najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Co najbardziej denerwuje elbląskich kierowców? Inni kierowcy
2017-08-18 14:16 0%

Co najbardziej denerwuje elbląskich kierowców? Inni kierowcy

rozpoczęty ponad rok temu przez Witold Chrzanowski

Nadmierna prędkość, a z drugiej strony – powolność, brak sygnalizowania zamiaru zjazdu z ronda, zajeżdżanie drogi... - powodów do zdenerwowania mają zmotoryzowani elblążanie dużo.

Mnie najbardziej denerwuje brak sygnalizowania zamiaru zjazdu z ronda. To powszechna przywara zwłaszcza młodych kierowców. Czego oni ich tam uczą na kursach? - zastanawia się pan Stanisław, posiadacz prawa jazdy, jak z dumą podkreśla, od 45 lat.

Sygnalizacja to pięta achillesowa wielu kierowców. To że nie sygnalizują zamiaru zjazdu z ronda to jedno, ale niektórzy nie dają znaków nawet przy zmianie pasa ruchu, czy skręcie z drogi głównej w podporządkowaną. Bez ostrzeżenia wduszają raptownie hamulec, nie patrząc na to, co dzieje się za nimi – nie kryje oburzenia nasz kolejny rozmówca, 56-letni pan Łukasz (prawo jazdy uzyskał 30 lat temu).

Niektórych aż pili, by szybciej dotrzeć do celu. Wyprzedzają na podwójnej ciągłej i zajeżdżają drogę jadącym prawidłowo samochodom – mówi pan Ryszard, 32-letni kierowca z Elbląga.

Ten nasz rozmówca ma jeszcze jedno zastrzeżenie do kolegów kierowców.

Nie jadą równo z możliwie stałą prędkością. Bywa, że wloką się „noga za nogą”, choć przed sobą mają pustą drogę, a potem ni z tego ni z owego raptownie przyspieszą, by po kilkudziesięciu metrach gwałtownie zahamować – opowiada.

A Państwa, co najbardziej denerwuje u elbląskich kierowców?

 

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2017-08-18 18:07 78%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Ore
Wśród tych "bylejakich kierowców" wyróżniają się taksówkarze, którym się coś wydaje, że nie muszą już nic sygnalizować no i to "ich" przyspieszenie spod świateł ? Traktor to robi szybciej. I tak zamulają te biedne silniki jeżdżąc 35 km/h na 4-ce
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2017-08-19 17:33 100%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez all
Spoko,oni doskonale wiedzą co robią,zwłaszcza dojeżdżając do sygnalizacji świetlnej,noga z gazu im spada,tak,żęby załapać się na czerwone...
oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
2017-08-18 18:33 100%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Aaelblag
Brak sygnalizacji zmiany pasów maskara jakaś jest z tym ,jakby kierowcy zapomnieli po co jest kierunkowskaz
odpowiedz oceń post 8 0 zgłoś do moderacji
2017-08-18 22:41 60%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez janos
Mnie denerwują ci co strasznie się spieszą i poganiają poprzednika jadąc zderzak w zderzak. A wystarczy wyjechać z domu 5 minut wcześniej.
Ponadto stojąc przy przejściu dla pieszych w Elblągu można się zestarzeć. Żaden kierowca się nie zatrzyma. Kultura jazdy tzw wschodnia.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2017-08-19 16:20 50%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Maciej
Brak sygnalizowania zmiany pasa ruchu,brak kierunkowskazu przy wjeździe na rondo(rondo to też skrzyżowanie ale o ruchu okrężnym),zbyt szybko jeżdżą młodziaki i ci którym się spieszy,brak kultury przy wjeżdżaniu z drogi podporządkowanej a podczas korków to same CHAMY!!! Kozaki na drodze w autkach od tatusiów. Poprostu ZERO kultury jazdy w Elblągu.Taryfiarze,dziadki,nauki jazdy,źle zsynchronizowane światła i brak zielonej fali.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2017-08-20 10:49 100%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Yunit
Jeżdżę dużo po mieście i do 95% nie mam zastrzeżeń, jedzie się dobrze, uważam że Elblążanie są lepszymi kierowcami od tych, których widzę na północ i wschód od Elbląga. Jakbym miał się czepiać do czegoś, to do braku sygnalizacji zjazdu z ronda, to jakaś plaga. Taki łatwy, prosty gest :( No i może jeszcze blokowanie zielonej strzałki.
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.