najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Marcin Pszczółkowski
2014-10-15 07:15 67%

Potrącenie pieszego na przejściu. Było zbyt ciemno?

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Lekceważenie władz miasta tego problemu i szybko zapadający mrok. O mały włos nie doszło wczoraj do tragedii na przejściu dla pieszych, dodajmy przejściu kiepsko oświetlonym. Kierowca potrącił pieszego na pasach.

Wczoraj, wieczorem, doszło do potrącenia pieszego na pasach. Uderzenie samochodu na szczęście nie było mocne, jednak pieszy i tak doznał uszkodzeń ciała, w tym złamań, i został przewieziony do szpitala.

- W tym miejscu jest kiepskie oświetlenie. Nie wszystkie lampy drogowe się palą. Zaś te, które działają, dają nikłe światło – mówi nam świadek zdarzenia. - Pewnie gdyby było jaśniej, może do wypadku by nie doszło? Coraz szybciej zapadający zmrok wpływa na zmniejszenie widoczności pieszych, przechodzących przez ulice.

Wiele przejść w naszym mieście jest słabo oświetlonych, co w wielu przypadkach jest przyczyną potrąceń. W tej sprawie, już jakiś czas temu, interweniowali radni: Robert Turlej i Maria Kosecka. Jak się okazało, problem ten jest jednak poważny w naszym mieście. Warto zaś pamiętać, że z tygodnia na tydzień zmrok będzie zapadł znacznie szybciej.

- Już w grudniu ubiegłego roku, wraz z Marią Kosecką, apelowałem o doświetlenie przejść dla pieszych. Niestety nasza prośba nie uzyskała aprobaty władz miasta. Dokonano jedynie przeglądu stanu oświetlenia ulic, ze szczególnym uwzględnieniem widoczności przejść dla pieszych. We wniosku pokontrolnym wskazano podjęcie działań o charakterze długofalowych, polegających na dokonaniu kompleksowej analizy stanu bezpieczeństwa w rejonach przejść dla pieszych, opracowaniu dokumentacji, a następnie stworzenia harmonogramu prac wraz z ich realizacją – mówi radny Robert Turlej.

Piesi nie mogą chodzić w ciemnościach, lampy uliczne muszą być cały czas sprawne i dobrze oświetlać drogę. Dlatego też, oprócz doświetlenia przejść, należy dokonywać redukcji koron drzew zasłaniających lampy oświetleniowe.

- W tej sprawie interweniowałem na wniosek mieszkańców ul. Okrzei, których ulica „tonie” w ciemnościach. Mam nadzieję , że reakcja służb miejskich będzie szybka i skuteczna. Złożyłem również wniosek do Prezydenta o uwzględnienie w projekcie budżetu miasta na rok 2015 środków w wysokości 200 tys. zł, przeznaczonych na doświetlenie przejść dla pieszych. Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze i nie można o tym zapominać – dodaje radny Turlej.

