najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

kultura

forum o kulturze w Elblągu
eijk
2014-12-03 09:30 86%

Tolkmicka Pastorałka - nowy singiel Łukasza Geska i zespołu Mejk

rozpoczęty ponad rok temu przez Informacja prasowa

Zespoły GESEK i MEJK przygotowały świąteczną nowość, pn: "Tolkmicka Pastorałka". Pomysłodawcą projektu jest Łukasz Gesek, twórca przebojów "Dziewczyna w Bikini" czy "Nago, Nago". Wokalista na co dzień związany jest też z Domem Kultury w Tolkmicku, gdzie pracuje jako instruktor muzyczny. Jak mówi Gesek, społeczność Tolkmicka jest bardzo gościnna i rodzinna. Rok temu grając Bożonarodzeniowe koncerty w tym regionie, postanowiłem napisać własny, świąteczny numer.

- Aby wzmocnić przekaz utworu, Gesek zaprosił do projektu wokalistkę i prezenterkę telewizyjną Elwirę Mejk, znaną z przebojów: "Dotknij mnie", "Janek", "Z Apetytem", itp. - Pastorałka nawiązuje do tematyki świąt, - kontynuuje Gesek. - Tekst opowiada też o pojednaniu i zakończeniu wojen. Cieszę się, że Elwira przyjęła moje zaproszenie i pomogła mi w pracy nad utworem, doskonale poradziła sobie z nagraniem swoich wersji wokalnych, miała też ciekawe pomysły, które wykorzystaliśmy. Dodam, że wiele się od niej nauczyłem. Ciekawostką jest to, że na potrzeby utworu Gesek stworzył Tolkmicki chór z osób, które nigdy ze sobą nie śpiewały. W ciągu dwóch miesięcy, po wyczerpujących próbach udało im się dokonać studyjnego nagrania.

Zdjęcia do teledysku kręcone były w Tolkmickim Kościele pod wezwaniem Św. Jakuba Apostoła oraz w Domu Kultury w Tolkmicku. W klipie uczestniczyło bardzo wiele osób, mieszkańców Tolkmicka, którzy przygotowali świąteczną scenerię: stajenkę, dekorację choinki, potrawy Wigilijne, itp. W teledysku wystąpiła również rodzina Łukasza Geska, jego dzieci (Ada i Gabryś) , co wzmocniło przekaz tekstowy i przesłanie utworu.

Promocja utworu odbędzie się w mediach ogólnopolskich grających muzykę taneczną. - Cieszę się, że udało nam się zorganizować również cykl reportaży, które będą promować nie tylko pastorałkę, ale Tolkmicko i ich mieszkańców - mówi Gesek. - Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w ten muzyczny projekt i mam nadzieję, że do tego utworu będziemy wracać każdego roku, w Święta Bożego Narodzenia.

oceń wątek 6 1 zgłoś do moderacji
2014-12-03 11:05 60%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez asd
Wiecie co widze na tym teledysku, OKULARY, raz sa, raz nie ma, raz sa, raz nie ma...kurde no co to ma byc? W dodatku czy w kosciele swieci slonce?
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2014-12-03 11:29 25%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez fame
nie nie swieci, ale pewnie jak to w kazdym klipie świecą światła i lampy, a mówia ze muzyka disco polo jest dla prostych ludzi, ja mysle że dla takich będzwałów jak ty taka muzyka jest nie do zrozumienia heheh, ty nawet tego nei pojmujesz
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2014-12-03 18:27 25%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez johnny
Masz racje nie pojmuje tych bedzwalskich dzwiekow.
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2014-12-03 11:45 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez OmG
Wtf?!
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-12-03 12:42 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez johnny
W okularach marzy o dziewczynie w bikini.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-12-03 14:22 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez frank
utwór jest bardzo dobry, lepszy od światecznej piosenki feela - zdecydowanie, teledysk - dobra jakość, dobry pomysł na promocje regionu
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-12-03 14:29 33%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez izka
bardzo dobry utwór - jedynie co mnie drażniło oglądając teledysk - Pan Gesek w okularach przeciwsłonecznych w kościele :( reszta super !!! brawo
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2014-12-03 21:06 50%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez bbbb
....znów ten wiesiek
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2014-12-03 22:12 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Tomasz
dobra kompozycja
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-12-05 13:13 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez turbn
a w tym chorku to przypadkie nie kolsze sie i nie spiewa gntwt dziewaltowski? no prosz czerwony densi i spiewa w kosciele haha
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-12-22 17:06 50%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez pl
on w okularach, ona jak ladaca w mini ...do kościoła tak nie wypada
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.