najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Redakcja elblag.net
2013-08-26 07:30 100%

Inżynier Miasta pilnie potrzebny – najlepiej na zastępstwo

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Sprawna komunikacja miejska to na razie mit. Zbliża się rok szkolny, a komunikacja tramwajowa cały czas działa w sposób szczątkowy. Zapowiadane na 1 września otwarcie odcinka wzdłuż ul. Królewieckiej jest nierealne, a patrząc na zaawansowanie prac można się bać czy uda się skończyć w tym roku.

W sobotę postanowiłem sprawdzić, jak wyglądają prace w newralgicznym punkcie obecnych robót. Sądziłem, że w związku z opóźnieniami i priorytetem tego odcinka praca w tym miejscu „wrze”. Myliłem się, i to jak. Trzech pracowników dłubiących w ziemi z tempem ślimaka.

Zapytany przeze mnie pracownik Eurovii o możliwe otwarcie odcinka odpowiedział, że powinno to nastąpić do końca roku, ale i tak wszystko zależy od warunków atmosferycznych. Zastanawiam się dlaczego władze miasta nie wymuszą na wykonawcy zmaksymalizowania tempa robót właśnie na odcinku ulicy Królewieckiej, aby jak najszybciej pojechały tędy tramwaje.

Czym dłużej tramwaje nie będą jechały tym odcinkiem, tym dłużej będzie panował chaos komunikacyjny i zwiększą się straty spółki Tramwaje Elbląskie. Jeśli władze miasta nie mają pomysłu co zrobić, to może warto zatrudnić Inżyniera Miasta - oczywiście na modne ostatnio w Urzędzie Miejskim „zastępstwo”. Komunikacja Miejska powinna zostać jak najszybciej usprawniona.

Robert Turlej
www.czasnaelblag.blox.pl
 

oceń wątek 6 0 zgłoś do moderacji
2013-08-26 08:27 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez NIK?
Panie Turlej jest Pan nieobiektywny. Gdzie są pańskie artykuły za czasów poprzedniej władzy popędzające robotników ??? Wszystko zależy od punktu siedzenia? Dopiero teraz zależy na Elblągu !!!!!!
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-08-26 08:45 82%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez asd
EUROVIA powinna byc wyrzucona z Elblaga na zbity pysk.
odpowiedz oceń post 9 2 zgłoś do moderacji
2013-08-26 10:00 63%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez KK
Szkoda, że w poprzedniej kadencji sprawy tramwajów wisiały całej ekipie rządzącej wraz z panem radnym... A teraz cudowna odmiana :D
odpowiedz oceń post 10 6 zgłoś do moderacji
Robert Turlej
2013-08-26 10:17 21%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Robert Turlej
To nie jest żadna odmiana. O sprawnej komunikacji (w tym tramwajach) mówiłem wiele razy
oceń post 3 11 zgłoś do moderacji
2013-08-26 20:42 50%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
mowic to kazdy jeden moze:D a robic to nie ma komu :x
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-08-26 23:14 67%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez KK
Tak. Również wtedy kiedy Pan wraz ze swoimi kolegami za wszelką cenę próbowaliście uwalić dwójke na Marymoncką...
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-08-26 12:00 40%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez a miało
Radny Turlej ma racje - totalny bałagan - a miało być lepiej
odpowiedz oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
2013-08-26 19:20 14%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez wiza
A miało być tak pięknie tak szybko. Miało być prawda panie Wilk, miało być i co...
z tych obiecanek!?
odpowiedz oceń post 1 6 zgłoś do moderacji
2013-08-26 21:12 60%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez odeonia
Pan Wilk - tak mi się wydaje nie jest czarodziejem, który ma zaczarowaną różdżkę ,która za jednym pociągnięciem w sekundzie przywraca cały ruch w komunikacji miejskiej.Pani ~ wiza , wiecznie zawiedziona, no mogę tylko napisać ,że to przecież nie klocki lego i tylko jest potrzebny czas ,żeby te prace przywrócić do normalności to są technologie.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-08-26 21:52 60%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez obserwator wnikliwy
i co z tego ze ma tym skrzyzowaniu tramwaje wjechaly by w Krolewiecka - i co dalej ?? przy teatralnej przenosili by je balonem??? Panie radny - myslec - myslenie nie boli i nic nie kosztuje. Miales Pan 3 lata - i cos pan pokazał.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
Robert Turlej
2013-08-26 23:39 20%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Robert Turlej
@obserwator wnikliwy: chodzi o ciąg ulicy Królewieckiej wraz z krzyżówką Teatralna-Dąbka-12 lutego-Nowowiejska
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-08-27 07:41 60%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez tyn
Panie Turlej jest to tempo ślimaka - Waszego ślimaka. Zastanawia mnie dlaczego nie krytykował Pan lewego tego od mieszkań. Panie nie kompromituj się.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-08-27 15:25 0%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez grzegorz N
Turlej turlaj się - nagłe ożywienie w Pana działalności pisarskiej. przez miesiąc nie poprawi Wilk tego co Pan i pańska ekipa ro-liła w dwa lata. inżynier miasta dobre sobie raczej nadzorca z batem na firmę EUROVIA
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.