najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Bartłomiej Ryś
2014-01-31 06:23 80%

10 grzechów głównych pasażerów komunikacji miejskiej. Na co narzekają kierowcy i obsługa autobusów?

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Wrzawa wywołana artykułem, który nosił tytuł 10 grzechów głównych kierowców była bardzo zaskakująca. Stwierdziliśmy, że koniecznością jest spojrzenie na drugą stronę medalu. Jak zachowują się pasażerowie komunikacji miejskiej? Jak często śmiecą, przeklinają? Oto 10 grzechów głównych pasażerów komunikacji miejskiej.

1. Zaśmiecanie pojazdu
Wielokrotnie można spotkać się ze spożywaniem przez pasażerów małej przekąski, czy popijania różnych napoi. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie śmietnik, który pozostawiają po sobie pasażerowie. Walające się puszki, okruchy, łupiny od słonecznika – w tym wszystkim muszą podróżować kolejni Klienci komunikacji miejskiej.

2. Spożywanie alkoholu
Niestety, wśród napojów wymienionych w punkcie pierwszym zdarzają się również napoje procentowe. Najczęściej przepis ZKMu łamią ludzie młodzi, lecz nie jest to zasadą. Często dorośli podróżując np. na imprezę ,sączą alkohol. A to przekłada się na...

3. Agresja w autobusach
...zaczepianie kobiet, dziewczyn, głośne rozmowy i śmiech im towarzyszący. W komunikacji miejskiej po spożyciu alkoholu często dochodzi do bójek i szarpanin. Podróż w towarzystwie osób nietrzeźwych i agresywnych nie tylko nie jest przyjemnością, lecz jest po prostu niebezpieczna.

4. Brak kultury w stosunku do kierowcy
Podczas sprzedaży biletów bezpośrednio w pojeździe kierowcy często skarżą się, że nie są mili ponieważ pasażerowie również traktują ich po macoszemu. Są opryskliwi, narzekają, a na takie słowa jak "dziękuję" oraz "proszę" nie ma co liczyć.

5. Zajmowanie kilku miejsc przez jedną osobę
Często podróżni zamiast usiąść w sposób umożliwiający pozostałym zajęcie innych miejsc, to na siedzenia obok kładą np. siatki z zakupami lub torby. Młodzież wracająca ze szkoły nie zdejmuje plecaków, przez co poruszanie się po pojeździe jest po prostu utrudnione. Szczytem jest zajęcie 4 miejsc najczęściej na końcu autobusu.

6. Kradzieże
Niestety, zdarzają się. Na szczęście dzięki kamerom, akcjom prewencyjnym policji jest ich coraz mniej. Nie oznacza to, że problem kieszonkowców został wyeliminowany całkowicie. Za każdym razem, gdy wsiadamy do autobusu lub tramwaju pilnujmy swoich rzeczy. Nie trzymajmy np. telefonów komórkowych w łatwo dostępnych miejsach lub torebek z nie zapiętym zamkiem błyskawicznym.

7. Zakup biletu u kierowcy, pomimo możliwości zakupu na przystanku
Często narzekamy na opóźnienia autobusów, a nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że sami je powodujemy. Musimy pamiętać o tym, że sprzedaż biletów w czasie jazdy jest zabroniona, co często powoduje problemy na linii kierowca-pasażer. Takie są przepisy, które po prostu dbają o nasze bezpieczeństwo. Kupując bilet u kierowcy musi on przeliczyć pieniądze, często wydać resztę (pomimo tego, że sprzedaż teoretycznie powinna się odbywać wyłącznie za odliczoną kwotę) i wydrukować bilet. To wszystko powoduje jedno – opóźnienia!

8. Brak wiedzy na temat kursów 
Kierowcy skarżą się na pasażerów, którzy nie czytają informacji wywieszonych w środku pojazdu. Często kłócą się, gdy kierowcy proszą o opuszczenie pojazdu, ponieważ dana linia była zjazdowa do zajezdni lub pętli. Próbują płacić za bilet kwotą, która już dawno jest nieaktualna. Gdyby tylko pasażerowie czytali krótkie, jasne i precyzyjne informacje cała obsługa przebiegałaby o wiele sprawniej i szybciej.

9. Nieprzyjmowanie opłat dodatkowych i kłótnie z kontrolerami
Jazda bez biletu skutkuje nałożeniem opłaty dodatkowej i od tej reguły nie ma odstępstw. Dziwi fakt dlaczego tak wielu pasażerów kłóci się z kontrolerami, wyzywa ich, a i często prowokuje do bójek. Wykonują oni wyłącznie swoją pracę, a skoro nie chcemy płacić za bilet, zawsze pozostają własne nogi lub rower. Nie przyjmując opłaty dodatkowej nic nie zdziałamy. Sprawa skończy się na pętli, interwencją policji, a w przypadku zatrzymania pojazdu dodatkową karą o wartości 300 złotych. A wystarczy kupić bilet za niecałe 3 złote, żeby podróżować w komfortowych (dzięki nowym przewoźnikom) warunkach.

