najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

kultura

forum o kulturze w Elblągu
Nel Cybulska
2013-06-22 12:00 81%

Podczas integracyjnego koncertu `Razem zaśpiewajmy` polały się łzy wzruszenia

rozpoczęty ponad rok temu przez Nel Cybulska

Integracja z niepełnosprawnymi idzie w Elblągu pełną parą. Wczoraj w Sali Koncertowej Ratusza Staromiejskiego, ludzkie łzy wzruszenia połączyły się w jedno. Bo przecież wszyscy czują tak samo – bez względu na sprawność fizyczną czy intelektualną.

Koncert pod nazwą „Razem zaśpiewajmy”, okazał się być lawiną emocji. Niepełnosprawne dzieci śpiewały znane, polskie utwory, w duetach z Mają Kadłubowską, Sandrą Elminowską oraz Katarzyną Czoską z programu „Bitwa na głosy”. Ok. 150 osób miało niewątpliwą przyjemność wysłuchać takich utworów jak „Ciągle pada” Czerwonych Gitar, „Wielka dama tańczy sama” Anny Jantar, czy też „Dziś prawdziwych cyganów już nie ma” Maryli Rodowicz.

- Przygotowania trwały od kwietnia. Praca z dziećmi niepełnosprawnymi nie należy do łatwych, gdyż każde z nich wymaga indywidualnego podejścia. Podczas prób skupialiśmy się głównie nad dykcją i interpretacją, dlatego nie mieliśmy czasu na zaangażowanie emocjonalne. Dopiero dzisiejszy koncert, zwieńczający wszystkie nasze trudy i starania, był kumulacją wszelkich uczuć. Zarówno niepełnosprawni, jak i wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury, dali z siebie wszystko. Publiczność była wzruszona, polały się nawet łzy – opowiada z przejęciem Katarzyna Panicz, która przez ostatnie dwa miesiące przygotowywała młodzież do występu.

W roli konferansjerki zadebiutowała córka Pani Katarzyny, Maja Panicz, która z zadaniem poradziła sobie wzorowo. Nad nagłośnieniem czuwał wybitny elbląski muzyk, Tomasz Steńczyk.

Wystąpili: Julia Olejnik OSW nr 1, Magda Ziajka, Daniel Paczkowski, Anita Stancelewska OSW nr 2, Agata Dobrowolska SP 25, Kuba Czerkasiewicz Gimnazjum nr 10, Mateusz Murawski SP 4, Monika Kruszyńska OREW.

Organizatorami koncertu byli: Młodzieżowy Dom Kultury, oraz Zespół Szkół nr 2 w Elblągu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wczorajszego koncertu.

oceń wątek 13 3 zgłoś do moderacji
2013-06-23 10:24 25%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez rodzic
Bohaterami tego koncertu powinni być niepełnosprawni. Szkoda, że nie pojawiły się ich nazwiska w artykule.Ci wszyscy niezależnie od poziomu wykonania powinni otrzymać wielki medal za odwagę, że zaprezentowali się przed publicznością.Reszta jest mało istotna w tym wszystkim- kto zapowiadał, czy nagłaśniał. Liczą się osoby niepełnosprawne.Brawo.Byliście super!
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-06-23 14:05 33%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Ela Cieślak
Gratuluję serdecznie wszystkim wykonawcom! :) Brawa należą się także organizatorom i realizatorom :)

Nie sposób nie zgodzić się z komentarzem "rodzica", że bohaterami wydarzenia i artykułu powinny być niepełnosprawne dzieciaki i młodzież. A może i dorośli, nie wiem, bo w artykule nic o tym nie ma - używa się jedynie bezosobowej formy niepełnosprawni... To była, jak widać na zdjęciach mała grupa - w informacji powinny się znaleźć nazwiska wszystkich uczestników.
Ps
Miło, że nikogo innego nie pominięto.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-06-23 15:04 67%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez EMIGRANTKA,NIE NA STAŁE
Jestem daleko od Polski,tęsknie bardzo do E-ga,,tu gdzie jestem nie ma że niepełnosprawny jest inny,wszystkie autobusu dostosowane do wózków inwalidzkich,nie ma kawiarni bez toalety dla inwalidów dostosowanych,imprezy integracyjne są co soboty i niedziele,,może u Nas w Polsce kiedyś też tak będzie.....,a nie tylko rządza pieniądza dla rządu:(
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2013-06-23 19:27 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez wiem co mówię
Wystąpili: Julia Olejnik OSW nr 1, Magda Ziajka, Daniel Paczkowski, Anita Stancelewska OSW nr 2, Agata Dobrowolska Sp 25, Kuba Czerkasiewicz Gimnazjum Nr 10, Mateusz Murawski SP 4, Monka Kruszyńska OREW. Brawo!
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2013-06-24 09:17 100%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Nel
Dziękuję za cenną uwagę, nazwiska zostały ujęte w tekście. Pozdrawiam :-)
oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
2013-06-23 20:37 100%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Łatek
elblag.net chyba jako jedyna gazeta internetowa znalazła czas, aby podjechać tam i zrobić ten oto mały reportaż. w gorączce wyborów to zaskoczenie. a tu, w komentarzach poniżej, widać tylko - jak zwykle - problemy i wytykanie, że brak tego, że brak tamtego. a gdzie słowo dziękuję dla redakcji?
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
2013-06-23 22:04 100%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez zks
cenna uwaga
brawo !
oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2013-06-23 22:56 50%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Dorota
Tu nie chodzi o redakcję, ponieważ byli na koncercie.Tu chodzi o organizatorów, którzy nie podali redakcji nazwisk dzieci niepełnosprawnych, gdyż to oni powinni być najważniejsi, a nie inne tam osoby.Jeżeli pomaga się takim ludziom to głośno się o tym nie mówi.Po prostu robi się to w ciszy, bez rozgłosu, bez reklamy i różnych tam prezentacji-ten to, tamta to.Koncert powinien zakończyć się wspólną piosenką i tyle.Te dzieci i tak bardzo były zestresowane występem.
odpowiedz oceń post 1 1 zgłoś do moderacji
2013-06-26 22:39 0%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez malymichal
No i się zakończył wspólną piosenką. Jak się nie wie co się pisze, to lepiej się nie odzywać.
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2013-06-24 06:50 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Barbara Alicja
O czym ta dyskusja. Byłam, widziałam. Wspaniała impreza na której dzieci były najważniejsze. Był folder z nazwiskami dzieciaków. Impreza przygotowana bardzo dobrze, a moje dziecko przeszczęśliwe. I o co tu się czepiać? Brawa dla Szkoły 25, która była współorganizatorem koncertu.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.