najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

kultura

forum o kulturze w Elblągu
Nowy dom i nowy ogródek – projekt Przebudzenie zakończony
2013-12-15 19:48 82%

Nowy dom i nowy ogródek – projekt Przebudzenie zakończony

rozpoczęty ponad rok temu przez Karolina Król

Dom Arka Pasożyta – miejsce, o którym w Elblągu słyszał niemal każdy. Wiadomo, że można zrobić coś z niczego, ale czy „z niczego” można zrobić dom? Jak udowodnił Arek Pasożyt – jak się chce, to się da.

Kompostex Kolektywu „Parque nō” - i w środku miasta można zrobić ogród warzywny. Tak jak w przypadku domu Pasożyta, tak i w tym, okazuje się, że wystarczy trochę chęci i wiele zaangażowania, aby wspólnie stworzyć w mieście coś niepowtarzalnego i bardzo pozytywnego.

Uroczyste podsumowanie projektu „PRZEBUDZENIE – ?????”, w którym w tym roku swoje najnowsze pomysły zrealizowali Arek Pasożyt, Kolektyw „Parque nō” (Jakub Słomkowski, Krzysztof Herman, Maciej Łepkowski) oraz Grzegorz Drozd odbyło się 14 grudnia w Krużgankach Galerii EL.

Artyści starali się angażować w swoje projekty mieszkańców naszego miasta. Te niecodzienne wydarzenia i wspólna praca sprawiły, że elblążanie zbliżyli się do siebie i mieli okazje razem stworzyć coś niepowtarzalnego.

- Mamy nadzieję, że wydarzenia te zapiszą się na dłużej w naszej pamięci i być może w historii naszego miasta – informowali organizatorzy.

- Bez naszej wspólnej pracy, chęci i pomysłów, dom by nie powstał – mówił Arek Pasożyt. Również Jakub Słomkowski dziękował, podczas sobotniego spotkania, głównie wolontariuszom.

Na uroczystym zakończeniu projektu przybyli elblążanie mieli okazję obejrzeć filmy z realizacji dwóch etapów „Przebudzenia”: KOMPOSTEXU Kolektywu „Parque nō” i DOMU Arka Pasożyta autorstwa Piotra Grdenia.

Projekt „Przebudzenie – ?????” dofinansowany w kwocie 50 tys. zł przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu operacyjnego „Wydarzenia artystyczne. Sztuki wizualne”. Instytucja zarządzająca Programem: ZACHĘTA Narodowa Galeria Sztuki.

oceń wątek 14 3 zgłoś do moderacji
2013-12-15 22:25 36%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez obywatel
Ile kosztowało państwo to "z niczego".
odpowiedz oceń post 5 9 zgłoś do moderacji
Gość
2013-12-15 23:49 33%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Gość
A gdzie ta kasa jest (:czy mam rozumieć ze utrzymanie Arka tyle kosztowało!!!!!
odpowiedz oceń post 5 10 zgłoś do moderacji
2013-12-16 12:41 54%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez zdegustowany
Do wszystkich komentujących B A R A N Ó W... nie tylko kasa się liczy. Człowiek pokazał mieszkańcom osiedla że moga coś robic razem, wspólnie. Że muszą się integrować a wtedy będzie wszystkim lepiej, bo będa mogli liczyc na pomoc. Ale oczywiście dla Was to tylko KASA KASA i KASA... prymitywy.
odpowiedz oceń post 7 6 zgłoś do moderacji
Gość
2013-12-16 13:25 43%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Gość
Sam jesteś baranem(;Projekt „Przebudzenie – ?????” dofinansowany w kwocie 50 tys. zł przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu operacyjnego „Wydarzenia artystyczne. Sztuki wizualne”. Instytucja zarządzająca Programem: ZACHĘTA Narodowa Galeria Sztuki.) to kto gdzie ta kasa
oceń post 6 8 zgłoś do moderacji
2013-12-17 13:02 13%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez zdegustowany
GOŚciu - żal Ci d... ściska że ty nie dostałeś tej kasy ? Skoro nie masz nic mądrego do zaproponowania ludziom, mieszkańcom, sąsiadom to lepiej siedź cicho. Brawo Panie Arku, mieszkańcy sa Panu wdzięczni za zapoczątkowanie integracji.
oceń post 1 7 zgłoś do moderacji
Gość
2013-12-17 13:18 71%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Gość
To fakt zabawny ten Areczek jest tylko dziś wiemy ze za darmo tego nie robił ,postawić szopę obleśną , to każdy może , tylko nie każdemu pozwolą ,jest kasa niech wykończył z głową .
oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2013-12-19 11:25 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez PoPolsku
Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Projekt Przebudzenie był dofinansowany tą kwotą. W ramach tego projektu były realizowane trzy etapy. Działanie Pasożyta to tylko jeden z nich. Do tego każdy etap zawierał szereg działań takich jak koncerty (między innymi wystąpił Jerzy Mazolewski, ceniony na świecie jazzman ) ,odbywały się również liczne wystawy, warsztaty.
Weźcie się lepiej do roboty a nie szukacie sensacji.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.