najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Nasza Czytelniczka: „Taki brud, że nie mieści się to w głowie”
2017-04-12 13:58 0%

Nasza Czytelniczka: „Taki brud, że nie mieści się to w głowie”

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

Pani Karolina, nasza Czytelniczka zawiadomiła nas, że do tej pory nie został sprzątnięty teren, na którym 1 i 2 kwietnia pod patronatem prezydenta Elbląga odbywały się zawody Poligon#323. Napisała: „Na Modrzewinie, na terenie dawnego poligonu wojskowego i okolicznego pięknego lasu pozostał po tych zawodach taki syf i taki brud, że nie mieści się to w głowie”. Mamy zapewnienie z Urzędu Miejskiego, że do weekendu teren będzie posprzątany przez organizatora.

Od zawodów motocrossowych Poligon#323 minęło dziesięć dni. Nasza Czytelniczka wczoraj tam się przeszła i przeraziła się tym, co zobaczyła.

Dziś jest 12 kwietnia. I co się okazuje? Mój regionalny dumny patriotyzm rośnie każdego dnia coraz bardziej. Codziennie odwiedzam teren Poligonu#323 i codziennie coraz bardziej utwierdzam się w tym, że czas pogodzić się z faktem, że nastały czasy brudu i bezprawia oraz przyzwolenia władz administracyjnych na to wszystko.

Na Modrzewinie, na terenie dawnego poligonu wojskowego i okolicznego pięknego lasu pozostał po tych zawodach taki syf i taki brud, że nie mieści się to w głowie.

Zostawię bez komentarza tony zwykłych śmieci wywożonych tam przez obywateli naszego miasta – to jest przynajmniej nieuchwytne, bo każdy robi to potajemnie, ale do licha, zawody Poligon#323 odbyły sie za pozwoleniem władz miasta, organizator jest powszechnie znany (to Kwidzyński Klub Motorowy wraz z Adventure Team),

a mimo to nie ma kary za pozostawienie kilometrów porwanych, trzepoczących na wietrze taśm, tysięcy poprzewracanych kijków, śmieci i pozostałości po posiłkach zawodników i ich wiernych kibiców (przypomnę rozmiary problemu – organizator chwali się, ze trasa ma 11km, co daje 22.000 metrów foliowej taśmy, która teraz wala się po całej okolicy).

Nikt po tym nie posprzątał, wszyscy się doskonale bawili, każdy się tą imprezą naokoło chwalił, ale sprzątnąć już nie ma komu. Urząd Miasta udaje, że nic nie wie. Skoro syf nie leży centralnie na Placu Słowiańskim, albo na Ratuszowej, tylko na łące i w lesie, to może sam się wchłonie?

Zbliżają się święta, życzę organizatorom zawodów Poligon#323 i Urzędowi Miasta zdrowych i... brudnych świąt.

Karolina

Spostrzeżenia naszej Czytelniczki przekazaliśmy do Biura Prasowego Urzędu Miejskiego. Bardzo szybko otrzymaliśmy odpowiedź.

Dziękujemy za sygnał. Rzeczywiście teren nie został całkowicie sprzątnięty. Organizator zapewnia, że do weekendu wszystko będzie wyglądało jak przed zawodami

- wyjaśnia Łukasz Mierzejewski, inspektor z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego. 

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
NoName
2017-04-12 14:55 100%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Noev
to nie odosobniony przypadek na Modrzewinie. W pobliskim lesie to po każdym rajdzie terenowym zostają na drzewach te kolorowe taśmy.
odpowiedz oceń post 6 0 zgłoś do moderacji
2017-04-12 16:48 100%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Ndhdhx
Standardowo, nie nagłośnisz sprawy, to bydło zostawia syf po sobie. Inaczej takiego zachowania nazwać nie można. Czy naprawdę tak ciężko jest bez zwracania uwagi, ogarnąć to?
oceń post 7 0 zgłoś do moderacji
2017-04-12 15:51 75%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez ase
Nie pozwolic im wiecej nic organizowac!!!
odpowiedz oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2017-04-14 08:56 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez art
takie imprezy organizuje się wiele dni i sprzątnięcie jej też trwa wieledni i pracownicy to robią
odpowiedz oceń post 5 0 zgłoś do moderacji
2017-05-17 18:53 100%
5

odpowiedziano 11 miesięcy temu przez mm263
Sprawę można załatwić w bardzo prosty sposób.Wydać pozwolenie na organizację imprezy dopiero wtedy,kiedy zostanie wyznaczona firma do uporządkowania terenu po imprezie.I,oczywiście,zabezpieczona kasa na sprzątanie.Zapewniam,że chetnych do sprzątania będzie wielu.
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.