najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

kultura

forum o kulturze w Elblągu
Bartłomiej Ryś
2015-11-25 12:33 100%

Magiczny Chór Alexandrowa zachwycił tysiące elblążan – zdjęcia

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Zawsze znajdą się malkontenci, którzy stwierdzą, że występy w Elblągu prorosyjskiego chóru jest hańbą i skandalem. Fakt jest natomiast jeden: tysiące elblążan, którzy wczoraj pojawili się na koncercie w hali CSB przyszli tam po to, aby nacieszyć swoje uszy przepiękną muzyką, swoje oczy – przepięknymi występami Chóru, którego historii nie sposób nakreślić nawet w kilkadziesiąt minut.

Ale spróbujmy. Chór Alexandrowa to rosyjski akademicki chór męski Armii Rosyjskiej, który powstał w 1928 roku. Nazwa wzięła się od nazwiska założyciela – rosyjskiego kompozytora i dyrygenta Aleksandra Wasilijewicza Aleksandrowa. Dziś formacja licząca 130 osób koncertowała w ponad siedemdziesięciu państwach i jest jedną z nabardziej znanych i liczących się grup artystycznych pochodzących z krajów byłego ZSRR. Składa się z wybitnych solistów, orkiestry (głównie instrumenty dęte, akordeony, mandoliny) oraz widowiskowego baletu.

I to wszystko mogli wczoraj usłyszeć (i zobaczyć) elblążanie, którzy tłumnie przybyli do hali CSB. Jak było? Naprawdę magicznie. Trudno opisać atmosferę, głosy solistów, efektywność występów słowami. Czasem po prostu ich brakuje.

A jak zareagowali elblążanie? Na stojąco, bardzo głośno klaskając i wiwatując pożegnali Chór. I wcale nie mówili „do widzenia” tylko „do zobaczenia”.

Zapraszamy do fotorelacji z koncertu.

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2015-11-25 14:54 27%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Zdegustowany
Tak tak do zobaczenia, następnym razem odwiedzą zachwyconych elblążan przyjeżdżając do nich czołgiem i zagrają im na kałasznikowie. To też doskonale opanowali jak taniec i śpiew w końcu to ARMIA CZERWONA !!!!!! Ciekaw jestem jak WIELKĄ kwotą Polacy dofinansują Armię Czerwoną , elblążanie już swoją "działkę " dali. Oj żeby ludzka głupota potrafiła latać to nawet Migi i Su nie nadążyłby.
odpowiedz oceń post 7 19 zgłoś do moderacji
2015-11-25 18:17 63%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez vanzan
zmień lekarza, ale stosuj mniejszą dawkę
oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2015-11-25 15:35 89%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Wiesiek
Proszę, nie mieszaj kultury z polityką.Nie warto.
odpowiedz oceń post 8 1 zgłoś do moderacji
2015-11-25 16:26 67%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez hę!?
Hej ty Zdegustowany!jesteś poje.....ny.Kilka lat temu miałam szczęście być na ich występie. Chór Aleksandrowa to niesamowite widowisko,pieśni w ich wykonaniu aż zapierały dech,warto było tam być.
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2015-11-25 20:08 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Nieznający
Byłem na koncercie,znam 3 piosenki z ich repertuaru.Reasumujac tylko dla koneserów a dla mnie nuda.Obejrzec raz na 4-5 lat,i tyle.
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2015-11-26 16:45 67%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez ucho
Zaprośmy chór w mundurach Wermahtu - kakaja rażnica ?
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2015-11-27 11:20 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez jasio
na występie byli tylko polsko-języczni,kacapskie pachołki
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2015-11-27 11:23 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
kiedy zaprosicie chór esesmanów i wermachtu??
odpowiedz oceń post 0 1 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.