najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
„Garażowiec: tak, ale nie w tym miejscu!”
2016-12-22 14:52 100%

„Garażowiec: tak, ale nie w tym miejscu!”

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

„Garażowiec: tak, ale nie w tym miejscu!” – mówią przeciwnicy lokalizacji w sercu elbląskiego Starego Miasta czterokondygnacyjnego budynku, w którym miałoby się znaleźć około 900 miejsc postojowych. Garażowiec przy ulicy Bednarskiej to bardzo zły pomysł – dodają. Takich ludzi jest całkiem sporo. Wystarczy porozmawiać z mieszkańcami Starego Miasta, aby przkonać się, że planowana inwestycja budzi kontrowersje.

Już prawie 300 osób polubiło profil na Facebooku „Nie dla garażowca przy Bednarskiej”. Akcja zatacza coraz szersze kręgi, ale liczba zangażowanych w nią osób wydaje się póki co niewystarczająca, aby odniosła ona zakładany skutek. Twórcy wyżej wymienionego profilu i przeciwnicy lokalizacji garażowca udostępnili na FB również wydarzenie „Wyślij list do Prezydenta -> #NieDlaGarażowca”.

Terminem granicznym jest 17 stycznia. Do tego dnia można bowiem składać wnioski do zatwierdzonego uchwałą rady miejskiej nowego planu zagospodarowania przestrzennego dotyczącego Starego Miasta, który ma dopuszczać tego typu inwestycje.

Kochani walczymy o przyszłość Starego Miasta w Elblągu. Czy chcecie, aby w centrum Starego miasta powstał GIGANTYCZNY GARAŻOWIEC? Wyraź swój sprzeciw temu pomysłowi. Teren pomiędzy Bednarską a Studzienną nie może zostać przekształcony w jeden wielki garaż – apelują organizatorzy protestu.

Planowana lokalizacja inwestycji to bezpośrednie sąsiedztwo ulicy Bednarskiej – arterii komunikacyjnej, która była przed wojną jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic Starego Miasta. Znajdowała się na niej m.in. słynna kamienica nr 30, znana bardziej jako Dom „Pod Wielbłądem”. Ulica stanowiła swoistą perłę staromiejskiej zabudowy. Mieszkała na niej rzesza zamożnych mieszczan. Było to jednocześnie jedno z niewielu miejsc zamieszkanych jeszcze przed nadaniem Elblągowi praw miejskich. O fakcie tym świadczą odkryte na parceli nr 23 pozostałości drewnianej zabudowy, pochodzące z pierwszej połowy XIII wieku.

Radny Robert Turlej na ostatniej sesji Rady Miasta Elbląga, podczas której był dyskutowany problem nowego planu zagospodarowania przestrzennego, który dopuszczałby możliwość takiej inwestycji w obrębie Starego Miasta (wybudowania garażowca) zabrał głos w sprawie i aktywnie walczył na rzecz zdjęcia uchwały z obrad oraz innej lokalizacji.

- Są tereny, które mają przygotowane plany. Można byłoby znaleźć miejsce dla garażowca na przykład na Wyspie Spichrzów. Nie musimy przecież wjeżdżać samochodem pod same drzwi, pod sam sklep – argumentował.

- Na początku ostatniej sesji rady miejskiej złożyłem wniosek, aby zdjąć uchwałę z obrad Rady. Niestety wniosek przepadł w głosowaniu. Wniosek argumentowałem tym, że należy przeprowadzić konsultacje, dyskusje z mieszkańcami – wspomina Robert Turlej.

Przypomina również, że do 17 stycznia mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi dotyczące uchwalonego nowego planu zagospodarowania przestrzennego.

- Czyli mogą zglaszać, że nie wyrażają zgody na pozwolenie aby w tym miejscu czyli przy Bednarskiej powstał obiekt o funkcji garażowca wielkopowierzchniowego – dodaje radny.

Uwagi (wnioski) należy składać na piśmie w Departamencie Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1, 82-300 Elbląg lub przesłać pocztą na podany wyżej adres w terminie do dnia 17 stycznia 2017 roku. Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Istotną kwestią jest dokładne oznaczenie nieruchomości. W przedmiotowje sprawie jest to kwartał zabudowy między ulicami: Studzienną i Bednarską w Elblągu, obejmującego obszar wyznaczony granicami:

- od strony północnej – południowa linia rozgraniczająca ulicy Studziennej;

- od strony wschodniej – wschodnia granica działek nr 113/15, 113/16;

- od strony południowej – północna linia rozgraniczająca ulicy Bednarskiej;

- od strony zachodniej – linia oparta o wschodnią ścianę budynku znajdującego się przy Studziennej 4 – 5

