najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

kultura

forum o kulturze w Elblągu
Wakacje 2014 – czyli, jak się nie nudzić w Elblągu?
2014-07-04 12:00 100%

Wakacje 2014 – czyli, jak się nie nudzić w Elblągu?

rozpoczęty ponad rok temu przez Artur Garwoła

Rozpoczął się sezon wakacyjny, dlatego specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy terminarz imprez organizowanych w mieście Elbląg.

Lipiec:

* Na samym początku lipca tj. 3 lipca o godz. 19 odbędzie się wernisaż Reductive.NL. Wystawa ta prezentuje prace czterech pokoleń holenderskich artystów nurtu abstrakcji geometrycznej zorganizowanej poza Holandią. Będzie można ją oglądać, aż do 31 sierpnia. Wstęp wolny.

* W tę sobotę (05.07.2014 r.) o godz. 17 na boisku przy ul. Kasprzaka Stowarzyszenie Przyjaciół Zawada zaprasza na pierwszy seans w ramach letniego kina plenerowego.

* Miłośników muzyki zapraszamy do klubu muzycznego Mjazzga gdzie odędzie się wernisaż nowej wystawy. W dniu 5 lipca o godz. 18:00 będzie się można zaprzyjaźnić z pracami Samiry Arrami.

* Również tego samego dnia o godz. 10 przy bramie nad ul. Pionierską odbędzie się piąta w tegorocznej edycji "Sobota z przewodnikiem", która ma na celu przybliżenie elblążanom i turystom historię Parku Kajki.

* Następnego dnia (6 lipca) w godz. 12-18 zapraszamy na plaże przy bulwarze Zygmunta Augusta 1, gdzie będzie można nauczyć się gry w golfa pod czujnym okiem intruktorów. Za udział w konkursach będzie można wygrać karnety na pole golfowe, darmowe lekcje i liczne gadżety sportowe. Na zakończenie festynu zagra elbląski zespół Five of Green. Wstęp wolny.

* Od 8 do 12 lipca już po raz ósmy, na plaży Srebrna Riwiera oraz w świetlicy wiejskiej w Kadynach będzie trwał plener "Kadyny Wioska Sztuki". Adepci różnego rodzaju sztuk plastycznych będą się zmagać z tworzeniem i malowaniem kaflii. Nie zabraknie również atrakcji dla wszystkich, którzy w tych dniach będą w Kadynach poszukiwali twórczych wrażeń.

* Zapraszamy również na trzecią edycje Festiwalu Jazzbląg, która odbędzie sie od 17 do 20 lipca w elbląskiej Galerii EL. Na scenie zagoszczą jedne z najciekawszych głosów polskiej sceny nie tylko jazzowej: Marek Dyjak, Urszula Dudziak i Beata Przybytek oraz wybitni instrumentaliści: Wojciech Karolak, Piotr Wyleżoł Trio & Stephen Riley i Janusz Muniak. Promowani bedą także elbląscy muzycy, począwszy od debiutującego jako Dyrektor Artystyczny Festiwalu Jerzego Małka po Marcina Gawdzisa, w tym roku nominowanego do nagrody Fryderyk 2014. Przedsprzedaż biletów i karnetów już trwa.

* Przez cały lipiec i sierpień, między poniedziałkiem a piątkiem, w godzinach 11-14, edukatorzy z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Bramie Targowej proponują elblążanom i turystom Wakacyjne Zajęcia, gdzie czekają na chętnych różnego rodzaju gry i zabawy, ale też możliwość zwiedzania i oglądania mini-wystaw.

* Dzieci spędzające wakacje w mieście zapraszamy do odwiedzenia biblioteki – we wszystkich bibliotecznych agendach odbywać się bedą bloki wakacyjnych zajęć dla najmłodszych.

Sierpień:

* W sierpniu natomiast tj. (02 sierpnia) zapraszamy naszych czytelników na zamknięty koncert zespołu muzycznego Zakopower.

* 04 sierpnia Centrum Spotkań Europejskich "Światowid", zaprasza lubiących rysować i jeździć rowerem na wyprawę, która łączy obie te pasje.

* 14 sierpnia zapraszamy na koncert zespołu Mech. Koncert odbędzie się o godz. 20:00 w klubie muzycznym Mjazzga.

* Gwiazdy polskiej sceny i piosenki oraz laureaci ogólnopolskich Festiwali Piosenki Artystycznej już 22-24 sierpnia zagoszczą w Elblągu. Będzie można wysłuchać ich występów podczas XVIII Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej.,

* 29-31 sierpnia Stare Miasto w Elblągu zaprasza wystawców z całej Polski na coroczne dni chleba. Na tegorocznych dniach chleba wystąpni Kapela ze Wsi Warszawa. Koncert odbędzie się dnia 30 sierpnia o godz. 20:00 na starym mieście. Udział w jarmarku jest BEZPŁATNY.

oceń wątek 5 0 zgłoś do moderacji
2014-07-04 12:15 80%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Snake
"jak się nie nudzić w Elblągu", wyjechać...
odpowiedz oceń post 12 3 zgłoś do moderacji
2014-07-04 14:00 43%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez lobo 51
Można spędzić czas na kąpielisku miejskim - deszczu jest woda
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2014-07-04 16:59 83%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Marta
Piękne to nasze MIASTO!!!!! Pytanie - CZY w Elblągu w ogóle można się nudzić?!!! Miasto marzeń na wypoczynek!
odpowiedz oceń post 5 1 zgłoś do moderacji
2014-07-04 20:49 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez i
przecinek przed czyli powinien być
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2014-07-05 12:20 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez ???
Tak co do prawdziwej informacji odnośnie "W tę sobotę (05.07.2014 r.) o godz. 17 na boisku przy ul. Kasprzaka Stowarzyszenie Przyjaciół Zawada " o ile wiem to napisane jest w ogłoszeniach też... SM Zakrzewo , zaś założycielami Stowarzyszenia są między innymi członkowie obecnej RN jak i Zarządu SM z wieloma Radnymi Miasta z różnych opcji politycznych .
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2014-07-14 17:43 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez ZakoFanka :)
jak można dostać się na koncert zespołu ZAKOPOWER?
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
Moniawww
2014-11-26 10:43 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Moniawww
tak


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.