najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Raff
2012-06-29 17:01 100%

Do trzech razy sztuka? Prom z Kępin znów idzie pod młotek

rozpoczęty ponad rok temu przez Rafał Kadłubowski

Po zamknięciu przeprawy promowej na rzece Nogat w Kępinach Wielkich, elbląskie starostwo  postanowiło sprzedać jednostkę pływającą o nazwie Wacław II. Statek przez ostatnie 12 lat przewoził mieszkańców powiatu elbląskiego i nowodworskiego oraz turystów. Przed tygodniem ogłoszono trzeci przetarg na jego zbycie. Dwa poprzednie nie przyciągnęły chętnych, dlatego powiat postanowił zmniejszyć cenę wywoławczą promu. Obecnie aby stać się jego posiadaczem, należy zapłacić nieco ponad 200 tys. zł.

W pierwszym przetargu cena wywoławcza jednostki wynosiła 450 tys. zł. W zakończonym w połowie czerwca drugim przetargu, jego wartość zaniżono do 300 tys. zł, ale i tym razem nie było kupca. Tydzień temu Zarząd Dróg Powiatowych w Elblągu z siedzibą w Pasłęku, ogłosił kolejną trzecią już licytację. Obecnie cena wywoławcza promu spadła o prawie sto tysięcy złotych - do 206 tys. zł. Zainteresowani mogą składać pisemne oferty do 6 lipca. Tego też dnia odbędzie się ich otwarcie.

Prom linowy, pasażersko - samochodowy Wacław II kursował na rzece Nogat, obsługując ruch na drodze powiatowej nr 1100N Kępiny Wielkie - Nowakowo - Rubno Wielkie. Szlak ten był doskonałą alternatywą dla zatłoczonej latem drogi krajowej nr 7 i stanowił dla turystów ciekawą propozycję w drodze na Mierzeję Wiślaną. Statek o długości 26 m, szerokości 6 m i nośności 14 ton, został zbudowany w 2000 r. w Stoczni Elbląg. Od tego czasu, aż do 31 marca tego roku stacjonował w Kępinach. Od kwietnia Starostwo Powiatowe w Elblągu, które utrzymywało przeprawę promową, zaniechało jej prowadzenia. Przyczyną były zbyt wysokie koszty  - ok. 350 tys. zł rocznie. Fiaskiem zakończyły się też rozmowy z władzami sąsiedniego powiatu Nowy Dwór Gdański na temat rozłożenia kosztów utrzymania przeprawy.

oceń wątek 4 0 zgłoś do moderacji
2012-07-02 21:55 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez tom
szkoda, zawsze to była jakaś atrakcja :(
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2012-12-06 05:00 0%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez ????????
po co przez tyle lat utrzymywali pracowników gospodarzy którzy mieli własną ziemię i pracowali na promie a przez te wszystkie lata co płacili darmozjadom i za prąd to już by dawno wybudowali w tym miejscu most.
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2012-07-03 22:27 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez ktoś
To niech ktos sobie policzy.......... koszt transportu za autko 5 zł. Na prom wchodzi okolo 8 autek. To juz 40 zł!!!!!!!!!!!!!!!! w ciągu godziny 4 minimum kursy.Może te barany za biurkiem nie potrafiąliczyć!!!!!!!!!!!!!!!!! Tylko wszystko sprzedać!!!!!!!!!!!!!
A może wiecej za biurkiem trzeba ludzi BANDA NOWACZYKA
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2012-07-06 09:47 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez bartosz
ten prom jest tak stary i zniszczony, że aż strach nim pływać ;0
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2012-08-17 11:00 0%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez jj
Po co takie niemądre komentarze - prom w Kępinach był wzorowo utrzymany, posiadał wszelkie atesty... Aż do końca.
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2012-07-09 16:15 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez bartosz
chociaż jak spojrzeć z boku, aż miło byłoby tonąć :)
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.