najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

kultura

forum o kulturze w Elblągu
PanScuda
2013-03-23 13:30 89%

Sorry Polsko - kontrowersyjna Maria Peszek na koncercie w Elblągu

rozpoczęty ponad rok temu przez Konrad Kosacz

W piątkowy wieczór (22 marca) w dużej sali kina Światowid zagrzmiało od decybeli wyemitowanych przez Marię Peszek. Koncert obył się na otwarcie Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie?”.

Marię Peszek można lubić, a można i nie lubić. Najczęściej emocje są bardzo skrajne. Nigdy nie kupiłem sobie płyty M. Peszek, a jej piosenki znam głównie z radia i internetu. Z pewnością trzeba przyznać wpadają one w ucho. Niektóre bardziej i pozostają w głowie na długi czas. Pod względem muzycznym zespół Marii Peszek robi świetne widowisko, a dla miłośników mocnego rockowego grania to naprawdę niezła gratka. Coś co dla mnie, osoby fotografującej koncerty, jest istotne to, że liczy się także to co widać na scenie. Dużo dymu wspomaganego wentylatorami w połączeniu z efektami świetlnymi zrobiły niezły show. No i sama artystka, nie jest osobą, która stoi statycznie na scenie, wręcz przeciwnie, podkreśla emocje charakterystyczną dla siebie choreografią.

W tym wszystkim mało estetyczne wydały mi się luźne spodnie artystki, które przy gwałtowniejszych podskokach opadały do połowy pośladków, a sama zainteresowana nie spieszyła się z ich podciąganiem, tym samy eksponując do publiczności swoją „dolną część pleców”. A tak poza tym pod względem muzycznym i wizualnym było nieźle, choć na sali kinowej było trochę za głośno.

Jednak o Marii Peszek nie można mówić w oderwaniu od jej tekstów. Jest to artystka, która w swojej twórczości mocno eksponuje poglądy osobiste. Epatuje swoim swoistym podejściem do patriotyzmu, do rodziny, do religii. Zwłaszcza to ostatnie szczególnie mocno, np. słowami „wisi mi krzyż”. Na mój gust jest to trochę budowanie kariery w okolicach skandalu, obrażaniu religii. Kolega, którego spotkałem po koncercie zagadnął mnie: - Ma jaja, co nie? Ja myślę że prowokowanie chrześcijan to łatwizna, pokrzyczą i przestaną, tylko za darmo reklamę zrobią. Odwagą było by to samo zrobić z symbolami muzułmanów.

Wiele słyszałem o kontrowersyjności najnowszej płyty, teraz już wiem o co chodzi. Na szczęście mam ten wybór, że nie muszę tego kupować ani słuchać. 

oceń wątek 25 3 zgłoś do moderacji
2013-03-23 16:43 100%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Red
Bardzo dobry , dziennikarski tekst
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2013-03-23 17:01 100%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez pedros
Trafnie ujęte. Może jakby tak zjechała wyznawców mahometa, ciemnoskórych przybłędów do Polski z Armenii i innych zadupi, to można mówić, że ma kobieta jaja. Ale z chrześcijan nabijać się łatwo. Nie zabiją, jak muzułmanie, nie obiją mordy jak Ormianie. Luz.
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2013-03-23 19:05 100%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez plk
bardzo dobry i obiektywny tekst! więcej proszę! :)
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2013-03-23 23:07 33%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez mqq
Chyba autor sam sobie te pozytywne komentarze pisze :-) Nawet do końca konceru nie wytrzymał, a ocenia :-)
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-03-23 23:32 100%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez nina
mqq, a co się niby do końca koncertu wydarzyło? przeprosiła np. panią w-ce prezydent że machała do niej gołymi pośladami? czy chodzi ci że autor nie napisał nic o "koronie cierniowej" z chińskich lampek. ja byłam do końca i myślałam że poza nie którymi inteligentnymi tekstami peszkowa jest więcej warta. szkoda bo ma talent, ale uśredniając to własciwie o niczym spiewa
oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2013-03-23 23:49 17%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez m0m0
Autorze tekstu, pozostań przy fotografii!!!
odpowiedz oceń post 3 15 zgłoś do moderacji
2013-03-24 14:29 67%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez snear
Hehe, ktoś się wybił i napisał prawdę o tej miernocie Peszek. Kto tego słucha?
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2013-03-24 22:23 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez ola
Prowokowanie chrzescijan? jakiś chrzescijan? gdzie tu chrzesciajnie w tym kraju są?
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-03-25 11:33 100%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez olala
Fajnie napisane, super zdjęcia.
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2013-03-25 12:10 100%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez quiz
mistrzowskie foty!! Brawo Konrad!
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2013-03-25 23:01 67%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez borsuk
Czy wszystkie recenzje muszą polegać na ochach i achach bez względu na osobistą ocenę, do której chyba mamy prawo wszyscy?
Muzycznie niezła piosenkarka, która ślizga się na nic nie kosztującej modnej fali obrażania tych niegroźnych i właściwie bezbronnych bo wierzących. Tania "odwaga" artystki. Szkoda, bo niezła muza miesza się tu z bezczelnością, głupotą i smutkiem. Estradowe palikociarstwo i tyle.
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.