najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Koniec z wielkimi kolejkami do kasy biletowej na elbląskim dworcu PKP
2018-09-18 11:37 0%

Koniec z wielkimi kolejkami do kasy biletowej na elbląskim dworcu PKP

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Przez wiele miesięcy podróżni, którzy chcieli kupić bilet na stacji PKP w Elblągu musieli się liczyć z koniecznością stania w długiej kolejce. Ta sytuacja na szczęście uległa już zmianie.

Przez wiele miesięcy podóżni mieli problem z zakupem biletu na terenie Dworca PKP w Elblągu. Frustracja i poziom zdenerwowania tych ludzi rósł wprost proporcjonalnie do zbliżania się godziny odjazdu pociągu. Powód? Czynna była zaledwie jedna kasa biletowa (PKP Intercity), która obsługiwała pasażerów w godz. 7.45 do 17.10. Po tej godzinie zakup biletu był już niemożliwy. Dwie kasy spółki Przewozy Regionalne od kilku miesięcy były zamknięte. Z informacji publikowanych przez lokalne media wynikało, że prowadzenie sprzedaży biletów kolejowych na Dworcu PKP po prostu się nie opłaca. Ta sytuacja na szczęście uległa już zmianie.

W przedmiotowej sprawie interweniowali prezydent Elbląga Witold Wróblewski oraz senator RP Jerzy Wcisła.

Nie jest to wprawdzie kompetencja samorządu, jednak to, jak obsługiwani są pasażerowie na elbląskim dworcu ma wpływ na postrzeganie i wizerunek naszego miasta. Dlatego podjąłem interwencję i wystąpiłem do Przewozów Regionalnych o postawienie biletomatów i dodatkową obsługę kasową. Temat ten podejmę również na spotkaniu w samorządzie województwa, które jest organizatorem transportu publicznego w naszym regionie 

 – mówił w lipcu podczas konferencji prasowej prezydent Witold Wróblewski.

W tym samym czasie sprawą zajął się senator Jerzy Wcisła, który 13 lipca interweniował u ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka w sprawie ograniczenia obsługi pasażerów na elbląskim dworcu PKP. Zwrócił uwagę, że czynne jest zaledwie jedno okienko, a co więcej jest otwarte tak krótko, ze po godzinie 17.00 zakup biletu jest juz niemożliwy. 

20 sierpnia ministerstwo infrastruktury poinformowało senatora, że uznając „słuszność sprawy” zobowiązało „spółki Przewozy Regionalne sp z o.o., PKP Intercity S.A i PKP s.a. do podjęcia bezzwłocznej współpracy i skutecznych działań w celu jak najszybszej poprawy możliwości zakupu biletów w kasach na dworcu w Elblągu”.

7 września ministerstwo przekazało informację o skutecznym przywróceniu normalności na elbląskim dworcu po interwencji senatora Jerzego Wcisły.

Od 1 września przywrócona została praca kasy biletowej Przewozów Regionalnych w Elblągu. We wrześniu kasa będzie pracowała w godzinach 7.00-16.00, a od 1 października w godzinach 5.00-19.50.

Wydłużono także czas pracy kasy PKP Intercity S.A., która teraz będzie pracowała w godzinach 6.15-21.00.

Ministerstwo poinformowało też, że dostępność dworca w Elblągu została dostosowana do rozkładu jazdy. Dworzec będzie dostępny dla podróżnych od godz. 1.40 do 23.30, czyli 20 minut przed wyjazdem pierwszego pociągu i dwie godziny po odjeździe ostatniego.

Cieszę się i dziękuję ministerstwu za skuteczną reakcję na mój apel, przede wszystkim w imieniu mieszkańców Elbląga. Dziękuję samym mieszkańcom, którzy w tej sprawie zwrócili się do mnie o pomoc i elbląskim mediom, które także w tej sprawie ostro interweniowały

– mówił senator Jerzy Wcisła.

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2018-09-18 16:58 33%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Gosc
Tyle pisaniu, z której niewiele wynika. To ile tych kas będzie teraz. Dalej jedna tylko pracująca dłużej?
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2018-09-18 18:26 50%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez redakcja
Od 1 września przywrócona została praca kasy biletowej Przewozów Regionalnych w Elblągu. We wrześniu kasa będzie pracowała w godzinach 7.00-16.00, a od 1 października w godzinach 5.00-19.50. Wcześniej była czynna tylko jedna kasa - PKP Intercity. Wszystko jest w artykule. Wystarczy przeczytać od początku do końca ze zrozumieniem.
oceń post 1 1 zgłoś do moderacji
2018-09-18 21:20 0%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Realista
Czyli mamy 2 kasy, zamiast jednej. I to jest ten wielki sukces posła i senatora? Jedna kasa więcej na tak dużo miasto?
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2018-09-18 23:01 100%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez belfer
Jeszcze kilka reform edukacji i kolejne pokolenia będa zdolne tylko do czytania pisma obrazkowego.
oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2019-07-15 08:30 0%
5

odpowiedziano 10 miesięcy temu przez Pasazerka
To chyba ja nie potrafię czytać ze zrozumieniem... Czynna jest TYLKO JEDNA KASA ICC....
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.