najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Czy w Elblągu powstanie pierwsze mini-rondo?
2016-11-24 11:43 100%

Czy w Elblągu powstanie pierwsze mini-rondo?

rozpoczęty ponad rok temu przez Maciej Markowski

Radny Robert Turlej zaproponował na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, aby w Elblągu powstało pierwsze mini-rondo w wersji angielskiej na niebezpiecznym skrzyżowaniu ulicy Rechniewskiego oraz Okrzei, gdzie bardzo często dochodzi do wymuszeń i do przekraczania prędkości. Koszt takiego przedsięwzięcia byłby zdecydowanie mniejszy, niż budowa normalnej wielkości ronda, a mogłoby ono poprawić płynność i bezpieczeństwo u zbiegu tych dwóch ulic.

Mini-ronda - jak zaznaczył radny w swojej interpelacji - funkcjonują zagranicą oraz - choć w mniejszym wymiarze - w Polsce. Jedno z takich rond znajduje się chociażby w Chorzowie na skrzyżowaniu ulic Granicznej, Karpackiej oraz Czepiela. Robert Turlej zasugerował powstanie podobnego ronda w naszym mieście na skrzyżowaniu ulic Rechniewskiego oraz Okrzei.

- Koszt budowy normalnej wielkości ronda jest spory, dlatego warto zastanowić się nad jego tańszymi wersjami, które z powodzeniem stosowane są na zachodzie, ale też w Polsce. Mini-ronda można stosować na wielu skrzyżowaniach, a ich koszt jest niewielki - mówił radny. - Proponuję wyznaczenie pierwszego takiego ronda w naszym mieście na skrzyżowaniu ulicy Rechniewskiego z ulicą Okrzei.

Jak wyjaśniał Turlej, rondo w "mniejszej" wersji mogłoby zachęcić kierowców do przejeżdżania przez nie na wprost, ale wszystko jest kwestia odpowiedniego poinstruowania kierujących:

- Mini-rondo w wersji angielskiej posiadałoby oznaczenie pionowe na wlotach, a także namalowane białą, grubą warstwą koło na samym środku. Brak środkowej wyspy może w mniejszym stopniu zniechęcić kierowców do przejazdu przez rondo na wprost, ale wszystko będzie zależało od zdyscyplinowania kierujących.

Dlaczego właśnie skrzyżowanie Rechniewskiego i Okrzei?

- Na tym skrzyżowaniu dochodzi do wymuszeń pierwszeństwa przejazdu, a także do przekraczania prędkości. Mini-rondo na pewno poprawi czytanie skrzyżowania, a także bezpieczeństwo ruchu.

Czy to dobry pomysł, aby w Elblągu pojawiło się mini-rondo? Zapraszamy do komentowania.

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2016-11-24 13:50 25%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Janos
Pomysł świetny nie to co to idiotyczne rondo ósemkowe. A środek ronda można wykonać z kostki wystającej nieco ponad asfalt.
odpowiedz oceń post 2 6 zgłoś do moderacji
2016-11-25 20:57 100%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez AdamSlodowy
To nic nie da. Na duorondzie w Gdansku jest srodek z kostki i goscie wala prosto. Musi byc dyscyplina jazdy!
oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
2016-11-24 15:07 38%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Koza
Brawa dla Pana Turleja. Oby więcej takich pomysłow.
odpowiedz oceń post 3 5 zgłoś do moderacji
2016-11-24 20:33 67%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez realista
Rozwiazanie niebezpieczne, elblascy miszczowie kieownicy beda jezdzic srodkiem. Niech randy turlej zajmie sie bublem na konopnickiej i dochodzi sprawy dlaczego UM zrobiltgaki bubel.
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2016-11-25 01:43 50%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez mmarkowski
Proszę nie myśleć, że stajemy tu w czyjejś obronie, ale radny podjął temat. Wkrótce nawiążemy do tego "nieszczęsnego" ronda :-)
oceń post 1 1 zgłoś do moderacji
2016-11-24 22:08 100%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez boss
Proszę zwrócić uwagę co dzieje się na ulicy Winnej tu żeby przejechać trzeba być niezłym kaskaderem. Samochody oblepiają dwie strony jezdni żeby przejechać trzeba składać lusterka. Może trzeba wybudować wiadukt albo rondo jest już w E-g ósemkowe to może wystarczy siódemkowe. Pozdro do UM
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2016-11-24 22:28 60%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez ja go nie wybierałem
szkoda komentować pomysły tego dziwaka
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2016-11-25 12:50 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez tygrysek
brawo swietny pomysl
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2016-11-26 00:16 67%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Wizjoner
W Stegnie na skrzyżowaniu Powstańców Warszawskich i Lipowej jest mini rondo na środku nieco podniesione i wyłożone kamieniami. Spełnia swoją rolę, więc za takimi jestem za. Wymalowanie na biało tylko asfaltu to chybiony pomysł w polskich warunkach i kulturze jazdy.
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2016-11-28 12:26 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Zukermaan
mój projekt
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2016-11-30 13:22 0%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez xxx
Tańszy byłby próg zwalniający
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.