najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

kultura

forum o kulturze w Elblągu
Nagrody Prezydenta wręczone. Zobacz kto je otrzymał (FOTO)
2014-01-06 21:56 79%

Nagrody Prezydenta wręczone. Zobacz kto je otrzymał (FOTO)

rozpoczęty ponad rok temu przez Małgorzata Łuczak

Nagrody Prezydenta miasta Elbląga wręczono po raz 24-ty. Po krótkiej przerwie znów w Święto Trzech Króli. Za każdą nagrodą, jak przyznają jednomyślnie laureaci – stoi sztab ludzi. Są to współpracownicy, instytucje, a także rodzina.

Gospodarzem uroczystości był prezydent Jerzy Wilk. Na galę rozdania przybyli także przedstawiciele samorządów z całego województwa, radni Rady Miejskiej w Elblągu oraz przedstawiciele elbląskich przedsiębiorstw.

- W tym roku historia zatoczyła koło – mówi prezydent Elbląga Jerzy Wilk. - Po raz pierwszy nagrody zostały wręczone w 1991 roku w Szkole Muzycznej. Jedną z nagród otrzymała doktor Aleksandra Gabrysiak. Dzisiaj nagrodę w kategorii Służba Zdrowia otrzymało Hospicjum noszące Jej imię.

Nagrody przyznano w siedmiu kategoriach. Przyznano również jedną nagrodę specjalna oraz dwie honorowe. Kto, oraz za jakie zasługi w tym roku otrzymał nagrody Prezydenta Miasta Elbląga?

Kategoria 1. Ochrona Środowiska

-Dziękuję bardzo za docenienie naszej pracy z zakresu gospodarki odpadami. Udało nam się wybudować najnowocześniejszy zakład w Polsce, a śmiem twierdzić że także w Europie – mówi laureat nagrody Marian Wojtkowski. To on stał na czele zespołu, który zaczynał od niewielkiego składowiska odpadów. Dzisiaj w swojej pracy wdraża najnowocześniejsze metody.

Kategoria 2: Działalność Gospodarcza

Firma Acoustic, która otrzymała nagrodę to jedna z najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw w ostatnim czasie w Elblągu. Zajmuje się dostarczaniem kompleksowych narzędzi zmniejszających poziom hałasu. Jak mówił Daniel Dłuszczakowski Dyrektor Generalny nie spodziewał się, że firma zajdzie tak daleko, gdy zaczynał w niewielkim biurze. To konsekwencja w dążeniu do celu oraz doskonale opracowana strategia działania firmy pozwoliła odnieść tak spektakularny sukces.

Kategoria 3: Służba Zdrowia

-Hospicjum to też życie. To tu osoby nieuleczalnie chore mogą liczyć na ukojenie. Siłą hospicjum są pracownicy i wolontariusze, jest to rzesza specjalistów – mówiła Wiesława Pokropska Dyrektor Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak, które otrzymało nagrodę. Dodaje, że dla hospicjum najważniejszy jest pacjent oraz jego bliscy. Przez elbląskie hospicjum corocznie przewija się około 600 pacjentów. To właśnie za pomoc im wszystkim oraz wspaniałą postawę Hospicjum elbląskie otrzymało nagrodę tym roku.


Kategoria 4: Opieka Społeczna

-Największym sukcesem naszego ośrodka jest to, że dzieci stają się pełnosprawne- mówi laureatka nagrody Siostra Halina Rydzy. Dodaje, że dzieciom z porażeniem mózgowym potrzebna jest rehabilitacja. Nowo wdrożona metoda hydroterapii widocznie jest bardziej skuteczna. –Tak, jak kwiatom potrzebne jest słońce, tak tym dzieciom potrzebna jest miłość – dodaje siostra. Wie, że swoją postawą każdego dnia udowadnia, że to co robi jest misją. Czuje, że jest do tego powołana i spełnia się w swojej pracy.

Kategoria 5: Sport i Turystyka

-Człowiek sportu, wielki trener – tak o Jerzym Dąbrowskim laureacie nagrody mówili przyjaciele. Niestety laureat zmarł 19 grudnia. - Najbardziej ukochał lekką atletykę. Po zakończeniu kariery był trenerem w klubach Start i Atak. W swoją pasję wkładał całe serce. Dla podopiecznych był mentorem ale i przyjacielem – dodawali przyjaciele laureata. To właśnie za poświęcenie dla sportu oraz swoją pasję otrzymał wyróżnienie.


