu chyba jednak wolno ? Niewypłacanie pracownikom należnego dodatku do nadgodzin, a wykazywanie jego na odcinkach dla pracowników – wyjątkowa obłuda i bezczelność !
Dziś stawiacie na ludzi pokroju Wójcika, jutro przyznacie rację Putinowi ! ! !
odpowiedz oceń post 18 6 zgłoś do moderacji
2015-03-04 08:19 76%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Twój nick
Dla wszystkich chętnych na zapisanie się w firmach Wójcika na śmieciowy opał : informacje u kierowników zmianowych, zapisy do specjalnie do tego przeznaczonego zeszytu . Proponuję na przyszły sezon zapisać się już teraz, z tego co udało mi się dowiedzieć, długie terminy oczekiwania ! Aha, chyba że jesteście mieszkańcami Powodowa ( miejscowość w której BOSS ma swój pałac). Wtedy po dostarczeniu do kierownika zmiany odpowiedniego papierka od SZEFA, będziecie mogli zatruwać paląc w piecu te śmieci, siebie, swoich bliskich oraz sąsiadów poza ustaloną kolejnością ! ! !
odpowiedz oceń post 16 5 zgłoś do moderacji
2015-03-04 08:20 78%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Twój nick
Zapytajcie swojego IDOLA o sprawy ochrony środowiska, a konkretnie sposób pozbywania się przez jego firmy opadów z płyt wiórowych. Moja odpowiedź : zamiast odstawiać je do specjalistycznych spalarni, znaczną część przekazuje nieodpłatnie pracownikom jako materiał opałowy. Dwie korzyści ? Wójcik nie płaci za utylizację odpadów poprodukcyjnych, a marnie opłacani pracownicy mają darmowy opał ! ! ! W tym momencie nie interesuje tego GENTELMENA, ile szkodliwych związków chemicznych wdychają osoby palące śmieciami w swoich nieprzystosowanych do tego piecach (w mieszkaniach przebywają też małe dzieci), jak to jest niebezpieczne dla ich zdrowia i jakie konsekwencje finansowe i prawne im za to grożą ! ! !
odpowiedz oceń post 18 5 zgłoś do moderacji
2015-06-10 09:35 22%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez cieciorka
Wielki Szacunek Leszku!
odpowiedz oceń post 5 18 zgłoś do moderacji
2015-06-10 10:36 82%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez k486
za co ten szacunek ??????????????
oceń post 14 3 zgłoś do moderacji
2015-06-10 10:35 76%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez k768
ma kasę to i w du...sko mu wszyscy wchodzą. Jaka z niego osobowość, za ten obóz pracy po najniższej krajowej ?
odpowiedz oceń post 13 4 zgłoś do moderacji
2015-06-13 10:47 43%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Barabadosa
Stać cię żeby płacić więcej, to przejmij pracowników i fruuuu na wyżyny sukcesu!
oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2015-06-10 16:50 75%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez kto_bogatemu_zabroni
sorry taki mamy klimat, biznes jest biznes
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2015-06-11 07:53 40%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez EBramis
Gdyby nie taki Pan Wójcik to kilka tysięcy ludzi nie miałaby co do gara włożyć. Więcej w naszym mieście biznesów z których Elbląg i elblążanie mogą być dumni.
odpowiedz oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
2015-06-12 12:23 60%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Twój nick
Aby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatnio, chciałbym złożyć tutaj wniosek na stronach portalu elblag.net do kapituły przyznającej ten niewątpliwie prestiżowy tytuł, aby w przyszłym roku przyznać go wiceprezesowi zarządu tej samej spółki panu Piotrowi Wójcikowi.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2015-06-12 12:23 40%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Twój nick
Bardzo sobie cenię działalność Pani Daczkowskiej i jej entuzjazm jakim udało się jej zarazić licealistów. Na początku byłem przeciwny przyznaniu takiego wyróżnienia Leszkowi Wójcikowi. Zrozumiałem dopiero jego sens gdy w telewizyjnych wiadomościach dowiedziałem się że papież Franciszek przyznał prezydentowi Putinowi medal „Anioła Pokoju” ! ! ! Tego typu wyróżnienie do czegoś zobowiązuje, a jakiekolwiek argumenty potępiającą dotychczasową nieakceptowalną przez większość społeczeństwa działalność, po takich ludziach spływa jak woda po kaczce. Także panie Leszku Wójciku, niech pan nie zawiedzie swoją postawą, jak i czynami, tych którzy z nieznanych mi powodów wybrali pana na „Osobowość regionu” !
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.