najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Niektóre elbląskie ulice za wąskie dla tirów (+ zdjęcia)
2017-09-01 10:35 0%

Niektóre elbląskie ulice za wąskie dla tirów (+ zdjęcia)

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Nasza Czytelniczka była świadkiem niecodziennego zdarzenia, które miało miejsce pomiędzy godz. 9.30 a 10.00 na ulicy Królewieckiej w Elblągu. Kierowca samochodu ciężarowego miał tam duży problem związany ze skręceniem w boczne ulice. 

Najpierw próbował skęcić w uliczkę położoną pomiędzy zabytkowym, ceglanym budynkiem Renomy a siedzibą Centrum Rehabilitacji w Elblągu. Próby trwały co najmniej 5-10 minut. W tym czasie wstrzymany został ruch tramwajów (na marginesie – zdjęcia wykonane zostały właśnie z jednego z nich). Następnie, po wielu próbach, kierowcy udało się w końcu wycofać z uliczki, po czym starał się wjechać w kolejną – tym razem w ul. Księdza Wacława Osińskiego (tę samą przy której swoją siedzibę ma Wolność Sp. z o.o., zajmująca się produkcją słodyczy). 

Opinia ekspertów? Jeden z doświadczonych kierowców udziela porad manewrowania tirem na forum internetowym:

Nie ma na to konkretnego sposobu, wszystko trzeba samemu wyczuć. Jest za to kilka prostych zasad. Na przykład nie zawsze trzeba cofać na skręconych kołach, żeby łamać zestaw. Im więcej będziesz kombinował, tym bardziej się w tym zamotasz, więcej osi równa się mniej kręcenia. Naczepa wolniej reaguje na ruchy kierownicą, przyczepa centralnoosiowa praktycznie od razu.  W miejsce do którego cofasz, nie celujesz końcem ściany, tylko ostatnią osią. Naczepa bardziej zachodzi, niż przyczepa i trzeba brać z nią większy łuk, gdy już przejdzie pierwsza oś naczepy, to reszta też. 

Z pewnością bardzo trudno jest manewrować dużym samochodem ciężarowym (ciągnikiem siodłowym) z naczepą na wąskich ulicach, szczególnie zważywszy na fakt, że wiele z nich jest zastawionych samochodami, które skutecznie utrudniają wszelkie manewry. Powzięta pochopnie decyzja, w która uliczkę wjechać, może kosztować kierowcę wiele czasu i nerwów potrzebnych na naprawienie błędu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć nadesłanych przez Czytelniczkę.

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2017-09-01 12:07 88%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez kierowca
Sam tam próbowałem wjechać tam zastawem.ale jakiś cap zostawił osobówkę na samym rogu i musiałem iść do centrum rehabilitacji aby znaleźli właściciela. Jak przyszedł to był zdziwiony ze się nie mogę zmieścić.normalnie budź i tyle.bo osobówki mysla że my tak jak oni potrzepujemy miejsca na skręt.
odpowiedz oceń post 7 1 zgłoś do moderacji
2017-09-01 12:30 67%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez miłośnik ciężarówek
Na youtube widziałem doświadczonych kierowców którzy potrafią wjechać w 10 razy węższe zakamarki, mieszcząc się niemal na centymetry https://www.youtube.com/watch?v=IQUy3lJ7404
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2017-09-01 14:10 100%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Woz drabiniasty
Za drugim razem lepiej mu pójdzie:)
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2017-09-02 04:07 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez jow
a skad wiadomo ze to tir? była tabliczka?
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2017-09-03 21:35 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez tir
Ten wjazd jest bardzo szeroki a tabliczka tir co oznacza
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2017-09-29 18:32 100%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez lukasek
do wolnosci ciasny wjazd
firma mala miejsca malo no ale wjezdzaja
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.