najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Elbląg. Kierowca karetki skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Wyrok jest prawomocny
2017-10-20 09:07 0%

Elbląg. Kierowca karetki skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Wyrok jest prawomocny

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

W czerwcu zapadł wyrok na Pawła G. kierowcę karetki: jeden rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz zapłata zadośćuczynienia po 10 tys. zł pięciu osobom: poszkodowanym wypadku oraz tym, których bliski wypadku nie przeżył. Zarówno obrońca oskarżonego jak i pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego złożyli apelację. Wczoraj (19.10) Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał wyrok w mocy. 

Przypomnijmy: 9 lipca 2015 roku na skrzyżowaniu ulic: 12 Lutego i Grota-Roweckiego doszło do zderzenia karetki pogotowia z hondą civic. Karetka przekoziołkowała kilka razy i uderzyła w lampę uliczną.

Kierowca, jak i pasażerowie - lekarz i ratownik medyczny, nie odnieśli poważniejszych obrażeń. W hondzie znajdowały się cztery osoby. 37-letni mężczyzna, siedzący obok kierowcy, zginął na miejscu. 20-letni kierowca hondy doznał ogólnych potłuczeń ciała, 33-letnia pasażerka obrażenia żeber i głowy. Najciężej ranna została 21-letnia kobieta, która z obrażeniami płuc i głowy trafiła do szpitala. Przez miesiąc lekarze walczyli o jej życie, dwa tygodnie dziewczyna była utrzymywana w śpiączce farmakologicznej.

Sprawą zajęła się prokuratura. Skierowała do sądu dwa akty oskarżenia przeciw kierowcy karetki i kierowcy hondy civic. Toczyły się dwa postępowania. Przeciw kierowcy hondy civic nadal trwa. Natomiast zakończyło się nieprawomocnym wyrokiem to przeciw kierowcy karetki.

Sąd 8 czerwca uznał winnym Pawła G. Skazał go na jeden rok pozbawienia wolności. Karę warunkowo zawiesił na trzy lata. Może prowadzić on pracę zarobkową jako kierowca. Ma zapłacić pięciu osobom po 10 tys. zł zadośćuczynienia. Sąd zwolnił mężczyznę od kosztów procesu, który pokryje skarb państwa.

Z tym wyrokiem nie zgodziły się obie strony procesu. Adwokat Krzysztof Kanty, obrońca oskarżonego Pawła G. oraz adwokat Grzegorz Sikorski pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego.

Mój klient powinien być uniewinniony, ponieważ działał w stanie wyższej konieczności. Od tego jak szybko dojedzie na miejsce zależało życie człowieka. Ponadto, gdy zbliżał się do skrzyżowania wszystkie samochody zatrzymały się, nie mógł przypuszczać, że jeden kierowca nie słyszał sygnału karetki

- przekonywał adwokat Krzysztof Kanty

Natomiast adwokat Grzegorz Sikorski, pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego był zdania, że kara w zawieszeniu jest zbyt mało dotkliwa, jedyna słuszna to kara bezwzględnego pozbawienia wolności. Po jednej z rozpraw matka zabitego w wypadku powiedziała Elbląg.Net:

Kierowca karetki miał pomóc ratować życie, a szalał na drodze i posłał ludzi na śmierć. We Włoszech jest pojęcie zabójstwa drogowego, u nas nie. Jestem pewna, że to było zabójstwo drogowe.

Zarówno obrońca oskarżonego jak i pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego złożyli apelację.

Wczoraj (19.10) Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał wyrok w mocy. Jest już prawomocny. 

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2017-10-20 09:59 83%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Patologia w elbląskich sądach
To teraz jadąca karetka na sygnale do zdarzenia,w którą wjedzie jakiś burak swoją blaszaną, to będzie kierowcą wimny za każdym razem? Cała palestra sądowa do wymiany.
odpowiedz oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2017-10-21 14:54 100%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Witek
Sam jesteś do wymiany. Ciekawe jak będziesz śpiewał jak Ty albo Ci bliski będzie miał podobny wypadek. Niewątpliwie było to nieszczęście ale najechał kierowca karetki ratującej życie a nie jakiś głupek w tatadaju.
oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2017-10-20 10:33 10%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez 12121
Czyli za zabicie kogos na drodze tylko zawiasy, dobrze wiedzieć, przyda się taka informacja
odpowiedz oceń post 1 9 zgłoś do moderacji
2017-10-20 11:37 82%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Strażak
Nie jechał do Roxy, tylko ratować życie - używając sygnałów. Chyba jest drobna różnica?
oceń post 9 2 zgłoś do moderacji
2017-10-20 10:47 91%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez ankaskakanka
bez przesady...dostał karę w zawiasach i więcej mu się nie należy. Niech rodzina poszkodowanych weźmie też pod uwagę, że jej syn powinien się zatrzymać jak jedzie karetka, bo jakby jechała do jej syna to by chciała żeby była jak najprędzej. Wina jest leży pośrodku
odpowiedz oceń post 10 1 zgłoś do moderacji
2017-10-20 12:46 33%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Marcco
Określenie " zabójstwo drogowe " najlepiej oddaje różnicę w podejściu zwykłych ludzi , a sędziów do poczucia sprawiedliwości . Policjant ścigający bandytę też musi być szybki , nie znaczy to jednak że ma użyć broni w zatłoczonym sklepie .
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.