oceń wątek 4 0 zgłoś do moderacji
2016-12-22 19:17 69%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez realista
Garazowiec tak, ale na wyspie spichrzow. Niech bedzie stylizowany na jeden ze spichrzow przedwojennych, ala pruski mur. Tylko czy pan Olszewski bedzie w stanie przejsc ok. 300m do tego garazowca?
odpowiedz oceń post 9 4 zgłoś do moderacji
2016-12-23 20:31 60%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez kot
a może na lotniczej na lotnisku będzie wszędzie blisko
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2016-12-24 00:50 17%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez mieszkaniec starowki
przejdz sie 300m kiedy masz bagaznik pelen siatek z zakupami ktore musisz zaniesc do domu...jakos najchetniej w sprawie tego garazowca wypowiadaja sie ludzie ktorzy nie mieszkaja na starym miescie...
oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2016-12-24 13:35 100%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez do mieszkańcc starówki
Miejsce parkingowe a miejsce krótkiego postoju dwie różne sprawy. Zatrzymać sięna chwilę, aby wyładować zakupy nie jest problemem. Problemem jest kiedy auto stoi wiele godzin nieruchome w centrum Starego Miasta. Proszę pospacerować po Starym Mieście i obiektywnie stwierdzić...czy jest miło?
oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2016-12-22 22:42 86%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Janos
Większość kierowców nie będzie w stanie przejść tych 300 m. Prawie wszyscy najchętniej wjechaliby do sklepu lub knajpy, gdyby to było możliwe.
odpowiedz oceń post 6 1 zgłoś do moderacji
2016-12-23 08:25 100%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez gosc
Czyli problem nie jest z miejscem parkingowym, ale siedzi gdzies w glowie. Zamiast garazowca moze jakies warsztaty psychoterapeutyczne?
oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2016-12-23 13:19 67%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez HvK
Ktos rzucil lokalizacje wyspa spichrzów. Oby komus do głowy nie przyszło zaaprobować ten pomysl. Nasze mosty i tak sa zakorkowane a jak jeszcze pusci się ruch do garazowca to będzie masakra. Jak dla mnie najlepsza lokalizacja to na rycerskiej koło szkoły.
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2016-12-23 13:49 0%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez gosc
A gdzie ty masz tam miejsce kolego?
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2016-12-23 13:50 100%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez glos rozsadku
A ulica rycerska to nie jest zakorkowana ?.Oby komus nie przyszlo skopiowac twojego pomyslu.
oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
2016-12-23 16:09 60%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez Badoo
Przypominam, że z Wyspy Spichrzów jest wylot Warszawską na Gdańsk / Warszawę, więc nieporozumieniem jest pisanie, że musi być ruch przez mini most zwodzony, natomiast most Unii Europejskiej i most przechodzący w ulicę Tysiąclecia mają dużą przepustowość. Zostawiasz samochód na Wyspie Spichrzów, 400 metrów i jesteś w sercu Starego Miasta. I o to właśnie chodzi!
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2016-12-27 13:51 0%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez HvK
99% ludzi jedzie z miasta na "stare" a nie z Warszawy wiec albo zakorkują most albo będą parkować po trawnikach w kolo starego lub bna starym. Proponuje zebys przejechal się mostem na warszawskiej w godzinach szczytu ( choć lepiej by było napisac postał przed mostem). Do głosu rozstaku. Żeby przejcechac na wyspe spichrzow to trzeba przejechać albo przez rycerska albo przez tysiąclecia.
Do gościa miejsce jest przed szkoła, po drugiej stronie tez jest trochę miejsca aczkolwiek nie az tyle co po drugiej stronie
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2016-12-27 14:18 0%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez M200
Rozumiem twoją argumentację, ale lokalizacja na Wyspie Spichrzów ma tę wielką zaletę, że Stare Miasto w tym przypadku nie będzie rozjeżdżane przez samochody. Po drugie jakoś wszyscy jadący z Gdańska i Wawy przebijają się przez ten most o którym mówisz. Kilkaset samochodów więcej nic w tym przedmiocie nie zmieni. Poza tym ruch na moście jest różny. Jest mocno uzależniony od godzin, a w godzinach szczytu zakorkowana jest także Rycerska i inne drogi dojazdowe do Starego Miasta, więc twoja argumentacja jest słaba.
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2016-12-24 00:46 40%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez zelazny
Garazowiec ma racje bytu kiedy jest malo miejsca ze wzgledu na duze zageszczenie budynkow. Na wyspie spichrzow przy ul. Warszawskiej jest pole wielkosci 5 boisk do pilki noznej, budowanie tam garazowca to glupota graniczaca z debilizem, ludzie, ruszcie troche glowa....
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2016-12-24 21:12 86%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez puenta
W bezpośrednim sąsiedztwie Wyspy Spichrzów jest Stare Miasto, gdzie nie ma wystarczającej ilości miejsc postojowych, więc budowa garażowca 300 metrów dalej, na Wyspie Spichrzów, jest bardzo mądrym rozwiązaniem, gdyż z Wyspy Spichrzów bardzo łatwo wyjechać na obwodnicę a stąd na Warszawę lub Gdańsk, a z ulicy Bednarskiej wcześniej trzeba przebijać się przez Stare Miasto i pokonać co najmniej dwa skrzyżowania ze światłami.
oceń post 6 1 zgłoś do moderacji
2016-12-24 15:58 100%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez Eryhgsgs
Garazowiec ma powstac dla gosci hoteli ,nie dla nas!!!! Zaden mieszkaniec tam nie bedzie parkowal' Po znajomosci ktos chce sobie zalatwic garazowiec'
odpowiedz oceń post 5 0 zgłoś do moderacji
2017-01-06 17:21 100%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez UK-EL
Wyspa Spichrzów to jest idealne miejsce na ten garażowiec. To jest naprawdę bardzo bliska odległość do Starego Miasta. Zaledwie 200-400 metrów w zależności od lokalizacji. W Warszawie czy też innym duży mieście to w ogóle nie byłaby odległość, a w elblążkowie dla niektórych to jest problem. Ludzie z mentalnością dużych dzieci lub geriatria narzekają, że duża odległość. Radzę zobaczyć jak to się robi na świecie, a nie narzekać. Budowanie garażowca na Starym Mieście to narażanie elbląskiej starówki na rozjechanie samochodami. Na świecie buduje się obdownice, na starówkach buduje się strefy bez samochodów, a u nas taki pomysł... Szok!
odpowiedz oceń post 5 0 zgłoś do moderacji
Sicoe21
2017-02-07 14:53 0%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Sicoe21

Przydałby się w okolicach ścisłego centrum...


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.