najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

kultura

forum o kulturze w Elblągu
Konrad Kosacz
2013-05-01 01:10 100%

"Pokrzep mnie i mów, że jest dobrze" - koncert Tomka Steńczyka na koniec kwietnia

rozpoczęty ponad rok temu przez Konrad Kosacz

Po długim czasie oczekiwania na debiutancką płytę, przyszedł czas na koncert Tomasza Steńczyka. Płyta „Myślibitwa” pojawiła się w lutym bieżącego roku, a wczoraj (30 kwietnia), w klubie Mjazzga, mieliśmy okazję posłuchać autora wraz z zespołem.

Elbląscy artyści zawsze cieszą się dużą popularnością i gromadzą liczną publiczność. Na koncert przyszło ok. 150 osób. W repertuarze znalazły się piosenki z płyty, choć znalazły się także inne utwory wcześniej prezentowane przez Steńczyka, chociażby na festiwalach. Obok takich kawałków jak „Pokrzep mnie”, „Duchologia”, znalazło się miejsce na „Bolą mnie nogi”, tekst Tadeusza Nowakado piosenki Marka Grechuty czy „Na całych jeziorach ty”.

Koncert, w odbiorze, wydawał się znacznie lepszy niż sama płyta, oczywiście jest to przywilej koncertów na żywo. Atmosferę jak zawsze podkręciła także publiczność. Do wysłuchania koncertu zaprosił właściciel obiektu – Wojtek Minkiewicz – którego krótkie wprowadzenie, przerodziło się w mini stand up komediowy. Taki to urok Mjazzgi i jej właściciela, że potrafi wprowadzić publiczność w dobry nastrój przed koncertem swoimi jakże błyskotliwymi "sucharami" typu: „dziś koncertu nie będzie, bo oglądamy mecz... oczywiście żartowałem” albo „...a teraz zagra Tomasz Steńczyk i ochlapusy”.

Koncert został przyjęty przez publiczność bardzo pozytywnie, wywołując Tomka na bis, który, w teatralny sposób, solo, zagrał piosenkę z repertuaru Kabaretu Starszych Panów pt. „Ballada z trupem”, a kończąc cały koncert ponownym wykonaniem utworu „Pokrzep mnie”. W tym wykonaniu bardzo zaskoczyła mnie linia melodyczna saksofonu Szymona Zuhelke, z ciekawszą, różniącą się od oryginału linią melodyczną.

Na koniec, Wojtek Minkiewicz, zwrócił uwagę, że Tomek Steńczyk jest jednym z tych umuzykalnionych elblążan, którzy mogą zrobić karierę poza miastem, trzeba mu tylko w tym pomóc oddając na niego głos na Trójkowej Liście Przebojów PR3 oraz na Liście Przebojów Radia Olsztyn.

Na potwierdzenie tego że kariera Tomka już i tak dobrze się rozwija, spotkała mnie oto taka niespodzianka: wracają z koncertu do domu odruchowo włączyłem radio i usłyszałem głos Janusza Deblessema w audycji „Gitarą i piórem” mówiącego: „...a teraz zakończymy naszą audycję tak samo jak ją zaczęliśmy - piosenką Tomka Steńczyka”.

Zespół wystąpił w składzie:
Tomasz Steńczyk - gitara, wokal
Bartosz Krzywda - instrumenty klawiszowe
Szymon Zuhelke - saksofony
Paweł Batycki - perkusja

oceń wątek 6 0 zgłoś do moderacji
2013-05-01 07:20 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez łola
to był dobry koncert, steniek wymiata
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2013-05-01 08:39 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez borek2601
relacja o 1 w nocy. tylko w elblag.net!
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
Konrad Kosacz
2013-05-01 13:16 100%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Konrad Kosacz
Ten redaktor jest jakiś dziwny albo spać po koncercie nie mógł. A tak BTW za szybkość szefostwo powinno mu jakąś dobrą premię dowalić ;)
oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2013-05-01 19:52 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez quick
premia to nie wiem, ale pewnie tabletki nasenne ci zrefundują ;)
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2013-05-01 08:47 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez mike
Fantastyczne zdjęcia - macie najlepsze foto w Elblągu. Dzięki za relację i fotki!
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2013-05-02 16:49 0%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Nel
Bo Fotograf jest najlepszy! :)
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.