10. Jazda na "gapę" 
Problem istnieje od początku komunikacji miejskiej. Jazda na gapę jest zmorą kierowców, przewoźników oraz zarządu ZKM. Wymagamy więcej, wymagamy klimatyzacji, wymagamy nowego taboru, a z drugiej strony nie chcemy płacić za bilet. Nie tędy droga. Nie możemy narzekać na możliwości zakupu biletu – tych jest mnóstwo. Ceny, w porównaniu do innych miast, również są na akceptowalnym poziomie.

Proszę pamiętać o tym, że ten artykuł nie mówi o tym, iż KAŻDY pasażer zachowuje się w taki sposób. Nie zmienia to faktu, że dzięki postawom niektórych Klientów komunikacji miejskiej, kierowcy mają o nas takie, a nie inne zdanie. Ich trzeba też zrozumieć – do stresujących sytuacji na drodze bardzo często dochodzą stresowe sytuacje w pojeździe. A jak stres działa na nerwy człowieka – tego chyba nie trzeba tłumaczyć.

oceń wątek 8 2 zgłoś do moderacji
2014-01-31 07:18 73%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Bolek z Gdańska
A nie mycie się pasażerow.Od niektórych wali moczem jak z murzyńskiej chaty
odpowiedz oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
Gifas
2014-01-31 15:13 40%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
powinni zainstalowac kabiny przysznicowe w przejsciach.. :D jak ktos by capil to musowy prysznic:>
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2014-01-31 09:07 77%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez rafal
Najlepsza jest kobieta ktora prowadzi często autobusy lini 11,13, i jak się nie mylę 17.Prowadząc pojazd rozmawia przez telefon,rozmawia ze znajomymi przy wyjściu tym samym blokując przejście wsiadającym i wysiadającym.Raz rozmawiała z dziewczyna która blokowała wózkiem właśnie przejście.Masakra jakaś.Jeszcze miała pretensje do podróżnych ze się przeciskają a nie wychodzą lub wchodzą środkowymi drzwiami...
odpowiedz oceń post 10 3 zgłoś do moderacji
2014-01-31 09:21 56%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez yataman
pkt 9 "A wystarczy kupić bilet za niecałe 3 złote, żeby podróżować w komfortowych (dzięki nowym przewoźnikom) warunkach." to sa chyba jakies jaja? Komfortowe warunki? Proponuje przejechac sie elblaskim tramwajem w wiekszosci sa to stare 30 letnie konstale w ktorych temperatura wewnatrz nie rozni sie niczym od tej jaka panuje na dworze. jest zimno, sa wielkie szpary w drzwiach,oknach, rpzez co lodowaty wiatr wpada do srodka. w tych tramwajach nie dziala nawet ogrzewanie i za to mam placic 3 zl? to jakas kpina. jazda tymi zlomami powinna byc darmowa! pomijam juz fakt ze tramwaj w naszym miescie nie jest uprzywilejowany przez co jazda nim w fatalnych warunkach zajmuje wiecej czasu niz jazda rowerem czy samochodem. tramwaje stoja wiele minut na skrzyzowaniach, szczegolnie na tym krolewiecka,teatralna,plk dabka. to jest jakies chore.jazda z nad jaru na plac slowianski to dobre 20 minut a mozna by malym kosztem zredukowac ten czas przejazdu do 12 minut
odpowiedz oceń post 10 8 zgłoś do moderacji
2014-01-31 10:32 50%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez noname
pkt 7. nie wszedzie sa przystanki na ktorych mozna kupic bilet
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2014-01-31 11:32 64%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez ernest
Nie no " Ceny, w porównaniu do innych miast, również są na akceptowalnym poziomie." tutaj polecieliscie , jak na normalny poziomie ? 3 zl za zwykly bilet? to chyba jest cos tu nie halo
odpowiedz oceń post 7 4 zgłoś do moderacji
2014-01-31 11:37 56%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Ktos
Jak dla kierowców autobusów miejskich taki problem ze sprzedażą biletów - to niech to zlikwidują i po sprawie.
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2014-01-31 11:45 33%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Puebloo
ad.4 Trudno być uprzejmym w stosunku do kierowcy, który sprzedaje bilet w czasie jazdy. Niemal w 90% przypadków jakie widziałem żaden kierowca nie sprzedawał biletu stojąc na przystanku. A przecież sprzedaż biletów w czasie jazdy jest zabroniona.
odpowiedz oceń post 3 6 zgłoś do moderacji
2014-01-31 12:48 80%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez asd
Powinny być automaty biletowe w tramwajach i autobusach i problem ze sprzedażą z głowy.
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
Gifas
2014-01-31 15:15 63%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
troche z innej bajki... widze pracodawcy elblascy szaleja z ofertami w PUP:D
Stanowisko: dozorca (0095)
Pracodawca: AGNECJA OCHRONY OSÓB I MIENIA "XXX" Sp. z o.o.
Wynagrodzenie: 3 PLN netto

to sie nazywa polski super byznes i hajlajf
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2014-01-31 17:25 29%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez NickTM
Widzę Pan Bartłomiej stara się zrozumieć opinie na temat komunikacji miejskiej z różnych perspektyw. Brawo!
odpowiedz oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.