najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
darek2012
2012-10-14 20:26 100%

Gdzie naprawić silnik Opla w okolicach Elbląga

rozpoczęty ponad rok temu przez darek2012

Witam Wszystkich.
Podczas jazdy poza miastem (prędkość 120-130 km/h) najprawdopodobniej wydmuchało mi uszczelkę pod głowicą. Moje auto : Opel Corsa C, 1,2 benzyna, bez instalacji gazowej, bez przeróbek. Najpierw było głuche "łupnięcie" w okolicach silnika połączone ze spadkiem mocy. Włączyła się kontrolka emisji spalin, a po niej kontrolka elektroniki silnika.
Silnik zaczął pracować nierównomiernie, nie chciał przyspieszać, aż wreszcie zgasł. Po zatrzymaniu zobaczyłem mnóstwo dymu za samochodem. Po otwarciu maski zobaczyłem całą tylną część komory silnika zbryzganą olejem na wysokości uszczelki pod głowicą. Uzupełniłem około 0,8 litra oleju. Uruchomiłem silnik, ale nie chciał pracować samodzielnie - gasł.
Wygląda na to że rozleciała mi się uszczelka pod głowicą. Jeszcze nie byłem w żadnym warsztacie (dzisiaj jest niedziela).
Mam uprzejme zapytanie : do którego warsztatu w okolicach Elbląga zholować auto ?
Jeżeli potwierdzi się, że to uszczelka - to jaki może być koszt naprawy ?
Serdecznie Wszystkich pozdrawiam i z góry dziękuję.
Darek

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji

Wątek nie zawiera żadnych postów.

Interesujący wątek? Bądź pierwszy i napisz coś ciekawego.
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.