najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
 Nasz Czytelnik alarmuje: Nawierzchnia Mostu Niskiego znów do remontu (+ zdjęcia)
2018-09-20 00:21 0%

Nasz Czytelnik alarmuje: Nawierzchnia Mostu Niskiego znów do remontu (+ zdjęcia)

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

O stanie nawierzchni Mostu Niskiego pisaliśmy wiele razy. Nasza Czytelniczka jest zbulwersowana, że nawierzchnia Mostu Niskiego znów nadaje się do remontu. Urzędnicy obiecują, że sprawdzą i, w razie potrzeby dokonają niezbędnych napraw. Nie ma planów wstrzymania ruchu pojazdów.
  
Nawierzchnia Mostu Niskiego z drewnianej kostki, już po zakończeniu inwestycji wybrzuszała się. W sierpniu 2015 roku Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy  prezydenta Elbląga powiedziała Elbląg.Net, że przyczyną pojawiających się na Moście Niskim wybrzuszeń jest znacząca różnica we właściwościach materiałów użytych do budowy mostu:

W okresie obniżonych temperatur kostka dębowa chłonie wilgoć i rozszerza się, natomiast konstrukcja stalowa mostu, do której kostka została przyklejona ulega skurczeniu. Powoduje to pojawianie się wybrzuszeń w nawierzchni. W okresach wysokich temperatur mamy do czynienia z sytuacją odwrotną, która prowadzi do obkurczania się i poluzowania drewnianych kostek.

Gdy nawierzchnia mostu była na gwarancji koszty ponosił wykonawca. Jednak już dawno się skończyła, a dokładnie 7 października 2016 roku. Teraz naprawa jest finansowania z środków miasta na bieżące utrzymanie dróg.

Nasza Czytelniczka powiadomiła nas, że nawierzchnia zarówno w części dla pieszych jak i zmotoryzowanych wygląda fatalnie, brakuje kostek, a część jest zniszczona. Pytała jakie są plany generalnego remontu, gdyż sytuacja powtarza się od lat. 

Poprosiliśmy o odpowiedź urzędników. 

Nawierzchnia mostu jest naprawiana na bieżąco i jest finansowana z budżetu miasta. Pracownicy Zarządu Dróg sprawdzą na miejscu jak wygląda stan nawierzchni i w razie potrzeby dokonają niezbędnych napraw.
Jeśli chodzi o  remont generalny to na razie nie jest to możliwe, gdyż nie ma na ten cel pieniędzy w budżecie 

- wyjaśnia  Łukasz Mierzejewski, z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. 

Planowane jest rozwiązanie problemu z istniejącą nawierzchnią. Obecnie rozważanych jest kilka możliwych rozwiązań co do zmiany rodzaju nawierzchni, zabiegów dotyczących wymiany rodzaju spoiny oraz lepiszcza bądź odwodnienia poszczególnych pól konstrukcji zwodzonych mostu.

Planujemy wykonanie na wybranej części obiektu doświadczalne pole, które zostanie poddane dalszej obserwacji. W przypadku sprawdzenia się sposobu naprawy dalsze części istniejące

- informuje Łukasz Mierzejewski. 

Dodajmy, że taka sama technologia z kostką drewnianą została zastosowana na Moście Wysokim z ruchem tylko pieszym i, nie ma tam żadnych problemów. 

Nie wiemy z czego to wynika. Takiej ekspertyzy nie było. 
Na razie nie ma planów  wprowadzenia zakazu przejazdu samochodów. Przypomnę, że ruch obowiązuje tylko w jedną stronę

- mówi Łukasz Mierzejewski. 

 

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2018-09-20 03:28 60%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Kalafior
Tam powinni zdjąć ta drewniana kostkę,wysuszyć i użyć ...jako oidoakki di grilla. A położyć warstwę ścieralna asfaltu lub Polbruk i po kłopocie. Ale ditegi jest potrzeby " bob budowniczy" Nowak :) a nie ciemny Mierzejewski
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2018-09-21 13:56 100%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez bob
A zastanowiłeś się czemu zastosowano drewnianą kostkę a nie kostkę betonową? Podpowiem Ci bo zapewne to wiesz ale nie chcesz się ujawniać - chodzi o ciężar właściwy materiału i ciężar ruchomego przęsła.
oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
2018-09-20 13:52 100%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez ????
Jakim cudem skończyła się gwarancja, przecież od początku były problemy z tą nawierzchnią, więc wykonawca ma obowiązek doprowadzić do stanu używalności. Jak nie potrafi to zwrot kosztów, bo za co w końcu mieszkańcy Elbląga zapłacili !!!!!!
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2018-09-24 09:17 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Jarek
Przecież gdzieś już była informacja , że mają zamiar zmienić ją na kostkę plastykową z powierzchnią imitującą obraz drewna i co z tym pomysłem?
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2018-09-24 17:03 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Tubylec
A może warto sprawdzić kostkę na moście wysokim. Tydzień temu idąc przez ten most zauważyłem, że stan kostki robi się taki sam jak na moście niskimi.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.