najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Bartłomiej Ryś
2014-07-13 06:30 74%

Czy elblążanie nauczą się jeździć po Starym Mieście?

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Właśnie takie zapytanie na naszą skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy od Czytelniczki. Pani Maria mieszka na Starym Mieście od kilku lat. Jak sama twierdzi – największą bolączką starówki nie są puby, tylko kierowcy samochodów osobowych, którzy do dziś nie przysposobili nowej organizacji ruchu.

- Mieszkam na jednej z ulic Starego Miasta od prawie pięciu lat. Od dwudziestu jestem również kierowcą. To, co dzieje się na ulicach Starówki od czasu, gdy zmieniono organizację ruchu woła o pomstę do nieba – pisze w swojej wiadomości pani Maria i prosi nas o opisanie problemu.

W dalszej części wiadomości możemy przeczytać, że kierowcy w ogóle nie zwracają uwagi na znaki. Nie wiedzą, że na Starym Mieście to pieszy ma pierwszeństwo, a prędkość pojazdu powinni ograniczyć do 20 kilometrów na godzinę.

- A zasada „prawa wolna” przy pokonywaniu skrzyżowań to śmiech na sali. Naprawdę, to już nie ma co płakać, tu trzeba się śmiać. Przyjeżdżają i stoją, patrzą się na siebie. Albo na odwrót. Dojeżdżają do skrzyżowania nie patrząc na znaki i jadą. Hamują, drą się na siebie. Szkoda, że tego nie nagrywam – pisze nasza Czytelniczka.

Problem znacznego przekraczania prędkości przez kierowców przejeżdżających przez Stare Miasto był zgłoszony na spotkaniu Jerzego Wilka z mieszkańcami tej dzielnicy. Do dnia dzisiejszego nic w tym kierunku nie zrobiono. Wcześniej na ulicach starówki były progi zwalniające. Podczas remontów zostały one rozmontowane. Na prośbę kierowców nie zamontowano ich z powrotem. Warunek był jeden – kierowcy sami mieli się kontrolować.

Tak się jednak nie stało. W dodatku od momentu otwarcia jednego z mostów ruch samochodów na Starym Mieście się zwiększył. Jego otwarcie, demontaż progów, wprowadzenie skrzyżowań równorzędnych – wszystkie te działania miały służyć kierowcom. Najwidoczniej większość z nich docenić tego nie umie. Wydaje się, że to kwestia czasu, kiedy spowalniacze ponownie powrócą na ulicę Starego Miasta.

