najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
2017-10-12 13:01 100%

"Małe Trójmiasto Wschód" dużą szansą na dynamiczny rozwój Elbląga

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Droga ekspresowa S7 ma być po ukończeniu jedną z najważniejszych nitek łączących południe z północą Polski. Termin oddania do użytku odcinka łączącego Elbląg z Gdańskiem jest wyznaczony na październik 2018 roku. Z drogą tą wiązane są nadzieje na rozwój Elbląga – zdecydowanie skróciłby się bowiem czas potrzebny na pokonanie odległości pomiędzy naszym miastem a aglomeracją trójmiejską. Ocenia się, że wynosiłby zaledwie około 30 minut.

Na szanse z tym związane wskazują elbląscy radni Platformy Obywatelskiej – Michał Missan i Robert Turlej, którzy oczekują poważnej debaty nad strategią rozwoju Elbląga, postulując jej zmianę. Jakie możiwości stwarza oddanie do użytku nowej drogi? Choćby te związane z zakupem – przez osoby pracujące w Trójmieście –znacznie tańszego mieszkania w Elblągu – mieście, w którym można bezpiecznie i spokojnie żyć, nie myśląc o wszechobecnych korkach. Dojazd do pracy nie stanowiłby już takiego wyzwania jak wcześniej.

Obecna strategia budżetowa nie przewiduje możliwości związanych z budową "siódemki" i bliskością Trójmiasta

 – zauważa Michał Missan. 

Radni postulują utworzenie tzw. "Małego Trójmiasta Wschód" w skład którego, oprócz Elbląga, wszedłby Malbork i sąsiadujące gminy. 

Konieczne jest przedefiniowanie strategii Elbląga. Zasadniczym pozostaje pytanie, czy chcemy być nowoczesnym węzłem logistycznym, czy też miastem, które jest mijane gdzieś po drodze i oglądane zza szyby samochodu. Nie ma w tej chwili w strategii puktów, które wykorzystywałyby możliwości związane z otwarciem drogi ekspresowej S7

 – wskazał Michał Missan.

Radny Robert Turlej natomiast zwrócił uwagę na dużą, kluczową rolę miejskiej władzy wykonawczej, a więc przede wszystkim prezydenta Elbląga, w tym zakresie.

Jakie jest rozwiązanie? Na pewno ożywiona debata wszystkich ugrupowań politycznych i porozumienie ponad podziałami dla dobra miasta.

Zaproponuję na konwencie seniorów, aby zorganiować debatę związaną z przyszłością Elbląga

 – poinformował Michał Missan.

Budowa drogi ekspresowej z Gdańska do Elbląga rozpoczęła się w 2015 roku. Została podzielona na dwa odcinki, z których każdy liczy po ok. 20 km. Inwestorem jest gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pierwszy – z Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego – jest budowany przez czeskie przedsiębiorstwo Metrostav. Koszt w tym przypadku wynosi 1,335 mld zł (netto), czyli około 66 mln zł za kilometr. Drugi odcinek jest budowany przez Budimex  – zaczyna się w Nowym Dworze Gdańskim a kończy w Kazimierzowie pod Elblągiem. Koszt wynosi 1,281 mld zł (netto)  – 64 mln zł za kilometr. Droga ma być oddana do użytku w październiku 2018 roku, choć jest możliwe, że budowa zostanie zakończona kilka miesięcy wcześniej. 

oceń wątek 5 0 zgłoś do moderacji
2017-10-12 13:56 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanin
W końcu ktoś zaczął o tym mówić. Koniec stagnacji
odpowiedz oceń post 8 8 zgłoś do moderacji
2017-10-12 14:00 94%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez emek
No fajnie, fajnie. Debata debatą ale czy ww. Panowie mają jakieś konkretne pomysły?
Mam wrażenie, że Panowie jedynie chcą pokazać się w mediach, żeby nazwisko zostało zapamiętane.
Konkrety, konkrety i jeszcze raz konkrety.
odpowiedz oceń post 16 1 zgłoś do moderacji
2017-10-12 14:00 90%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez gosc
Macie jakoby swojego prezydenta z PSL to z nim rozmawiajcie.
odpowiedz oceń post 9 1 zgłoś do moderacji
2017-10-12 14:34 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez marek elbląski
Elbląg w pomorskim,tam jest nasze miejsce i tam powinny zostawać nasze podatki,z burakami ze wschodu nie mamy nic wspólnego,niech budują swoje tramwaje i niech udlawia się swoją dyspozytornią,skończy się dojna krowa.
odpowiedz oceń post 8 0 zgłoś do moderacji
2017-10-12 16:02 82%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Eryk
przez 8 lat rządów swojej partii głupa rżnęli a teraz EUREKA - ŻENADA
odpowiedz oceń post 9 2 zgłoś do moderacji
2017-10-12 19:04 67%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez eg
a teraz co lepiej jest?masz swoja sekte karla
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2017-10-12 16:07 88%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Proszę tę kamerę schować
kto zalatwil Turlejowi robote w PWSZ? Zauwazylem ze pracuje tam w administracji wielu POwcow.
odpowiedz oceń post 7 1 zgłoś do moderacji
2017-10-12 17:44 100%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Marek elbląski
Elbląg powinien jak najszybciej oderwać się od olsztyńskiego motłochu i buractwa,nasze podatki nie powinny finansować tego największego w
Polsce upadłego pegeeru,z ambicjami metropolii.
Ukradli nam:dyspozytornie pogotowia,sprzęt medyczny,tramwaje,jeszcze musimy dopłacać do lotniska w krzakach ,na którym lądują okoliczne kruki.
Miejsce
Elbląga w województwie pomorskim,tam jest rozwój i praca.
odpowiedz oceń post 14 0 zgłoś do moderacji
2017-10-12 18:55 89%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez lokalny patriota
Panowie są w samorządzie od wielu lat i nagle... olśnienie i deszcz pomysłów. Oby nigdy nie mogli decydować o przyszłości naszego miasta, Boże broń przed takimi geniuszami. "Trójmiasto wschód" - ludzie zejdżcie na ziemię i zobaczcie ile samochodów rano i wieczorem jedzie w kierunku Gdańska. To, że "7" się wyremontuje nie zwiększy ilości jeżdżących do pracy. Skróci się na pewno czas dojazdu. Jako radni powinni stwarzać warunki do przedsiębiorczości w Elblągu i powstawaniu miejsc pracy tu, na miejscu. Panowie zapomnieli, że budżet miasta to nie tylko wpływy z PIT ale również z CIT!!!
odpowiedz oceń post 8 1 zgłoś do moderacji
2017-10-13 09:58 75%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez emek
Dokładnie tak!
O ile faktem jest to, że wielu Gdańszczan kupuje nieruchomości w Elblągu i ma realne plany aby się tu przenieść, o tyle nie będzie to tak korzystne dla miasta jak działania mające na celu stwarzanie przyjaznych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości.
Ludzie mieszkający w Elblągu a pracujący poza i tak większość spraw będą załatwiać w mieście pracy, zaczynając od zakupów, rozrywki a w niektórych przypadkach kończąc na szkole czy przedszkolu.
oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.