oceń wątek 10 5 zgłoś do moderacji
2014-10-15 08:32 78%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez glick
Wiele naszych lamp ma żółte światło, bardzo słabe. Jak jest ciemno niewiele widać.
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2014-10-15 08:38 50%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez bank
Brawo radni z PO. Gonić tych nierobów.
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2014-10-15 09:03 43%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez dbdbdbdbd
http://www.portel.pl/artykul.php3?i=77102 Pisałem o Okrzei kilka dni temu
Dariusz Bocian
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
Robert Turlej
2014-10-15 09:30 40%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Robert Turlej
Darku w ubiegłym tygodniu zgłosiłem ten problem. Wczoraj byłem dowiedzieć się czy już w tej sprawie coś zrobiono ale nie było osoby odpowiedzialnej. Gdy tylko coś się dowiem, dam znać
oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
2014-10-15 09:07 82%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez wyborca nie odpuści.
wszystko jest napisane - ale gdzie tego pieszego potrącono - gdzie?????????????
Piszą te artykułu byle tylko padło Turlej-Kosecka a co w artykule - a nic ważnego gruszki, pietruszki, okradli dziwkę, zgwałcili policjanta, - byle padło Turlej-Kosecka -WON Z NIMI!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 14 3 zgłoś do moderacji
Robert Turlej
2014-10-15 09:31 36%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Robert Turlej
Spokojnie bez nerwów. Przeczytaj na spokojnie http://robertturlej.pl/bezpieczenstwo-pieszych-najwazniejsze.html
oceń post 5 9 zgłoś do moderacji
2014-10-15 09:45 67%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez rafal
Jak czytam pana Roberta Turleja to mam wrazenie ze cos robi ale nikt z tym nic nie robi.Nie ma osob odpowiedzialnych,niewiadomo komu zglosic,nikt za nic nie odpowiada itp i itd.Zglaszane sa problemy ale co z tego wynika????Wielkie NIC!
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
Robert Turlej
2014-10-15 10:37 43%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez Robert Turlej
Radny nie ma mocy sprawczej. Rada Miejska jest organem uchwałodawczym a nie wykonawczym. Jako radny zgłaszam sprawy, lobbuję za nimi ale ostateczna decyzja o realizacji nie jest zależna ode mnie
oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2014-10-15 11:03 60%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez rafal
Czyli taka slomiana praca.Z calym szacunkiem dla pana.Rada miejska w takim razie powinna starac sie najpierw dowiedziec kto z kim,gdzie i dlaczego zajmuje sie tym czy tamtym.Powinna skoordynowac dzialania z organami wykonawczymi i miec naprawde realny wplyw na zglaszane problemy od reki. Chcialbym zaraz zobaczyc lub uslyszec od danej jednostki wykonawczej dlaczego i jak dlugo problem bedzie rozwiazany lub nie.Kto jest odpowiedzialny i za co odpowiada.Ogolnikami ja tez potrafie operowac ale ja mysle o konkretach.Organ wykonawczy odpowiada przed kims czy nie?Jesli nie to cala pana praca idzie na marne lub przynosi marne korzysci.Z powazaniem.
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
Robert Turlej
2014-10-15 13:04 0%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez Robert Turlej
Warto zauważyć, że wiele ze zgłaszanych propozycji ze strony radnych opozycji nie jest realizowane to po pierwsze. W przypadku doświetlenia przejść dla pieszych pokuszono się o dokonanie przeglądu ulic ale co z tego jak za tym nie poszło działanie. Są sprawy, które udało mi się po wielkich bojach załatwić. W chwili obecnej interweniuję w sprawie mieszkańców Płockiej, którzy chcą postawić pojemnik na śmieci a dostali negatywną odpowiedź z UM. Po moim drążeniu tematu sprawa ruszyła, rozpoczęto działania jak mieszkańcom pomóc
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2014-10-15 13:24 33%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez rafal
Faktycznie to sa problemy od ktorych glowa boli ,,pojemniek na smieci".Nie ma pan wrazenia ze to jest lepsze niz ,,Cyrk Monthy Paytona"???
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
Robert Turlej
2014-10-15 13:40 0%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez Robert Turlej
To jest ważny problem bo mieszkańcy nie mają gdzie wyrzucać swoich odpadów. Nie mogą podrzucać sąsiadom, muszą mieć swój pojemnik, który chcą postawić a nie mają na to zgody. Jeśli uważa pan, że to jest nieistotne to proszę to powiedzieć mieszkańcom Płockiej
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2014-10-15 13:49 33%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez rafal
Problem stwarzacie wy sami urzednicy.Jedni chca postawic smietnik,drudzy nie chca.Wy pukacie do drzwi urzedu siedzac w nim sami ale zamyka sie w nich drzwi przed wami.Taki to o to cyrk.Pozdrawiam
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2014-10-15 09:45 67%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Jest sposób na to.
Pieszy , a więc każdy z nas, ubezpieczamy sie indywidualnie, obowiązkowo zakładamy wieczorem nawet w mieście odblaski i mozemy iść ciemną ulicą. Jak coś nas potrąci, my albo rodzina żądamy wysokiego odszkodowania od UM. Wtedy urzędasy się obudzą bo chyba juz zapadają po woli w sen zimowy.
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2014-10-15 09:51 83%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez lanser
mam zgadywać, gdzie to potrącenie? podstawowe informacje to: co? gdzie? kiedy?
odpowiedz oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2014-10-15 16:23 50%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez greg
Ze zdjęcia wynika, że to skrzyżowanie Al. Odrodzenia z ul. Szarych Szeregów. i rzeczywiście tam było te potrącenie.
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2014-10-15 09:55 78%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez zuzanka z okienka
Tak jest w tym popieprzonym miescie ,linie tramwajopwe sie buduje ale nie do konca ,ktore latami beda rdzewialy i na to sa pieniadze,ale na to co potrzebne nie ma :-( najpierw zrobili nam zajebist... przejscie nie w tym mijscu w ktorym byc powinno a wielokrotnie mieszkancy apelowali o sygnalizacje wiejska /odrodzenia tak samo z oswietleniem ,zrobili nowe latarnie pod blokami a na cholere to potrzebne zeby pijak trafil do domu ???? a na tej ulicy nic sie nie zmienia i zawsze na jesien jakies potracenie ,na szczescie nie smiertelne !!!
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2014-10-15 09:59 80%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez malinka s
radny turlej jest zajebist.. poprostu ,udziela sie wszedzie ale raczej z marnym slampy dawno powinny zostac wymienione a nie jak cos sie stanie ,szczegolnie na tej ulicy gdzie byulo tyle wypadkow smiertelnych a nie myslec tylko o sobie i o tym jak ich tu oszukac zeby mnie wybrali !!!
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
Robert Turlej
2014-10-15 10:44 40%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez Robert Turlej
Słupy oświetleniowe na Odrodzenia należą do firmy ENERGA. Miasto nie ma środków na wymianę wszystkich słupów dlatego też należy zacząć od doświetlenia przejść
oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
2014-10-15 10:07 86%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez wymienic na ledy
Ogólnie rzecz ujmując to ulice w naszym miescie sa ciemne nawet gdy latarnie sa zapalone.
odpowiedz oceń post 12 2 zgłoś do moderacji
2014-10-15 10:19 77%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez tak tak...
- lampy pamiętają jeszcze głęboką komunę to co się dziwić że słabo świecą - a za rządów Słoniny albo Nowaczyka świeciły jaśniej ? Turlej + Kosecka mają chyba sklerozę !
odpowiedz oceń post 10 3 zgłoś do moderacji
Robert Turlej
2014-10-15 10:46 50%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez Robert Turlej
W poprzedniej kadencji była mowa o przechodzeniu na system LEDowy. Przypominam, kadencja została skrócona nie zdążyliśmy wszystkiego zrealizować
oceń post 7 7 zgłoś do moderacji
2014-10-15 11:13 82%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez żal
śmieszy mnie to, że nawet w centrum jest ciemno...na Giermków i od strony szkoły nie ma nawet latarni, gdyby nie świeciło światło przy wejściu do klatek schodowych było by kompletnie ciemno, choć często tak się zdarza... natomiast jest to świetnie miejsce dla pijaków i złodziei..
odpowiedz oceń post 9 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.