oceń wątek 20 7 zgłoś do moderacji
2014-07-13 09:07 88%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Świadek
W dni powszednie jestem na "Starym Mieście" przynajmniej dwa razy. Szacunek dla mojego samochodu służbowego nie pozwala mi, na rozwinięcie na tych dziurawych ulicach prędkości powyżej dopuszczalnej. Pieszy jest dla mnie święty i zawsze ma pierwszeństwo.Czyżby w naszym Elblągu byli też inni kierowcy którym te zasady są obojętne? Dla jasności zawsze wykorzystuję prawo pierwszeństwa z prawej w skrajnych sytuacjach z użyciem sygnału dźwiękowego. Miny kierowców są wtedy bezcenne.
odpowiedz oceń post 15 2 zgłoś do moderacji
2014-07-13 10:21 77%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Limia
Zgadzam się z przedmówcą, kiedy zaczynają na mnie trąbić, ba wrzeszczeć, że to niby oni maja pierszeństwo-( bo zapewne widzą kobieta, nie zna się na ruchu drogowym, itp) to zatrzymuje się w skrajnych sytuacjach i pokazuję na znaki i jaki ruch tam obowiązuje, ale czy dociera?.... wątpię, bo mam wrażenie, że nie wiedzą co do nich mówię, spokojnym, opanowanym głosem a i jeszcze, że moga wezwać policję, że niby ja złamałam prawo o ruchu!!!!..... nic mylnego mam prawo jazdy i znam sie na przepisach, nie jeżdżę na pamięć, poza tym, mój mąż jest instruktorem prawa jazdy, więc dostać mandat za złą jazdę dla mnie hańba!!!! pozdrawiam szczególnie panów wydzierających się na starówce, kiedy to jadąc z prawej wierzdżam tuz przed nimi a oni biedni muszą hamować i się denerwować!!!! :)
odpowiedz oceń post 10 3 zgłoś do moderacji
2014-07-13 13:37 53%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Polonista
Szkoda, że Pani mąż nie jest polonistą, bo przydałoby się również trochę więcej wiedzy z zakresu ortografii, interpunkcji i składni językowej. Powyższy komentarz, zanim się przeczyta, trzeba rozszyfrować, a słowo "wierzdżam" jest już w tym wypadku dla mnie w ogóle niezrozumiałe.
oceń post 9 8 zgłoś do moderacji
2014-07-14 10:51 33%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez odka
Do Polonisty/; Dziękuję Bogu , że nie jest , bo zapewne Ty nim jesteś, a piszesz nie na temat!!!!
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2014-07-13 11:16 60%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez jj
elblascy kierowcy to polmozgi bez szkol i nigdy nie umieli jezdzic. swoja droga dlaczego milicja albo straz miejska nie nakladaja mandatow na tych ktorzy wymuszaja pierwszenstwo???
odpowiedz oceń post 9 6 zgłoś do moderacji
2014-07-13 16:42 70%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez nick
bo milicji juz nie ma a straz miejska jaka jest kazdy widzi...
oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2014-07-14 08:33 80%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez nick
bo milicja nie istnieje, to nie nakłada
oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2014-07-13 13:39 50%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez po
a po co tam wogóle wjeżdzać mieszkam na ZAWODZIU ale jeszcze nigdy nie skruciłem sobie drogi przez starówkę i tego nie zrobie mam szacunek do dla takich miejsc .
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2014-07-13 15:14 53%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez ojh
Problem był zgłaszany przy okazji spotkania prezydenta z mieszkańcami tej dzielnicy ,I co ???? Po co te spotkania jak i tak nic się nie robi ???? To pic na wode .Dlatego ja na takie nie pozłam.
odpowiedz oceń post 8 7 zgłoś do moderacji
2014-07-13 17:06 40%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez 123
a kto i po co wymyślił 3 lata temu zmianę pierwszeństwa na starówce ?
wielu elblązan do dziś tego nie akceptuje .może dla bezpieczeństwa pora wrócić do poprzednich przepisów
odpowiedz oceń post 8 12 zgłoś do moderacji
2014-07-13 18:26 45%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Mechanik
A ja tam nie narzekam jeżdżę tam naprawiać samochody h eh ehe h !!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 5 6 zgłoś do moderacji
2014-07-14 08:36 78%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez MieszkaniecStarowki
To prawda. Zasada prawej ręki to dla większości czarna magia, podejrzewam, że kierowcy albo nie zwracają uwagi na znaki, albo po prostu nie wiedzą jak wygląda znak "Skrzyżowanie równorzędne" i co z niego wynika. Jeszcze dodam idiotów w piątkowe i sobotnie wieczory rozpędzających się na ul. Przymurze. Progi zwalniające na tej ulicy zdecydowanie są koniecznością.
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2014-07-14 10:57 33%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez serpico
.........pora wrócić do myślenia a nie do jazdy na pamięć ! Widać jak Elbląźanie jeźdzą np. W Gdańsku ! W Pasłęku i Morągu równierz mają problemy. !
odpowiedz oceń post 3 6 zgłoś do moderacji
2014-07-14 11:04 58%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Elbląźuś
Wilku co robi Twoja straź miejska ? Morze chronią Ciebie w cywilkach jak Kaczora ? Sami nieudacznicy ''rządzą'' Naszym miasteczkiem. A Wy, My wybieramy takich ludzi na złość innym, źeby tylko .....nie oni. Morze raz wybierzmy rozsądnie Prezydenta i Radnych dla siebie ?
odpowiedz oceń post 7 5 zgłoś do moderacji
2014-07-15 12:13 40%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez Morski chlopak
morze chroni? morze wybierzmy ? Morze będzie dobrym kandydatem na prezydenta! MORZE NA PREZYDENTA ELBLĄGA!
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2014-07-14 18:01 25%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez 123
Serpico i tak nie pobije nikt w jezdzeniu wiesniakow z Nebraski min. z Pasłeka.
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2014-07-18 21:34 0%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez gabi
Elblazus naucz sie ortografi, bo moze pisze sie samo Z z kropka. A morze to jest glebokie i szerokie.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-07-18 21:40 0%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez gabi
sami nieuki dodaja wpisy. nauczcie sie pisac moze? czy morze .
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.