najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Jarosław Wałęsa i Jacek Protas w Elblągu. Chcą przywrócenia małego ruchu granicznego (+ zdjęcia)
2019-05-14 13:54 0%

Jarosław Wałęsa i Jacek Protas w Elblągu. Chcą przywrócenia małego ruchu granicznego (+ zdjęcia)

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Jarosław Wałęsa ( poseł do Parlamentu Europejskiego od 2009 roku) i Jacek Protas (poseł na Sejm RP) spotkali się dzisiaj, 15 maja, z dziennikarzami w biurze parlamentarny PO w hotelu Arbiter w Elblągu. Głównym tematem spotkania był mały ruch graniczny (MRG).

Według Jarosława Wałęsy decyzja o jego zawieszeniu podjęta przez rząd PiSu red. nie miała żadnego uzasadnienia ekonomicznego czy też związanego z bezpieczeństwem państwa.  Wtórował mu Jacek Protas, który stwierdził, że mały ruch graniczny musi wrócić.

To było bardzo korzystne rozwiązanie, przede wszystkim dla gospodarki naszego regionu i budowania dobrosąsiedzkich stosunków. Chcemy rozróżnić wielką politykę europejską, stosunki polsko-rosyjskie, stosunki Unii Europejskiej z Rosją od dobrosąsiedzkich kontaktów i budowania dobrostanu na granicy polsko-rosyjskiej miedzy naszymi województwami i bdowem kaliningradzkim. Mały ruch graniczny –  instrument skonstruowany przecież przez Unię Europejską, przez Komisję Europejską –  miał służyć właśnie temu i służył przez parę lat naszym regionom. Bez podstaw merytorycznych został zawieszony przez rząd PiS-u. Koalicja Europejska po wygranych wyborach do europarlamentu, po wygranych wyborach do parlaemntu krajowego, podejmie działania , ażeby przywrócić to dobre rozwiązanie. 

– uzasadniał parlamentarzysta, który startuje do parlamentu europejskiego z nr 10 w naszym okegu wyborczym, obejmującym wojewodztwa warmińsko-mazurskie i podlaskie.

Ponadto gwarantujemy środki na programy przygraniczne Polska–Rosja –  na program Polska Wschodnia, który interesuje naszcyh pięć regionów, które sa położone w Polsce wschodniej. To są instrumenty, które pozwola nam ograniczyć czy też zniwelowac przygraniczne, peryferyjne położenie w Unii Europejskiej

–  dodał Jacek Protas. 

Nie musimy chyba nikogo przekonywać, że mały ruch graniczny (MRG) pomiędzy Polską a Rosją, który obowiązywał od 27 lipca 2012 r. do 4 lipca 2016 r. był błogosławieństwem dla naszego regionu. Wzmacniał wymianę handlową, stwarzał korzystne warunki do rozwoju lokalnych biznesów, czy też nawiązywania i umacniania relacji społecznych pomiędzy mieszkańcami strefy przygranicznej. Procedury ułatwiające wjazd i pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzone dla mieszkańców strefy przygranicznej Federacji Rosyjskiej oraz analogiczne procedury ułatwiające podróżowanie do Rosji Polakom mieszkającym w naszej strefie przygranicznej spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem znacznej części społeczeństwa. Strony polska i rosyjska wynegocjowały umowę o małym ruchu granicznym, która obejmowała całe terytorium obwodu kaliningradzkiego i porównywalny obszar po drugiej stronie granicy z Polską.

Przypomnijmy w tym miejscu, że w lipcu 2016 r. – powołując się na kwestie bezpieczeństwa związane ze szczytem NATO i organizacją Światowych Dni Młodzieży – rząd RP zawiesił funkcjonowanie umowy o małym ruchu granicznym (MRG) między Polską i obwodem kaliningradzkim oraz Polską i Ukrainą. Mały ruch graniczny został przywrócony 3 sierpnia 2016 r., ale tylko na granicy polsko-ukraińskiej.

Lista wyborcza do Parlamentu Europejskiego Koalicji Europejskiej

  1. Tomasz Frankowski
  2. Urszula Pasławska
  3. Władysław Mańkut
  4. Anna Wojciechowska
  5. Bożena Kamińska
  6. Joanna Michalska
  7. Tadeusz Nowak
  8. Jolanta Den
  9. Marcin Bołtryk
  10. Jacek Protas
oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2019-05-14 15:58 78%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez zx
A gdzie byliście do tej pory?
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2019-05-14 16:32 80%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez elblazanin
a co kanalem przez mierzeje na samych fajkach i spirytusie elblag daleko nie zajedzie prawie cale po gloowalo za spec ustawa i co gdzie senator wcisla
odpowiedz oceń post 4 1 zgłoś do moderacji
2019-05-14 19:22 83%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez POPIS STOP
Napisałbym coś ale to się teraz hejt nazywa.
odpowiedz oceń post 5 1 zgłoś do moderacji
2019-05-14 19:29 92%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez marcco
Mają tupet . Doprowadzili miasto do upadku rzeka ludzi odpływa z miasta bo brak perspektyw przez ich politykę a oni dalej chcą by ludzie na nich głosowali.
odpowiedz oceń post 12 1 zgłoś do moderacji
2019-05-14 20:57 89%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Mietek
Nie maja nic więcej do zaoferowania .
odpowiedz oceń post 8 1 zgłoś do moderacji
2019-05-15 09:13 67%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez STOP UST 447
Odsuńmy od władzy układ Magdalenkowy. Głosujcie na Konfederację.
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2019-05-15 16:05 80%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez polak
BANKRUCI POLITYCZNI TARGOWICA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 4 1 zgłoś do moderacji
2019-05-15 16:07 100%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez rejtan
ja bym przywrócił na chwile ruch graniczny żeby ci debile wyjechali do Moskwy bez prawa powrotu i zamknął na wieki
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
2019-05-16 17:56 50%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Chyba tak.
szabes goje?
odpowiedz oceń post 1 1 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.