Kategoria 6: Kultura i Sztuka

Nieustannie na tropie historii Elbląga i okolic - tak mówiono o laureacie nagrody Tomaszu Glinieckim. –Warto mieć pasje, warto je realizować. Stoją za mną ludzie i środowiska, które mnie wspierają – mówi Tomasz Gliniecki.

Dodaje, że najważniejszymi recenzentkami jego twórczości są jego żona i córka. Nagrodę otrzymał między innymi za swój dorobek literacki, dziennikarski oraz działalność w Elbląskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym.

Kategoria 7:Działalność Oświatowa i Pedagogiczna 

-Trzeba patrzeć na młodzież bardzo pozytywnie, my jesteśmy od tego – mówiła Hanna Mierzejewska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych, która otrzymała nagrodę w tej kategorii.

Dodaje, że misją szkoły jest nie tylko dydaktyka ale i działanie na rzecz środowiska lokalnego. Dzięki współpracy z Policją oraz Strażą Miejską szkoła spełnia swoją rolę edukacyjną zarówno w praktyce jak i w teorii.


Nagrody Specjalne:

-Wychodząc na ulice Elbląga czuję to miasto, to jest moje miasto – mówi laureatka nagrody specjalnej Jadwiga Wawer.

Ekonomistka, zaangażowana w życie elblążanek. Jej przygoda z Ligą Kobiet zaczęła się 40 lat temu. To za działalność oraz wieloletnią postawę dziś otrzymała nagrodę Prezydenta Elbląga. –Od takiej działalności nie da się uciec, jeżeli ma się taką pasję – dodaje laureatka. Dziękując za wyróżnienie mówiła: – Jest to dla mnie ogromny honor. Jest to nagroda dla wszystkich osób z którymi współpracowałam.

Kolejną nagrodę specjalną za swoje osiągnięcia oraz warunki kształcenia otrzymała Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna. Jako jedyna w Elblągu ma prawo do nadawania tytułu magistra. Jak mówi rektor uczelni prof. Zdzisław Dubiela – absolwenci uczelni nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Dodaje, że od 2001 roku uczelnię opuściło 10 tysięcy absolwentów. Obiecuje, że szkoła będzie się starała coraz lepiej przygotowywać absolwentów do pracy zawodowej.

Nagroda Honorowa
Nagrodę Honorową otrzymał biskup diecezji elbląskiej Ks. Bp Jan Styrna. –To nie jest nagroda dla mnie samego. Traktuję ją jako zauważenie, kto służy problemom religijnym. Niech ta nagroda będzie symbolem religijnych ludzkich potrzeb – mówił laureat.

W tym roku biskup ze względów zdrowotnych złożył rezygnację z pełnienia swojej funkcji. –Uważam go za naszego pasterza – mówił ksiądz Ryszard Półtorak.

oceń wątek 19 5 zgłoś do moderacji
2014-01-07 07:34 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez na ulicy mówią
To, że dostała EU-H nie dziwi nic ze zrozumiałych przyczyn między innymi politycznych ale biskup? Chciałbym poznać osoby rekomendujące.
odpowiedz oceń post 6 6 zgłoś do moderacji
2014-01-07 08:17 25%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Nagroda za opłacaną pracę ?
Kapituła przyznająca te nagrody powinna raz na zawsze przyjąć zasadę, że są one za działalność SPOŁECZNĄ. Dlaczego wynagradza się osoby, które w miarę poprawnie wykonują pracę za którą są należycie wynagradzane ?
odpowiedz oceń post 2 6 zgłoś do moderacji
2014-01-07 09:52 25%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez takaprawda
Czyzby nagroda za opłacana pracę? - jeden pracuje kase bierze i jest zastój, drugi natomiast daje z siebie wszystko - więc jest to ocenne. Mam tylko nadzieję,że takie nagrody nie bedą przyznawane radnym, bo Oni dostają nagrody cały czas. Przychodzą raz w miesiącu a wypłatę dostają, jak niektórzy za miesiąc.
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2014-01-07 11:09 85%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez uczestnik gali
suknia pani Moniki, tak jak opisują to na portelu, to faux pas roku 2014
odpowiedz oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
2014-01-07 14:16 71%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez koko
faux pas? mało powiedziane, raczej żenada 2014
oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2014-01-07 21:24 50%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Bez Nicku
Klasa zachowania się na "zewnątrz" Rzecznika Prasowego P. Anny Kleiny pod rządami poprzedniego Prezydenta Miasta Elbląga niewątpliwie była bez zarzutu (uroczyste gale i tym podobne imprezy pod patronatem lub z inicjatywy Prezydenta Miasta Elbląga). Aktualnie, dzieje się, że ho,ho.
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.