najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

motoryzacja

elbląskie moto wątki, porady, opinie, uwagi poznaj elbląski rynek usług motoryzacyjnych
Przewodniczący Marek Pruszak spieszy na ratunek motorniczym Tramwajów Elbląskich
2017-08-30 14:22 0%

Przewodniczący Marek Pruszak spieszy na ratunek motorniczym Tramwajów Elbląskich

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Podczas wczorajszych elbląskich obchodów 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Marek Pruszak przypomniał trudne położenie pracowników Tramwajów Elbląskich –  przedsiębiorstwa, w którego infrastrukturę w ostatnim czasie miasto tak mocno inwestuje, niestety zapominając chyba jednocześnie, że to przede wszystkim ludzie tworzą firmę i są elementem o który należy zadbać w pierwszej kolejności.  

W naszym mieście od czterech miesięcy trwa protest pracowników Tramwajów Elbląskich. Uważam, że trzeba z nimi rozmawiać, trzeba o nich zadbać. (...) Budowane są nowe linie tramwajowe. Po co one powstają, skoro  nie będzie motorniczych?

– pytał wówczas Marek Pruszak. 

Na zorganizowanej dzisiaj w siedzibie posła na Sejm RP Jerzego Wilka konferencji prasowej wrócił do tego trudnego tematu.  

Dziś o godz. 8.00 odbyło się spotkanie z prezydentem przedstawicieli związków zawodowych Tramwajów Elbląskich. Obawiam się, że ten (zapowiedziany - przyp. red.) starjk ostrzegawczy się odbędzie. Prezydent widzi tylko możliwość w podwyżkach cen biletów Na to nie będzie zgody rady miasta. Odwrotnie, trzeba obniżać ceny, zwiększać częstotliwość kursów. Podwyżki cen biletów to zły pomysł, który może doprowadzić do skutków odwrotnych do zakładanych

– argumentował przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.

Następnie odniósł się do warunków zatrudnienia motorniczych:

2 tys. zł netto zarabia motorniczy z dużym stażem pracy. Na pierwszą zmianę wstaje pomiędzy 3:30 - 4:00 rano.

Zwrócił  również uwagę na wysokość dotacji, którą przekazuje corocznie miasto na rzecz Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu. Według przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu jest ona niewystarczająca.

W Olsztynie dotacja wynosi 80 mln zł, natomiast w Elblągu zamyka się ona kwotą 18,8 mln zł rocznie. Dopiero w tym roku ma być ona podniesiona do 19, 6 ml zł, ale ona także jest niewystarczająca. W 2014 roku, za naszej kadencji, ta dotacja wynosiła 20 mln zł. Prezydent chwali się, że w tamtym roku podwyżka wynagrodzeń wyniosła 7%. Naszym zdaniem to za mało. 

– zwrócił uwagę Marek Pruszak.

Głos w sprawie zabrał także poseł na Sejm RP Jerzy Wilk:

W 2014 roku udało nam się wygospodarować środki na dotację do ZKM w wysokości 20 mln zł a teraz dotacja zmniejszyła się do 18,8 mln zł, a koszty wzrosły, m.in. koszty zakupu energii. 

Czy przewodniczący RM w Elblągu ma jakiś pomysł na uzdrowienie sytuacji?

Prezydent chwalił się, że potrafi świetnie pozyskiwać środki unijne. Ja nie będę podpowiadał. Niech dostrzeże szansę pozyskania tych pieniędzy. Są możliwości

– zakończył rozważania w sprawie.

Najbliższa Sesja Rady Miejskiej Elbląga jest zaplanowana na 7 września. To właśnie na niej ma zostać poruszony m.in. temat sytuacji w Tramwajach Elbląskich.

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2017-08-30 14:38 55%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez solidaruch
Brawo panie Marku trzeba o potrzeby ludzi i warunki pracy oraz płacy się upominać się ,jak nikt ich nie broni i nie dba!!!
odpowiedz oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2017-08-30 16:28 100%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Paul
Wpływy z biletów wzrosły, więc obciął dotację hehe Ja wam mówię, że pan prezydent w następnych wyborach wyjdzie z hasłem,, jak on to ograniczył deficyt budżetowy '' a prawda jest taka, że ten deficyt ukrywa w takich spółkach jak Tramwaje. A ile z tego szkód wynika, to nie powie; tylko podrzuci te kukułcze jajo następcy i umyje rączki twierdząc, że za jego czasów...
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2017-08-30 21:40 80%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez otto
Pruszak zaplaci motorniczym ze swoich Pisowskich pieniedzy?, bo nie wiem jaki ma pomysl oprocz obiecanek.
odpowiedz oceń post 4 1 zgłoś do moderacji
2017-08-30 22:35 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez 1234
mam nadzieję że na czas dojadę tramwajem do pracy z ulicy browarnej panie prezydencie
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2017-09-02 19:11 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez dobry pomysł
Niech P....ak napisze wreszcie pierwszy w życiu projekt!
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.