najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Czytelniczka:
2017-11-24 08:32 100%

Czytelniczka:"Każdy skręca jak chce. To może w końcu doprowadzić do tragedii"

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Trwa budowa wiaduktu na Zatorze. Duża inwestycja wiąże się m.in. z przebudową sieci ciepłowniczej i wodno-kanalizacyjnej, co powoduje ciągłe zmiany organizacji ruchu. Nasza czytelniczka zwróciła uwagę na częste sytuacje polegające na wymuszaniu pierwszeństwa przez kierowców jadących Al. Grunwaldzką (pisownia zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu) od strony ul. Żeromskiego i skręcajacych w drogę objazdową koło restauracji Mc Donald's.

Przypomnijmy, ze obecnie kierowcy jadący Aleją Grunwaldzką w kierunku Zatorza muszą skręcić w tymczasową drogę objazdową znajdującą się za restauracją  Mc Donald's, która rozpoczyna się pomiędzy stacją paliw a restauracją, aby ostatecznie połaczyć się z ul. Lotniczą około 50 metrów od wejścia do sklepu Neonet. Część kierowców poruszających Grunwaldzką  w kierunku Zatorza skręca prawidłowo – za światłami na skrzyżowaniu Al. Grunwaldzkiej i ul. Lotniczej, część natomiast robi skrót i skręca kilkadziesiąt metrów wcześniej – na wysokości restauracji Mc Donald's, co stwarza zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oddajmy głos naszej czytelniczce:

Proszę, zwróccie uwagę na sytuację, która stwarza zagrożenie.  Jadąc Aleją Grunwaldzką , a nastepnie skręcając w kierunku Zatorza zawsze zawracam za światłami, podczas gdy znaczna część kierowców łamie przepisy i jedzie na skróty, zawracając kilkadziesiąt metrów przed światałmi – tuż obok restauracji Mc Donald's. Bardzo często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Krótko mówiąc każdy skręca jak chce. To może w końcu doprowadzić do tragedii. Dzisiaj miałam sytuację w której mało brakowało, a doszłoby do kolizji. Kierowca, który skracał sobie drogę, jadąc Al. Grunwaldzką w kierunku objazdu koło stacji paliw,  zupełnie nie zauważył, że prawidłowo jadę Aleją Grunwaldzką i zajechał mi drogę. To ja miałam pierwszeństwo, a on pojawił się tuż przede mną nie wiaodmo skąd. Zróbcie coś. Nagłośnijcie ten problem! 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii, w której przedstawiamy zarówno kierowców jadacych prawidłowo, jak też tych, którzy jadą na skróty, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zdjęciach nr 2 i nr 3 przedstawiona jest sytuacja, w której o mały włos nie doszło do kolizji.  

oceń wątek 6 0 zgłoś do moderacji
2017-11-24 05:30 62%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Goleszów
Proponuję nagłówek "nagminne stwarzanie zagrożenia katastrofy w ruchu ladowym" każdy tam sobie jakoś radzi jak na taki bajzel a tu rozdmuchiwanie afery ^^ baby na symulatory!
odpowiedz oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
2017-11-25 19:28 75%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez gru
Az w końcu trafisz na bimbaj który skasuję w tym miejscu twój ukochany samochód
oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2017-11-24 10:02 59%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez motorniczy
Tylko czujność motorniczych nie doprowadza do kolizji!Jakim prawem przecinacie tam ciągłą linię!
odpowiedz oceń post 10 7 zgłoś do moderacji
2017-11-25 19:28 100%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez gru
I gdzie znajduje się policja.
oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2017-11-24 11:03 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez kierowca
codziennie sie jedzie na ul lotnicza i potrafia byc 2 zmiany ruchy w ciagu kilku godzin a oznaczenia to porozstawiane pacholki niedbale i nierowno.codziennie sie zastanawiam jak skrecic. jak jechac. pan w bialym kasku moze zainteresowalby sie oznakowaniem drog
odpowiedz oceń post 9 0 zgłoś do moderacji
2017-11-24 13:55 82%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez kierowca autobusu
skoro miejsce do zawracania jest zawalone rurami lub zaparkowane sa tam samochody firm pracujacych przy budowie top chyba mozna tam lub nawet trzeba tam skrecac
odpowiedz oceń post 9 2 zgłoś do moderacji
2017-11-25 00:27 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez aleja,plac,ulica
" Jak należy pisać w zdaniu nazwę AL. Niepodległości, Al. Stanów Zjednoczonych itp. Dużą czy małą literą?
Piszemy Al. (wielką literą), jeśli jest to skrót słowa Aleje, oraz al. (małą literą), jeśli jest to skrót słowa aleja. Tak więc Al. Niepodległości to Aleje Niepodległości, natomiast al. Niepodległości to aleja Niepodległości.
Mirosław Bańko"
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2017-11-25 09:20 50%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Ojejku
I dobrze,że skracają drogę! Dla wiekszych pojazdów zbyt wąsko na zawracanie i po kiego jechać do końca ? Skręcam tam gdzie jest zakręt w tym wypadku jest to teraz między mc a pks. Żadna tragedia i nikt tam nie jedzie z wielką prędkością
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2017-11-25 19:26 100%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez gru
Tylko, że w miejscu przejścia dla pieszych jest zrobione właśnie wydzielone miejsce do zawracania. Maja szczęście, że motorniczowie tam jeżdżą ostrożnie i zwalniają. Kolizji byłoby tam od groma. Najgorsze jest to iż policja tam nic nie robi. Kosiliby mandatów tam od groma.
oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2017-11-25 10:43 58%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanka
Znam temat, bo sama to przeżyłam. Człowiek jedzie porządnie, a tu ktoś skraca drogę przez linię ciągłą i i mało brakuje, żeby uderzył w twój bok. Nie mówcie, że łamanie przepisów jest czymś dobrym. Utrudnienia nie zwalniają od stosowania sie do przepisów.
odpowiedz oceń post 7 5 zgłoś do moderacji
2017-11-25 12:01 60%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Kierowca
Przypuszczam, że nawet jak dojdzie do kolizji no tytułowej "tragedii" przy skręcaniu z prędkością 5km/h nie będzie.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2017-11-25 13:39 57%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanka
Tyle, że osoba jadąca Grunwaldzką nie jedzie z prędkością 5 km/h a co najmniej 20-30 km/h. Poza tym zderzenia boczne są o niebo bardziej niebezpieczne od innych kolizji.
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.