najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Elbląg. Firma żąda 1,5 miliona zł za przebudowę skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. A. Mickiewicza
2017-10-21 00:45 100%

Elbląg. Firma żąda 1,5 miliona zł za przebudowę skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. A. Mickiewicza

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

Budowa wiaduktu w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej wymaga przebudowy skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. A. Mickiewicza w Elblągu. Urzędnicy ogłosili trzeci przetarg, bo dwa poprzednie unieważniono. Zgłosiła się tylko jedna firma, która żąda więcej niż oferuje miasto. 

Planowany wiadukt w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej połączy centrum miasta z dzielnicą Zatorze, usprawni przejazd nad linią kolejową w ważnym komunikacyjnie miejscu i skróci czas podróży. Konieczna jest w związku z tym przebudowa skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. A. Mickiewicza w Elblągu, by zapewnić dostępność terenów dworca autobusowego do dróg publicznych.

Na ogłoszony pierwszy przetarg nie zgłosiła się żadna firma. Potem ukazała się kolejna informacja o przetargu. Kryteria wyboru: cena – 60 procent, okres gwarancji – 10 proc., termin wykonania – 30 proc. Tym razem firmy złożyły trzy oferty, ale przetarg znów unieważniono. 

Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona nie wykazał spełniania warunku udziału w postępowaniu i w związku z powyższym podlega wykluczeniu, a jego oferta podlega odrzuceniu. Cena każdej z kolejnych ofert, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

- czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.

Ogłoszono trzeci przetarg. Zrezygnowano w kryterium wyboru z terminu wykonania. Będzie się liczyła w 60 procentach cena i w 40 proc. okres gwarancji. 
Zgłosiła się tylko jedna firma - Budowlano-Drogowa MTM SA z Gdyni. Przed otwarciem ofert miasto podało, że może zapłacić za wykonanie inwestycji 1 milion 45 tys. zł. Natomiast firma zaoferowała 1 milion 430 tys. zł. Najprawdopodobniej przetarg będzie unieważniony, ale na ostateczną decyzję trzeba jeszcze poczekać. 
 

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2017-10-20 22:02 100%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez NSR
Nikt za darmo nie wybuduje :)
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2017-10-21 09:01 33%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez de Vito
A pieniądze które "pożyczyli" na remont katedry oddali ?
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2017-10-21 14:15 0%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez frf
Katedra to nasze wspólne dobro i jest wizytówką miasta
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2017-10-21 12:24 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez aleja,plac,ulica
" Jak należy pisać w zdaniu nazwę AL. Niepodległości, Al. Stanów Zjednoczonych itp. Dużą czy małą literą?
Piszemy Al. (wielką literą), jeśli jest to skrót słowa Aleje, oraz al. (małą literą), jeśli jest to skrót słowa aleja. Tak więc Al. Niepodległości to Aleje Niepodległości, natomiast al. Niepodległości to aleja Niepodległości.
Mirosław Bańko"
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2017-10-21 19:34 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez gogo
To nie jest tak, że firma "żąda". Firma złożyła ofertę cenowa na wykonanie tych robót. Może ktoś w UM nie potrafi właściwie oszacować kosztu tych robót....
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.